Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A galoppról jött lóval lehet...

A galoppról jött lóval lehet ugratni?

Figyelt kérdés
Az angol telivér lovam tavaly tavasszal jött le a galoppról(nem egészségügyi okok miatt csak egyszerűen már akart versenyezni)most nyáron vettük meg!én nagyon szeretnék vele ugratni de elméletileg a galopp megterheli a lábát és h ezért nem lehet vele ugrani?vagy ebbeni az igaz?SEGÍTSETEK!!!

2013. dec. 22. 13:11
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
89%

Azt az arabot én is megnézném. :)


Kérdező: az adott lovon múlik. Lehet három évesen is sánta és lehet, hogy 13 évesen sem lesz az. Lovagoltam tizenéves telivért, aki hosszú évek tréningje után is csodálatosan tiszta lábakkal, problémamentesen lovagolható volt. Attól függ, hogy hogyan bánt vele a tréner. Vannak istállók, ahol a telivér használati tárgy és vannak olyanok, ahol vigyáznak rájuk. Ha nincs lábproblémája a lovadnak - esetleg állatorvos véleményét ki lehet kérni - akkor minden gond nélkül elkezdheted vele az ugrómunkát szakértő felügyelet mellett. Nagyon sok telivér a galoppályafutás befejezése után militaryban köt ki, ami szintén nagyon megterhelő.


A szűrődés többnyire mozgáshiány miatt alakul ki és mozgatásra meg is szűnik. Az, hogy másfél év alatt egyszer beszűrődött a lába, nem jelez semmiféle lábproblémát.

2013. dec. 22. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! :)rengeteget segítettél
2013. dec. 22. 17:06
 13/18 anonim ***** válasza:
Ha egészséges lehet,de át kell lovagolni,ennek minősége nagyban befolyásolja a dolgot.
2013. dec. 22. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
10%

A pályán eladó lovaknak "soha sincs semmi baja",a telivérnek egészséges a lába,és nem idegbeteg,az ügető meg be van lovagolva(értsd:egyszer felült rá a lovász az udvarba 5 percre,ha nem dobta le akkor be van lovagolva),és szintén szuperok a lábai...:)

Aha persze...Én meg a római pápa vagyok :)


u.i:Nyilván vannak kivételek,de sajnos a tudatlan hobbysták átverése,akik elérhető áron szeretnének lovat, ott népsport:(

2013. dec. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Normális ember lóvásárláskor magával cipel valami lóhoz értőt,netán állatorvost is és megnézik,kipróbálják a jószágot.

És mindjárt nem lehet becsapni.

2013. dec. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

ismerem személyesen az eladókat, nagyon rendesek.

gondolom Grafit is át van lovagolva valamennyire.

szerintem az eladókkal kellett volna erről bezsélni, ők ismerik a lovat, hogy mennyit dolgozott mennyit várj a munkaváltással.


én személy szerint tavasszal kezdenék el vele járóiskolázni, cavalettizni, és ha látod, hogy van benne képesség, akkor egy edző segítségével lehetne továbblépkedni.


nagyon szeretem a telivéreket, nagyon sokoldalú lovak.

csak szépen lassan haladj a nehezítésekkel.

Grafit is biztos nagyon jó társad lesz.

2013. dec. 22. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Az utolsó válaszolónak:Igen nagyon rendesek!:) kipróbáltuk előtte és rengeteget kérdezgettünk h mennyit ment mióta levették a galoppról!semmi olyat nem mondtak h lett volna baj a lábával és szerintem se volt..remélem tavasszal már elkezdhetem! :) köszönöm szépen a válaszokat
2013. dec. 24. 19:48
 18/18 anonim ***** válasza:

Az Arabos vagyok.

Nem vagyok jártas ebben a témában, hobbiból tartok lovakat. Nem Magyarországon versenyzett, annyit tudok, és lényegtelen hogy születésétől kezdve nyomták tele vagy a pályafutásától kezdve, nagyobb mint a többi arab, és ez a szerek miatt van. Persze lehet áskálódni :) Én csak leírtam a véleményem, a lovat meg meg lehet tekinteni papírokkal együtt akit ennyire érdekel :D Még a tenyésztőt és az előző tulajt is felkereshetitek :D Pelsonius Ménes ha mond nektek valamit :)

2013. dec. 28. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!