Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek mekkora hely kell...

Szerintetek mekkora hely kell egy lónak? Lent!

Figyelt kérdés
Szerintetek mekkora hely kell egy lónak?! (leendő lótulajdonos vagyok) van a kertünkben egy fészer szerűség elég nagy..és 1x5m2 karám elég lenne neki?!és az nagyon nagy probléma ha a ló egyedül van?

2013. dec. 27. 12:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, nagy probléma, ha egyedül van a ló! Amit karámnak szánsz, az rettenetesen pici!!!!


Nem tudom, miért akar mostanában mindenki otthon tartani lovat mindenféle tudás nélkül?! Áhhhh...

2013. dec. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%

Atyaég, te egy hozzá nem értő állatkínzó vagy. Egy ló nem ló, kell minimum három és nem 5 négyzetméter kell hozzá, hanem 5 hektár!


NE LEGYEN LOVAD!!!

2013. dec. 27. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

#2-es vagyok, még valami: ahhoz, hogy lovat tarts, 4 dolog kell, mindegyikből sok:

- szakértelem

- terület

- idő

- pénz

Ha csak egyvalami hiányzik, ismétlem, NE LEGYEN LOVAD!

2013. dec. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Inkább minimum 2 ló, három már nem szükséges ha nem muszáj, esetleg egy shetlandi póni társnak. Vagy ha nem tudsz eltartani még egyet, vannak olyan emberek akik legelőtársat keresnek a lovuknak. Nekem egy lovam van, de oda vittem ahol van még kettő.
2013. dec. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
egy minilónak minek 5 hektár terület????
2013. dec. 27. 13:16
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Hülye!Minilónak nem kell 5 hektár,de amit te szánsz még egy kutyának sem elég...annak az állatnak mozgás kell,attól még,hogy kicsi!
2013. dec. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

A lónak a boksz EU szabvány szerint minimum 3×3 méter, ideálisabb a 4×4 vagy 5×5. Amiről te beszélsz, az nem karám, hanem boksz, szóval legyen fedele is.

Meg még egy belőle, mert a ló társas állat, nem kell öt, de legalább kettő igen - vegyél mellé lovat, pónit, vagy szamarat. Macska, kutya, egér, nyúl, tehén vagy kecske és társai nem jók.

Legelőből 1 hektár/ló most az új szabvány, igazából egy lóra fél hektárt számolva már elmegy, de nem szabályos. A karám méretei is meg vannak szabva, az most hirtelen nem jut eszembe, de nem 5 négyzetméter.


Inkább vidd a lovat bértartásba, mert ekkora terület nem elég neki, ráadásul akkor vedd bele, hogy e mellé kell terület, ahol a szénát tartod, valamint a szalmát: lehetőség szerint ez fedett hely, esőtől védett, egyúttal rágcsálóktól védett. Ráadásul ezt előre meg kell venni, mert télen már drága, és sokszor a minősége is kétséges...

Valahol tartanod kell a használt, koszos almot és trágyát, ez az új szabvány szerint betontároló, méghozzá elhúzható fedéllel... végesetben elvben még elfogadott, ha ponyvát teszel alá, de annak szaga lesz, rovarokat és rágcsálókat fog vonzani.

Valahol tartanod kell az abrakot is.

Valahol meg kell tudnod oldani a lóval való munkát... Méghozzá nem betonon, vagy egyéb túl kemény, esetleg túl puha talajon. Bértartásban legalább tuti lesz vele másik ló.

2013. dec. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!