Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A kisbéri félvér miért halt...

A kisbéri félvér miért halt ki majdnem, ha annyira jó fajta?

Figyelt kérdés

Előre leírom, hogy nem nagyon értek a lovakhoz. De most olvastam egy cikket, ami elgondolkodtatott.

www.lovasok.hu/index.php?i=15805

Magyarországról ugyan elvitték a jobb lovakat, alig maradt, de azokat a lovakat nem elpusztították, hanem Oroszországba, Romániába, Amerikába vitték. Sok másik országban is volt már akkor kisbéri, hiszen a cikk szerint népszerű volt, sokat vásároltak belőle. Azokat miért nem tenyésztették tovább? Ha olyan jó fajta, ez lett volna a logikus lépés. Ehhez képest a rendszerváltáskor úgy kellett Magyarország eldugott vidékeiről összevadászni a megmaradt lovakat. Ma ritka fajtának számít. Lovas példa most nem.jut eszembe, de kutyáknál ott van pl az afgán vagy a perzsa agár. Egyik fajta származási helyén sincs most komoly kutyatenyésztés, a kutyatartást ma leginkább a félvad állatoknak odavetett maradék jelenti. A két fajta mégis él és virul.

Ne értsetek félre, nem akarom leszólni a kisbérit, csak nem értem.


2013. dec. 25. 17:24
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom, miről beszélsz, kedves utolsó válaszoló. Nekem van jó pár kisbérim (mindig is voltak), ezek azok a lovak, amelyekre a gyengébb lovast is fel lehet ültetni, amelyek az általam ismert legmegbízhatóbb lovak, hihetetlenül stabil idegrendszerrel, makkegészséges, szívós felépítéssel.

Nem kell agyontelivérezett kisbérit venni, a klasszikus vonalakon belül bizony igenis találhatsz remek lovakat. Tapasztalatom szerint az Ozora Árvácska vonal, a Széplak vonal nagyon is rendben van - csak hogy a kedvenceimet emeljem ki. Nálunk a lovasok kifejezetten kisbérieken tanulnak, terepen a legjobb lovaink és munkabírásuk is szuper.

2013. dec. 27. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!