Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nem késő 28 évesen elkezdeni...

Nem késő 28 évesen elkezdeni lovagolni?

Figyelt kérdés
Életem egyik nagy álma volt mindig is a lovaglás, de eddig sajnos nem volt rá lehetőségem. Gyerekkoromban a szüleim nem engedték (azzal, hogy "amilyen balf..sz vagy, biztos csak kitörnéd a nyakad" - bocsánat a vulgaritásért, de ezt mondták). Később, egyetemistaként pedig nem volt rá pénzem. Most külföldön dolgozom, jól keresek, elvileg nem lenne akadálya, hogy lovagolni tanuljak, de kicsit félek attól, hogy túlkoros vagyok elkezdeni. Nyilván nem a versenyzés lenne a cél, hanem egy tisztességes, biztos alapkészség megszerzése, de akkor is... Akik foglalkoztak kezdőkkel, mik a tapasztalatok? Nem baj, ha valaki felnőtt fejjel kezd neki?
2013. okt. 3. 12:47
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Dehogyis vagy túlkoros! 28 éves ember ereje teljében van, simán meg tudsz tanulni lovagolni :) Sok sikert!
2013. okt. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:

Végre egy nekem való kérdés! :D

Imádom a lovakat, már 5 éves korom óta lovagolok. (most 15 éves vagyok)

Ez az egyik legszebb dolog az életben, és szerintem sem késő 28 évesen elkezdeni. A lovakkal egy olyan kötődést lehet kialakítani, amit más álattal nem. Azt javaslom, Te mint kezdő lovagló, válassz egy tapasztalt lovat magadnak, aki segít abban, hogy megvalósítsd ezt a régi álmod. Hidd el, nem fogsz csalódni. Miután megtanultad az alapokat, felszabadultabb leszel lovagláskor.

Sok sikert! :)

2013. okt. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Még 60 évesen sem! Én is kb. 28 voltam amikor elkezdtem. És? Semmi hátrányom nem volt. Sőt! Én legalább saját akaratomból, saját pénzemből teszem. Tudod hányan vannak akiket pár évesen a szülők elcibálnak, és a többi szülő előtt felvágnak, hogy az ő gyerekük lovagol? (pónigol) Minden hülyeséget megvesznek nekik tök drágán, mert ugye egy sima ruha, egy bicajos sisak már smafu, aztán 3 hónap után kuka, mert a gyerek bele unt.

Plusz te át tudod gondolni az egész fizikáját is. Ha egy gyereknek mondják, hogy így meg úgy akkor max hisztiznek, meg visítoznak.

2013. okt. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Persze tisztelet a rettentő kevés kivételnek, mint pl. az előttem hozzászóló.
2013. okt. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a bátorítást, akkor veszek egy nagy levegőt, és keresek egy korrekt helyet a környéken. Ment a zöld mancs mindenkinek :-)
2013. okt. 3. 13:38
 6/19 anonim ***** válasza:
Nyugodtan vágj bele! A lovaglásban az is nagyszerű, hogy kortól függetlenül bármikor elkezdheted! :) Én 19 vagyok, és most kezdtem el, egyáltalán nem tapasztalom, hogy hátránnyal indultam volna. Nagyszerű dolog, és ha régi álmod, akkor meg pláne. Nekem is az volt, a mai napig, és ma már nem is tudnék létezni lovaglás nélkül. :) Sok sikert!
2013. okt. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Köszi :-)

Gyorsan el is kezdek rákészülni, hogy legalább tudjam, hogy van németül a nyereg meg a futószár... :-)))

2013. okt. 3. 13:54
 8/19 anonim ***** válasza:
A legidősebb akit oktattam majd 60 éves volt. Felnőtt fejjel azért jobb kezdeni, mert jobban oda tudsz figyelni az oktatóra, a lóra, de leginkább magadra. Sok sikert!:)
2013. okt. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
én 3 éves koromban kezdtem el lovagolni mivel amikor 3 éves voltam nagy lora ültettek és a csikója melletem futot annyira élveztem és beleszeretem! és egyáltalán nem késő
2013. okt. 3. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Én 27 vagyok és szintén most kezdtem. Gyerünk kolléga! :)
2013. okt. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!