Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mire való a martingál, a...

Mire való a martingál, a kikötőszár?

Figyelt kérdés

2013. dec. 27. 16:22
 1/7 A kérdező kommentje:
és a szügyelő?
2013. dec. 27. 16:24
 2/7 anonim ***** válasza:
a martingál megakadályozza hogy a ló felcsapja a fejét, a kikötőszárat kezdőknél alkalmazzák, akiknek nem biztos a kezük. ebbe bele tud támaszkodni a ló, később a szár veszi át a helyét. a szügyelő azt akadályozza meg, hogy a nyereg hátrafelé elcsússzon.
2013. dec. 27. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Jobban mondva a fejét fel tudja csapni, csak éppen a szár hatása alól nem tud kibújni ezzel. Hatalmas találmány! Nekem volt fejfelvágós lovam, küszködtem vele, na megállj, nyamvadék, vettem rá martingált. Hamarosan felvágta a fejét, hogy ő most elrohan és ne is próbáljam visszatartani... meghúztam a szárat... és érezni lehetett a levegőben a ló leírhatatlan csodálkozását! Még egyszer-kétszer bepróbálkozott, és utána hirtelen elkezdett úgy működni, mint ahogy a nagy könyvben meg van írva. Mert tudta ám a beste, hogy kell viselkedni, csak tojt a fejemre. De én győztem, hehehe.
2013. dec. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Martinál: megakadályozza hogy a ló felcsapja a fejét, ami hátbántalmakat okozhat neki. Ugratásnál egyes lovaknál különösen hasznos, de ha szimpla lovaglásnál csinálja hogy szabaduljon a zabla hatása alól, az a rossz idomítás következménye (magyarul a lovas hibája, nem a lóé). A martingál csak egy eszköz, nem helyettesíti a hiányos lovastudást, mint ahogy a sarkantyú sem a lassú lovakra való vagy a feszítő zabla sem a rohanós ló satufékje.

Szügyelő: a nyereg hátracsúszását akadályozza meg. Szintén ugratásnál lehet hasznos, van amelyik egyben martinál részt is tartalmaz.

Kikötőszár: Futószárazásnál segít a lónak, hogy ne dőljön rá túlzottan a belső oldalára. Fiatal lovaknak (akik sokat vannak futószáron) jó segítség lehet, mert megakadályozza hogy a ló egyik oldala több izmot szerezzen a kiképzés alatt. Kezdő lovasnak is segíthet, ha még nem tudja szépen tartani a szárakat.

2013. dec. 28. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
4. vagyok: bocsi, néhol kihagytam a 'g'-t a martingálból. Helyesen írtva: martinGál
2013. dec. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Martingál:a martingál arra való hogy a ló ne csapja fel a fejét.Ha meghúzod az egyik szárat akkor a ló nem fogja felrántani a fejét.

Kikötőszár:a kikötőszárat futószárazásnál,kezdő lovasoknál használják akik még nem tudják a kezükben jól tartani a szárat

Szügyelő :megakadályozza a nyereg hátra csúszását.Ez a hevederre és a kis nyeregszárny alá kell el helyezni.

+Van szügyelős martingál ami mindkettőt teszi egyszerre

2017. júl. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Vajon ez mennyire aktuális még a kérdezőnek, így majdhogynem öt év távlatából?
2017. júl. 8. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!