Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ti hogy oldanátok meg?

Ti hogy oldanátok meg?

Figyelt kérdés

Adott egy terepről visszatért ló, mely nyereghelyen kívül mindenütt visszaszáradt, ridegtartásban van tartva. Hogy lehet vissza szárítani, ha nincs se takaró, se pokróc?

Sétáltattam és szalmacsutakkal 1 órát vakartam, de még így is nyirkos volt.


2014. jan. 4. 15:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Szórjál a hátára szalmát, vagy engedd el és talán hempergőzik egyet (a sár melegen tartja és ha megszárad, az izzadtsággal együtt lepereg róla). Persze előtte szalmacsutakkal vagy száraz rongyal töröld át amennyire lehet.

Nem kell annyira félteni a lovakat, nem cukorból vannak. Egy nyereghelyi izzadtságtól meg aztán tényleg semmi baja nem lesz - főleg hogy mostanában nincs is olyan hideg téli fagy (nálunk legalábbis ma sütött a nap).

2014. jan. 4. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
vennék egy takarót?!
2014. jan. 4. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Ha ridegben van, mozog, tehát nem kell teljesen leszárítani, nem fog megfázni.
2014. jan. 4. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
szerintem is vegyél takarót! az enyémek is ridegben vannak, ilyenkor már letakarom őket, de azért nem csont szárazok, amikor visszaengedem. nem lesz semmi bajuk, szalmával, illetve száraz törölközővel jól átdörgölöm aztán mehet vissza.
2014. jan. 4. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
kicsit talán félreérthetően írtam az előbb. szóval letakarom (polár takaróval) majd kb 15-20 perc múlva fokozatosan leveszem róla a takarót és ahol vizes maradt (mert itt-ott az marad) ott még átdörgölöm törölközővel, vagy szalmával és úgy megy vissza a helyére. de még úgy is nyirkos picit. de azért az első negyed órában lenyergelés után rossz lenne nézni, ahogy takaró nélkül gőzölög...
2014. jan. 4. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
A ló a karámban ugyan úgy mozog, mintha nyereg alatt lenne lesétáltatva, vagyis pont annyira van szüksége a takaróra - azaz semennyire. Akkor kellene takarózni, ha benn állna a boxban és nem tudna mozogni.
2014. jan. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
hintőpor + porszívó
2014. jan. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Vagy...

[link]


(házilag is megcsinálható, csak infraizzók kellenek hozzá, drótok, foglalatok, meg néhány deszka, ami tartsa)

2014. jan. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Ha már így a takarót ajánlgatják. Illetve a dehogy kell takaró, a karámban mozog... Az én lovam nincs ridegben tartva de ha lovaglás után berakom a karámba akkor nem mozog. Általában beáll egy sarokba és bámul kifelé. 3 ló van együtt szóval még egyedül sincs. Én a karámba szoktam betakarni. Ha fúj a szél vagy úgy gondolom hogy hideg van egy megizzadt lónak akkor berakom a boxba. De a boxba nem mindig takarom be. Szóval én inkább a karámban takarnám be pont. Igazából szerintem a legegyszerűbb ha valamivel betakarod amíg megszárad. Lehet aztán igaza van annak is aki szerint nem lesz semmi baja megizzadva sem. Én a biztonság kedvéért be szoktam takarni őket. Egyébként ötletem sincs mit lehetne csinálni ilyenkor.
2014. jan. 4. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
nem tudom miért gondolod Valetta, hogy a karámban ugyanúgy mozog a rideg tartott ló, mintha lesétáltatnák. ugyanis mikor lesétáltatod a ló biztosan lép, a karámban meg vagy lép, vagy nem. onnantól azt már ő dönti el. lehet, hogy azonnal megáll legelni, szénázni vagy csak bámulni ki a fejéből. főleg egy hosszabb, több órás (vagy akár fél napos) lovaglás után, mert akkor szinte biztos, hogy miután ivott enni fog. szóval egyáltalán nem ugyanaz, mintha lesétáltatnád.
2014. jan. 4. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!