Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Az oldenburgi fajta megfelel...

Az oldenburgi fajta megfelel első lónak? általánosan milyen természetük van tudom hogy az egyed is sokat jelent de én most a fajtára vagyok kíváncsi

Figyelt kérdés
szeretnék ugratni verseny szerűen :)

2013. nov. 28. 15:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem egy oldenburgi félvérem van, és csak ajánlani tudom. Megbízható, jó munkakészségű, jó mozgású, kedves sportló. Ő kicsit félős, és fel tudja húzni magát pár dolgon, meg terepen vágtában néha rájön az ötperc, de ez amiatt van szerintem, hogy az anyja kisbéri félvér. Tisztavérű oldenburgival sosem volt dolgom, de a sajátomból ha "kivonom a kisbérit", egy nyugodt, megbízható, szép mozgású pacit kapok. Tisztavérű oldenburginak szerintem az egyetlen hátránya az ára, nem éppen olcsó lovacskák.
2013. nov. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

igen sajnos sajátom nem lehet,még egyelőre, de az információra nagyon kiványcsi vagyok

köszönöm a válaszodat, még jöhetnek

szóval egy két évig biztos nem lesz lovam, de utaná már talán

nagyon szeretnék és kíváncsi vagyokmelyik a legjobb, amivel díjugrató versenyekre is mehetek, megbízható és kedves

az egyedes válaszokra nem vagyok kíváncsi ! :)

2013. nov. 28. 16:39
 3/7 anonim válasza:
Egyébként igen az engem is tud idegesíteni hogy "hányszor mondjam el hogy lófüggő,fúú az de tud dűhíteni,mikor én csak azt kérdeztem pl melyik a nyugisabb a lipicai vagy a nóniusz,és ezt átlagban érdekel nem az egyedek szóval ez engem is nagyon fel tud dühíteni!" Egyébként meg tényleg jó ugratónak az oldenburi! :)
2013. nov. 28. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az oldenburgi egy indokolatlanul drága fajta, ha veszel ey magyar sportlovat, ugyanúgy találhatsz akár anyai-apai ágon is oldenburgit, ha a csikó MO-n született, az már magyar sportló, ha Fr.o.-ban, akkor meg selle francais, és így tovább... Szóval teljesen mindegy, hogy holland sportló, vagy német, mert nagyon hasonlóak lesznek, és egyszerre nagyon különbözőek, rengeteg egyed van, mind fedez keresztbe-kasba, innentől kezdve az egész annyira szerteágazó, hogy ezek a fajták is csak használati típusok, nem fajták, így ezért nem lehet igazán általánosságban mondani dolgokat - ezért mondogatják, hogy egyedet nézz. :) Egy angol telivér vagy egy ügető más, az fajta, nem használati típus, ráadásul igencsak zárt méneskönyvű.

Visszatérve a kérdésre, ugrásra szelektálják őket, még a gyengébb képességűekből is ki lehet hozni versenyszintű ugrósportot gond nélkül.

2013. nov. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

az oldenburgi is fajta

az oldenburgi ménes könyvet 1861-bem nyitották meg és ekkor bevezették a bélyegzést is

1897-ben meg megalakult a tenyésztő társaság.

és kezdetlegesen a 16. században fogatlovakat majd később inkább sport lovakat kezdtek kialakítani a fajtából.

lenygel,berber és angol vérvonalakkal kezdtek el dolgozni majd első sorban telivérrel

úgyhogy ez nem használati tipus hanem fajta

ráadásul a használati tipusokhosz oda szokták írni a ló fajtákhoz, hogy ez inkább csoport mint fajta vagy ehez hasonló

ez viszont fajta

de nem is ez volt a kérdés, ezt csak azért írtam le,hogy ezzel se gyertek hogy ez nem fajta, mert már volt hogy kérdeztemilyesmit és oda írták hogy ez nem nyilván tartott fajta mikor az mert előírt tenyésztése és hasonlói vannak



na mindegy,az a lényeg, hogy milyen természetű, ajánlott-e első lónak

és esetleg kezdőknek is (nem azért mert én az lennék)

2013. nov. 29. 14:45
 6/7 anonim ***** válasza:

Mondom, hogy nem fajta, hanem használati típus. Van méneskönyve, de nyitott, ha a magyar sportló x holland sportló csikója ott születik, akkor az is oldenburgi lesz. Az angol telivér akárhol születik, angol telivér, és az ügetőt akármivel kevered, az az életben nem lesz többé ügetőt, akkor se, ha a továbbiakban pedig szorgosan ügetővel fedezteted vissza... Arab telivér, stb ugyanez, és így tovább.

Ha meg tudod fizetni, akkor lehet róla szó, hogy első lónak ajánlott-e, az meg relatív, nem tudom, mióta lovagolsz, milyen szinten, stb.

2013. nov. 29. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

nem azt kérdeztem, hogy milyen: fajta vagy nem

egyébként meg nem megfizethetetlen árú 450 000-ért is találtam és

a fríz az ugyan ezen az áron van

2013. dec. 2. 16:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!