Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A galoppról jött lóval lehet...

A galoppról jött lóval lehet ugratni?

Figyelt kérdés
Az angol telivér lovam tavaly tavasszal jött le a galoppról(nem egészségügyi okok miatt csak egyszerűen már akart versenyezni)most nyáron vettük meg!én nagyon szeretnék vele ugratni de elméletileg a galopp megterheli a lábát és h ezért nem lehet vele ugrani?vagy ebbeni az igaz?SEGÍTSETEK!!!

2013. dec. 22. 13:11
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
38%

Szia!

Nem elrettentésképpen írom, de nekem arab telivér lovam van, szintén galoppról jött le, természetesen úgy adták elő hogy "kiöregedett" de semmi egészségügyi problémája nincs. Hát, tulajdonképpen most 15 éves, 9 éve van nálam, az elejétől kezdve szörnyű volt a lába, az utóbbi 4 évben pedig alig tudtunk ráülni, nem ám még ugratni...aztán vettem egy "csodafáslit"...nem egy mezei olcsó fásliról van szó. Egy gyógyfásliról...mióta azt használom, megfiatalodott, sose lesz olyan jó a lába hogy ugratni mernék vele, de így látom rajta hogy élvezi sebességet és hogy boldogan él a többi három ló társaságában. Mai napig nagyon haragszom az emberekre akik ezt tették vele. Neked is azt tanácsolom hogy mindenképpen használj gyógyfáslit, az nem árthat :)

2013. dec. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
49%
Előző vagyok...amúgy nagyon hálás lovacska, szomszédból, rokonságból gyerekeket fel merek rá ültetni szabadon. Rettentő nyugodt, ezt betudom a versenyző múltjának :)
2013. dec. 22. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Nekem is galoppról jött lovam volt... a lábai nagyon készek lettek tőle :( Az ugrás szóba se jöhetett nála.

És persze az enyémnek se volt "semmi" egészségügyi problémája. Csak idén, mikor röntgent készítettek a jobb elejéről, kiderült, hogy már ízületi kopása van. A ló 7 éves. Én is haragszom ezért erre az egészre. Bárki bármennyire is védi ezt a sportot.

2013. dec. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Ehhez képest a nem kicsit megterhelő military sportban pl.sok pályáról lekerült telivér versenyez,olyanok is,akik előtte évekig futottak a galoppon versenyekben.

Pedig a militaryban ugrani is kell.

Szóval teljesen egyedfüggő.

2013. dec. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
huu az utolsó választ nagyon szépen köszönöm mer már nagyon megijedtem mer imádom a lovamat rendkívül barátságos és mindig nagyon vigyáz rám!!nem tudjátok még esetleg azt h mennyire befolyásolja ezt az egészet h egyszer beszűrődött a lába..ez lehet valaminek az előjele?
2013. dec. 22. 14:47
 6/18 anonim ***** válasza:

Én átnézetném tüzetesen lóhoz értő állatorvossal,mielőtt elkezded vele a sportot.

Mi a lovad neve és származása?

Az is hozzátartozik a képhez,hogy pályáról lejött,versenyben már futott lovakat nagyon sok bérlovardában nyúznak évekig,pedig ott sem kicsi a terhelés.

Olyan lovat is ismertem,aki a pályán futott vagy ötéves koráig.Onnan lekerült egy olyan bérlovardába,ami nem a lovak kíméléséről volt híres,ha tönkrement vágó és jött a következő.Kevés ló bírta 1-2 évnél tovább.Na itt is volt ez a telivér vagy 5 évig.Megvette egy lovasa,átlovagolta westernbe és versenyzett is vele.

2013. dec. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Grafitnak hívják és Felsőpakonyból vettük az Álmodó istállótól :)
2013. dec. 22. 15:45
 8/18 anonim ***** válasza:

Első vagyok!

Azzal vitatkoznék hogy egyedfüggő. Inkább attól függ hogyan bántak vele. A fülembe jutott hogy az én lovamat agyonhajtották, és azt is tudom hogy telenyomták szerekkel születése óta, jóval nagyobb is a többi arab telivérnél. A fedeztetés is nehézkesen jött össze többszörös próbálkozás után. Ettől függetlenül nagyon megérdemli a jó bánást, és egy szerető családot! Remélem hogy a te lovad szerencsésebb volt :)

2013. dec. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Engem már csak az érdekel,hogy arab telivér hol és mikor futott galoppversenyen,merthogy a Kincsem Parkban nem,az biztos :)

Főleg nem annyi ideig,hogy érdemes legyen szerekkel telenyomni.Pár éve,volt az talán 10 vagy több is,rendeztek 1-2 futamot arab telivéreknek Magyarországon,de az érdeklődés hiányában hamar el is felejtették.

2013. dec. 22. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
És egy versenylovat eleve nem a születésétől fogva nyomnak tele szerekkel,hanem miután megkezdte a versenypályafutását.Az meg főleg tökmindegy,hogy nagyobb-e a többinél,galoppon a ló mérete abszolút nem számít.
2013. dec. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!