Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ez milyen zabla? (lent)

Ez milyen zabla? (lent)

Figyelt kérdés

nézegettem zablákat, és ráakadtam erre:


[link]


hát elsőre ledöbbentem, de ha jobban megnézem... ez végül is egy 2szertört csikózabla és egy hackamore kombinációja, nem? ugyan azt a hatást kelti, ha pl. nagykantárra hackamort és csikózablát raknék? :)


ne értsetek félre, nekem nincs ilyenre szükségem, egyszerű csikózablával lovagolok, csak kíváncsiskodok!



2014. jan. 6. 18:48
 1/6 anonim ***** válasza:

Igen, hackamore csikózablával. Ugrásra használják.

Én probáltam nagykantárral használni, csikózabla az egyiken a hackamore a másikon, de össze akadnak és nehéz vele irányítani a lovat, ezért felejtős volt...

2014. jan. 6. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hicksteadnek is ilyen volt.

[link]

2014. jan. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ugróban szokták néha használni, mivel a hackamore durvább tud lenni, mint egy feszítő, ezért sokkal gyorsabban közvetíti a segítségeket, az egyes feladatok segítségei gyorsan átmennek a lovon.

Nagykantáron ilyen nem nagyon van, mert a hackamore máshogy és máshol hat, mint egy normál zabla.

2014. jan. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Amit ti írtok, az külön egy hackamore és egy csikózabla. Hickstead-en is ezek vannak, csak van köztük egy átkötő. Ez a zabla viszont már eleve úgy van megalkotva, hogy kombinálja a kettőt. A hatás ugyan olyan jellegű, csak nem a kettő külön-külön (amit vagy két szárral vagy átkötővel használ a lovas), hanem egyben, egy karikával, ahová a szár csatlakozik.
2014. jan. 7. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ugróban ezt azért szokták használni a nehezebben kezelhető lovaknál mert hackamorral könnyebb megtartani az ugrás előtt viszont zablával könnyebben fordul, ezért kombinálják.
2014. jan. 7. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm! :)
2014. jan. 7. 15:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!