Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy hívják azt, ami kilöki a...

Hogy hívják azt, ami kilöki a lovak patájából lovaglás közben a havat? És hol lehet ilyet beszerezni?

Figyelt kérdés
2013. dec. 21. 20:37
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
hokivetonek hivjak.es lovasboltban lehet venni :D
2013. dec. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
a kovácsodnál biztos van alapból, mikor hívod, szólj neki, hogy rakjon be hókivetőt is. de elmehetsz lovasboltba is, úgy is méretre vágja utána a kovács.
2013. dec. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Oké köszi azt hittem ennek van valami speciális neve :D
2013. dec. 21. 23:02
 4/10 anonim ***** válasza:
Igen, van speciális neve, ahogy előttem is írták: hókivető. :-)
2013. dec. 22. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Magamnak nem tudom belerakni csak a kovács?
2013. dec. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
nem tudod, ugyanis a patkó és a pata között van és a szeg tartja ott, tehát már felpatkolt lóra is csak úgy lehet feltenni, hogy leszedik a patkót és újra visszaütik. ezért érdemes időben patkoláskor felrakatni.
2013. dec. 22. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ, esetleg azt még megtudjátok mondani hogy ez hogy működik ha le van szögelve? Szóval mi a mechanikája?
2013. dec. 22. 21:42
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

általában így néz ki:

[link]


a vékony rész kerül a patkó és a pata közé (ezt persze méretre vágják, a kilógó részeket a patkolás végén a reszelővel leszedik, aztán következő patkolásnál újra fel lehet tenni) és a patkón belül lesz az a hengeres kidudorodás. az a lényege, hogy így a patkó széle és a patája között egy ív lesz, nem pedig egy éles szakasz, mint amúgy, és így nem ragad bele a hó. ugye a patkolatlan lónak sem ragad bele, mivel a patájában sincsenek derékszögek. régen azt csinálták (meg még egyes helyeken ma is) hogy a patkót belül ívesre köszörülik és így nem ragad bele abba se a hó. ennél jobban nem tudom leírni.

2013. dec. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
még egy hasonlat eszembe jutott, hogy képzelj el egy pogácsa szaggatót. na pont úgy működik a sima patkó, a tészta pedig a hó. de ha a pogácsa szaggatón belülre raksz egy szívószál szerű hurkát belülre, máris kidobja a kiszaggatott részt, nem ragad bele.
2013. dec. 22. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon Szépen Köszönöm a választ, köszi hogy kifejtetted :D
2013. dec. 22. 22:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!