Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Feles tartásban érdekelne...

Feles tartásban érdekelne lótartás ha tudtok miskolcon vagy közel miskolchoz közel kérlek írjatok angol stílusban szeretném és még nem vágtázok, tehát kezdő vagyok megéri felesben tartani?

Figyelt kérdés

2013. dec. 19. 19:28
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem. Fizetsz fölöslegesen a semmiért. Inkább keress egy jó edzőt és minél többféle, jól képzett lovon tanulj.
2013. dec. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Még, ha tapasztalt lovas lennél se ajánlanám. Bármi történik, ebből mindig csak a balhé van...Különben, ha nagyon szeretnéd nézz szét lovasok.hu-n hébe hóba van ilyen hirdetés.
2013. dec. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Semmi értelme. Inkább járj el legalább heti háromszor-négyszer olyan edzőhöz, aki neked való lovakkal rendelkezik.
2013. dec. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

a lovasok.hun már néztem, de még a megyében sincs hirdetés, csak az ország másik felépen

annyiban szerintem van értelme, hogy egy "saját" lovam lenne, akin rajtam ívül csak még egy személy ül,és olcsóbb,mintha teljesen saját lovam lenne

de nem tudom...

2013. dec. 20. 13:46
 5/10 A kérdező kommentje:
20-25értis van (ezer/hó)
2013. dec. 20. 13:47
 6/10 anonim ***** válasza:
A feles tartással nagyon sok gond van. Ki fizeti az állatorvost, ha egyszer csak valami baj lesz? A patkolást? Te? Vagy a másik gazdi? Ki tisztítja meg majd mindig a nyerget? Mit csinálsz, ha épp mikor kimennél lovagolni, a másik tulaj is kint van, és nem adja oda a lovat? Elviselnéd, ha a ló jobban kedveli a másik személyt? Vagy ha úgy lefárasztja a lovat a te napod előtt, hogy alattad majd nem csinál semmit? Hogyan oldjátok meg azt a szitut, mikor te csak almával etetnéd a lovat, mert egészségesen akarod tartani, míg a másik kennyérel tömi, és nem hallgat rád semmiben, mert ő jobb lovasnak tartja magát? Mit szólnál ahhoz, hogy mondjuk te megszállottként 20 percet bemelegítesz, mert vigyázol a lovad lábára, de kiderülne, hogy a másik rögtön vágtával kezd? Tudnád rehabilitálni a lovat, ha a másik lovas valamit rosszul tanít be neki? Még számos kérdés felmerül, attól, hogy nem írom le, ezeken majd neked kell átrágnod magad... Szerintem a feles tartásnak semmi értelme, és lehet, hogy ez csak önzés, de hidd el, előbb-utóbb felhalmozódnának a konfliktusok, és hosszú távon se embernek, se állatnak ez nem tesz jót. Inkább tanulj meg rendesen lovagolni különböző temperamentumú lovakon, és amikor már minden jármódot, és minden vérmérsékletű lovat kiülsz, tudod ápolni, és gondozni a lovat, és bőven van rá anyagi keret, akkor vegyél egy saját lovat. Kérdésedre szóval a válasz: nem, nem éri meg. Habár mindenki azt csinál a saját lovával, amit akar. Ha mégis belemész a feles tartásba, akkor kössetek a másik lovassal egy komoly szerződést, ki/mikor/hogyan állja az állatorvosi költségeket, a felszerelés karbantartást, a lóápolást, melyik napokon ki megy ki stb.
2013. dec. 22. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

megbeszélnénk minden ilyesmi dolgot és az orvost fél árát ő a másik felét én

legalábbis sok helyen láttam a hirdetésben hogy így gondolják

2013. dec. 24. 16:23
 8/10 anonim ***** válasza:
Figyelj, eddig mindenki azt mondta, hogy nem éri meg, meg hogy inkább lovagolni tanulj meg rendesen, nem véletlenül. A feles tartás kb 500 emberből 1 párosnak, ha sikerül mindenféle gond nélkül, de az is csak rövid ideig, előbb-utóbb vagy eladás, vagy baleset miatt úgyis borul majd a bili. Ha te mégis tántoríthatatlan vagy, akkor hajrá, vágj bele. De én tartom magam a véleményemhez. Embernek, és állatnak se jó ez.
2013. dec. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Múködhet, de a fentieken kívül azért megjegyezném, hogy szerintem nincs olyan lótulajdonos, aki kezdő alá adná a lovát. Maximum lovasiskolában találhatsz bérelhető lovat, de a te szinteden ez nem más, mint pénzkidobás.
2013. dec. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

hát..

nem most kéne, inkább egy két év vagy több múlva, mire már terepen is lovagolhatok, meg vágtázhatok :)

én is csak úgy lennék hajlandó, hogy szerződésben mindent leírnánk, mert egyébként ténleg nagy vita lenne, azért köszi a válaszokat

és nem tartósan kéne, csak pl belerázkódni a saját ló gondozásába :)

egyből saját ló gyakorlat nélkül nagyon nagy felelőség és elég nehéz :/

2013. dec. 26. 22:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!