Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Fiatal mén mozgatása?

Fiatal mén mozgatása?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy 4 éves ménem, kb fél éve van lovagolva. Én lovagoltam be, nem egy könnyű természetű ló alapjáraton sem. Mivel nagy értékű csikó és fedezőmén vizsgára készül jövő februárban, szóba se kerül a herélése.

Jól van lovagolva a ló, okos, L kategóriának a feladatait már készség szinte csinálja, alap szinten ugrik.

Viszont a mozgatása igen nehéz. Napközben karámban van, nem kap sok zabot se, de minden nap legalább fél óra aktiv futószárazással kell kezdeni az edzést, felülés után legalább 20 perc megy el azzal hogy még boldog, nem rám figyel, nehezen kezelhető, és utána lehet vele elkezdeni dologzni. Minden nap mozog a ló, legalább 1-1,5 órát, viszont minden nap edzés előtt kénytelen vagyok lefutószárazni, mert annélkül csak veszekedés lenne az egész edzés és ezt minden nap eljátssza.

Valami tipp, hogy mit tudnék csinálni? Csak karám van, nincs semmilyen lófutattó eszközünk.


2013. dec. 31. 19:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább veszekedd vele végig az edzést,mert most csak próbálgatja a határokat.Oda kellene szorítani,hogy igenis koncentráljon/szerintem/
2013. dec. 31. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem ez a kérdés, küzdök vele, de mit tudok csinálni, hogy ne legyen minden nap túlpörögve?
2014. jan. 1. 17:05
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem kevesebb zabot kéne neki adni. Nem tudom, hogy mennyit kap, de azt ha megvonnád, akkor helyette a többi abrakon kicsit emelni. Az jó, hogy nappal karámban van. Ha mondjuk délután lovagolsz, akkor reggel, amikor kiengeded, akkor karámban vagy pályán kicsit megfuttathatnád. Ehhez nem is kell felszerelni, se letisztítani. Lehet, ha nagyon tele van, akkor még ostor se kell. Ez lehet kb 20 perc ügetés és vágta és a végén kis lépés(karámban úgyis folyton sétál). Egyre kevesebbet futószárazd lovaglás előtt. Kezdd a lovaglást azzal,, hogy nagykörön vagy féllovardában lépj keveset, aztán könnyűügess és vágtázz fele addig, amíg el nem lazul és ki nem tisztul a feje. Aztán kezdheted az érdemi munkát.

Remélem segítettem, majd írd meg, hogy bevált-e :)


E.

2014. jan. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Elég minimális mennyiségű zabot kap így is, inkább korpás zabot, meg répát-almát. És ha karámban megfutattom, az nagyjából olyan mintha futószáron tenném, csak futószáron tudom dolgoztatni rendesen, átmentekkel, hogy fegyelmezetten dolgozzon, ha megfuttatom akkor csak bepörög, (az amúgy is ideges ló) és ugyan ott vagyok mintha futószáraznám.
2014. jan. 1. 21:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!