Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha a segédszárak (gogue,...

Ha a segédszárak (gogue, Veiroter, Thidemann szár, stb. ) "károsak", akkor miért használják őket?

Figyelt kérdés
Nem a kikötőszárra, meg a martingálra gondolok, hanem a már komolyabb cuccokra. Ha a kezdő lovasnál szükséges, akkor a már tapasztalt lovasok miért használják, hiszen az nélkül is kellene tudniuk elérni a céljukat.
2011. nov. 28. 02:42
 1/10 anonim ***** válasza:
66%
Az igazán komoly lovason nagyon-nagyon ritkán használják, mert nélküle is elérik, amit akarnak. Nem azzal van baj, hogy feltétlenül káros az ilyesmi, csak olyan, mint majom kezében a köszörű - tényleg komoly tudás kell a használatukhoz, másként tényleg árt.
2011. nov. 28. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
55%
Éppen ez az, hogy nem kezdő lovasnál szükséges! Kezdő lovasnak ideális esetben tapsztalt lovat adnak, azon megtanul lovagolni, de ilyen cuccok oda nem kellenek. Mikor már tud lovagolni, akkor adnak alá olyan lovat, amin ilyenket kell használni, de akkor már ő tudja is használni. Ez volna az utópia... mert ugye a gyakorlatot mindenki láthatta már saját szemével.
2011. nov. 28. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
37%
Egyedül futószárazáshoz érdemes használni! Semmi máshoz!!!A profi lovasok egyébként nem használják.
2011. nov. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
47%
Azért ne keverjük már össze a kikötőt a vejróterrel... Igen, a kikötőt futószárazáshoz használják, általában csikóknak, segít megtalálni a támaszkodást. A vejróter egy segédszár, kezdők nem szokták használni. A ló nem a kezednek ellenkezik, hanem saját magának, ha rángatja a kezed, magának okoz kellemetlenséget. Egyébként nálunk pl egy lány használja néha, a lova sokszor lesántult, vagy bedagadt a lába versenyek után, és olyankor mivel sokat volt bent, és ki sem lehetett tenni, mert ha tele van, és ugrál, csak mégjobban meghúzza, így mikor csak lépni ült rá, hogy biztos ne csináljon semmit a ló, amivel kárt tehet magában, akár egy bakolás, vagy bármi, vejróterrel ült rá csak lépni, hogy mozogjon is a ló, meg ne is...
2011. nov. 28. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy írtatok!


Második hozzászóló: Épp az a lényeg, aki már olyan szinten van, hogy használhatja, annak már tudnia(akarnia) kellene úgy lovagolni, hogy ne legyen szüksége a segédszárakra.

2011. nov. 28. 18:11
 6/10 anonim ***** válasza:
40%
De ha tapasztalt lovasként egy csikót lovagolsz be, lehet rá szükséged.
2011. nov. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
48%
Ha a lónak fáj a lába és nem engedhetem szabadon, akkor nem is ülhetek rá, lépni sem. Lehet azt a lovat VEZETNI is. Ja, hogy az fárasztóbb? Bocsi, a ló se örömében sántult le...
2011. nov. 29. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
11%

az egyik válaszolónak:


Senki nem keverte össze a kikötőt a veiroterel! Nem tudom honnan vetted ezt.A kikötő is segédszárnak minősül és a veirotert is lehet futószárazáshoz használni megfelelő technikával,futószárhoz jók ezek ,lovaglásnál nem túl nyerő hosszutávon használni őket!

2011. nov. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
67%
Oké, biztos én vagyok a hülye, de nálam a veiroter az, amit a hevedernél rögzítessz, a szügyénél feljön a zabláig, onnan a kezedbe. Én ilyet még nem láttam futószáron, bocs, biztos lehet használni. Egyébként később ügetett is vele, csak azért ismerni kell a lovat, nem véletlen tett rá mindent, amivel valamilyen szinten meg tudja előzni a bohóckodást, a ló alapból lábhibás volt, néha sánta volt, egyébként volt, hogy vezetgette, de azért az is érdekes, ha többen lovagolnak kint, mindenki megy, ő meg vezetgeti a lovát. Szerintem ez kicsit veszélyes is lenne, ha mégis bepróbálkozva, mindenkire nézve, mert van ló, amelyik a másik első rossz mozdulatára megjátssza magát, és van, aki rögtön le is hullik róla...
2011. nov. 30. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Futószárazásnál ugy kell a veirotert használni,hogy átfűzöd a zablán ,átvezeted a szügye alatt és a hátánál megcsomózod így bisztosítva van a hátból való munka és az egyenletes támaszkodás futószáras munka során.
2011. nov. 30. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!