Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy győzzem le a lovaktól...

Hogy győzzem le a lovaktól való belső félelmemet? Többi lent

Figyelt kérdés
Sziasztok! Már kb 6 éve lovagolok de sajnos sok kihagyással de nagyjából 2 éve rendszeresen lovagolok 1x egy héten, egyedül megyek ügetés és vágta is volt már ( vágta még mondjuk csak egy bizonyos lovon akiről leváltottak ) na a lényeg hogy nem mondanám magamat kezdőnek de valamiért bennem van a félelem. Például ha ott vagyok a lovak között és elkezd hülyéskedni nem merek oda menni meg ha lovagolok félek hogy elkezd bakolni vagy ilyesmi ( tudom hogy ezek benne vannak a pakliban) és ez nagyon zavar. Mert tudom hogy nem lehet félelemmel igazán élvezni ezt a csodás sportot, szóval légy szíves segítsetek. Bocsi, hogy hosszú lett.

2013. dec. 18. 19:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ne azon agyalj,hogy mit fog csinálni. Ezek alapján te még kezdő vagy, de ezen mindenki átesik. Énnekem is volt ilyen régen,de minél rutinosabb vagy,annál magabiztosabb leszel.
2013. dec. 18. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi
2013. dec. 18. 20:08
 3/12 Heyho_Alice ***** válasza:

A lovaglas egy csodalatos dolog, anno bennem is volt ilyen felelem de csak az elso alkalommal. Amikor meg nem ultem lovon. En amikor lora ulok valahogy elfelejtek mindent. De tenyleg mindent, csak a lovaglasra/lora gondolok. Olyan meg se fordul a fejemben hogy mi lenne ha...(persze amikor a legidegesebb versenylovat adjak alam, olyankor esetleg, de akkor is inkabb koncentralok es figyelek a lora, nem agyalok hogy "jaj most fog ledobni".)

Ugy nem fogod tudni igazan elvezni ha vegig parazol. Ne gondolj ilyenekre. Felejtsd el! Beszelj az edzovel o biztos segiteni fog.

Ja es egy dolog: nem mondod magad kezdonek, de megcsak egyszer vagtaztal? Boven kezdo vagy, nem rosszbol mondom.

2013. dec. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nem csak egyszer vágtáztam hanem csak egy lovon vágtáztam egyedül még mert eddig csak rajta mentem de a nem vagyok kezdő mondatomat úgy értettem hogy nem most kezdtem lovagolni. Köszönöm a választ.
2013. dec. 18. 20:40
 5/12 anonim ***** válasza:
Azért félsz tőlük, mert nem ismered őket eléggé. Hat év hosszú idő, ám ha csak hobbiszinten űzöd, attól még nem fogod jobban ismerni őket. Kezdj el ténylegesen tanulni róluk! Akárha szakmába készülnél. Ismerd meg minden egyes rezzenésüknek az okát, hogy tudd, mikor mire számíthatsz tőlük. És légy sokkal többet a közelükben. Segédkezz a lovardában a körülöttük lévő munkában. Ha pl a közeledben van, érdemes reggelente felkelned korán (ha megengedik), és mondjuk kitekerni biciklivel megnézni a reggeli abrakolást, stb. Az ember általában attól fél, amit nem ismer eléggé. Tégy ellene.
2013. dec. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Az elején én is nagyon féltem a lovakon pedig a legnyugodtabb lovat rakták alám. :) Mára ez szinte teljesen megszűnt persze ha a legrosszabb lovat kapom akkor egy kicsit idegeskedem de a tanárom ilyenkor mindig figyelmeztet mert az egy arab félvér és ilyenkor ha én félek a lónak is kampec agyilag. Ilyenkor ha félsz nyugodtan kérdezd meg a tanárodat hogy ilyenkor mit csinálj mert csaígy tud segízeni. Ha meg azért félsz mert nem vagy biztos a dolgodban akkor is szólj neki hogy még nem vagy kész a dologra. Én mostmár csak akkor szoktam egy kicsit parázni amikor elég nagy a sár és csúszik a karám
2013. dec. 19. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nállam is az van hogy inkább a földön vagyok bizonytalan mert nem az van hogy ott állok és remegek csak kicsit tartok tőlük de imádom is őket és milor felülök rájuk úgy érzem hogy ott a helyem. Köszönöm a válaszokat nagyon hasznosak :)
2013. dec. 19. 19:10
 8/12 anonim ***** válasza:
Ne gondolkodj, csak élvezd!!! Én is félek, csak felszállás előtt....
2013. dec. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2013. dec. 19. 22:30
 10/12 anonim ***** válasza:
Megbízható lóra ülj! Én mindig akkor félek ha olyan lovon ülök akit nem tudok kontrollálni. Nagyon nagyon félős voltam és több oktató is letett rólam. Ezért vettünk egy nagyon kedves nyugodt lovat és rajta lett önbizalmam. Volt, hogy egyik nap nagyon ideges volt és megugrott és addig rohant amíg le nem estem, akkor nagyon féltem visszaülni az első pár alkalommal. De mivel ugyanolyan megbízható és kedves volt mint előtte, hamar megnyugodtam és ugyanúgy mertem tovább lovagolni. Aztán később amikor a nyugodt lovamon már mertem mindent, akkor rájöttem, hogy igazából mindenféle lóra fel merek ülni és a nehezen kezelhetőeken is merek már lovagolni, sőt, akár terepre menni, vagy ugrani is. Persze továbbra is a sajátom a kedvencem, szívesebben ülök olyan lovon akiről tudom hogy mindig bízhatok benne.
2013. dec. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!