Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Új hely, újrakezdés (? )

Új hely, újrakezdés (? )

Figyelt kérdés

Nos,hazahoztuk a lovam,aki még csikó.A másik helyén több lóval volt,most csak rám számíthat,mint társa.Ott terepen is lovagoltunk vele egyszer,de még nincs rendesen belovagolva.

Most ráültem,és hátrál folyamatosan.


Valaki akinek van ideje írja már le,vagy linkeljen,hogy alapvetően ha ilyen "bepróbálkozások" vannak a csikónál,hogyan lehet kiküszöbölni őket.

Nincs lehetőségünk fedett pályára,lovardára,nincs a közelben hozzáértő lovas rajtam kívül,de egyedül kevés vagyok hozzá.Mit kéne tennem?

A lovat csomózott kötőfékkel lovagoljuk.

Próbáltam betenni a szájába a zablát,a mérete jó,de nem hagyja nyugodni.Mit kéne tennem?Eddig nem nagyon lovagoltam zablával lovakat,ilyenkor hagyjam rajta és nyugtassam,vagy mi? :)


Köszi!



2014. jan. 2. 13:49
 1/10 anonim ***** válasza:

Azt várod most hogy magyarázza el valaki, hogy hogy lehet belovagolni egy lovat? Hát szerintem ezt nem itt kéne megtanulni... Ha már azt nem tudod hogy lehet hozzá szoktatni a csikót a zablához, inkább hívj valakit aki ért hozzá, mert csak kárt csinálsz..


Amúgy érdemes levenni a szárat, felkantározni a lovat és rajta hagyni pár órát. Ezt megismételni párszor és utána nem lesz már baja a zablával.

2014. jan. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem, hogy hol laksz, hogy egyetlen hozzáértő lovas nincs a környéken?
2014. jan. 2. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ez így veszélyes üzem. Ha nincs rendesen belovagolva ,már az sem jó ,hogy terepere vittétek. Felejtsd el a csomózott kötőféket, még érthető ,hogy szokatlan neki a zabla. Használj valami nagyon alap zablát,akár egy sima csikózablával is kezdheted,mikor beteszed a szájába figyelj rá oda,hogy véletlenül se koccold a fogaihoz,mert akkor teljesen megutálja már az elején. Ha minden nap felkantározod ,kis idő múlva megszokja és idő kell még véglegesen elfogadj a zablát. Szájával ,hátával nagyon finoman bánni. Zabla akkor van jól beállítva ha kissé ráncolja a szájszegletét,de az elején engedheted neki lejjebb is,amíg megszokja.
2014. jan. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha még nem lovagoltál zablával lovat, akkor mennyire tudsz egyáltalán lovagolni? Kétlem, hogy jó választás volt az a csikó... de ha már megvan, igenis keress valakit, aki ért hozzá. Ha nem szeretnél, akkor csak annyit tudok javasolni, hogy vissza futószárra, lovas nélkül, majd lovassal és kezdeni az egészet elölről. Ja, és sok szerencsét...
2014. jan. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Vagy igenis keress valaki hozzáértőt - ez nem lehet akkora probléma, hacsak nem a Marson laksz - vagy azonnal add el a csikót. Erre ő is rámegy és te is jó eséllyel belerokkansz. :-(

És az Isten szerelmére, nehogy rárakd a kantárt "pár órára", ahogy az első írta!!!!!!!

2014. jan. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Jó,lehet,hogy nem voltam kissé egyértelmű...


Nem tudom,hogy Valetta miért kérdőjelezi meg a lovas tudásom.Gondolom csikókat nem azok vesznek,akik nem értenek egy kicsit sem a lovakhoz.Az előző tulaja,nyugodt szívvel adta el a lovat nekem,2 éve ismerem őket, a csikóhoz 1 éve kerültem közel.Nem egy belovagolatlan lovon én vágtáztam,ügettem elősször,olyan lóval jártam terepre,aki vágta közben többször repült,mint futott.(bakolt)Természetesen lovagolok zablával is lovakat,már mióta...De ez nem azt jelenti,hogy én szoktattam hozzá is őket,ebben kérnék segítséget,mivel a szomszéd faluban élő lovasembert nem hívhatom magamhoz minden nap,neki is van élete,de dolgozunk az ügyön.Minden nap kiviszem a csikót,lefutószárazom,eddig itthon 1-szer ültem rajta,a régi helyén ültünk rá elősször,kimentem vele terepre egyszer csoportban,egyszer meg egyedül a többiek segítségével,1-szer megugrott,mert megijedt,de kötőfékkel visszafogtam.Ja,és mi vezettük a csoportot.Ügetés közben sem volt semmi probléma.Most az a gond,hogy új neki a hely,én meg ilyen helyzetben meg nem voltam,ezért kértem a segítségeteket.Ha valaki esetleg tudna írni pár tippet a lovagolhatósághoz és a zablához szoktatáshoz kérem írjon!Nem akarok semmi rosszat neki,már annyira megszerette a zablát,hogy magától bekapja... :D Csak erről szeretném leszoktatni,meg arról,hogy tűrje el. :)

2014. jan. 3. 09:59
 7/10 A kérdező kommentje:
Ja igen,felkantározni tudok lovat :D Tudom hogy van helyesen beállítva :) Csikózablánk van,az ő mérete :) Vastag nyeregalátétünk van és marvédőnk is,szóval ennyi lovaglás mellett és ilyen felszereléssel nem fogom tönkretenni a hátát :)
2014. jan. 3. 10:03
 8/10 anonim ***** válasza:
Oké,hát akkor te tudsz mindent,kár volt kérdezni :)
2014. jan. 3. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Gondolom csikókat nem azok vesznek,akik nem értenek egy kicsit sem a lovakhoz."

Rosszul gondolod...


Aki csikót vesz, még ha "belovagolt" is, de csak három éves, az készüljön fel arra, hogy adott esetben a nulláról kell felépítenie a lovat. Annál nem merülhet fel olyan kérdés, hogy mit csináljon, ha a ló nem előrefelé, hanem hátrafelé hajlandó csak mozogni, mert azért az előrefelé rányuló mozgás az alapja a lovaglásnak, ezután jön a neheze. Ennek egyébként semmi köze nincsen ahhoz, hogy van-e zabla a ló szájában vagy nincs.


A kérdésedre válaszolva: kantárral futószárazd (mondjuk én vennék rá egy kapicánt, hogy ne bántsd a száját) és hamarosan megszokja. Ilyen egyszerű. De ez még nagyon messze van attól, hogy hogyan fogja elfogadni, hogyan fogod tudni támaszkodtatni, érző kézzel lovagolni úgy, hogy még nem nagyon lovagoltál zablával lovakat.

2014. jan. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Már írtam,hogy sokat lovagoltam zablával lovakat,csak nem én szoktattam őket zablához. -.-

amúgymeg hívtunk ma magunkhoz egy régi díjugratóst,galoppost ő fog mostanság segíteni,ha ráér.

A futószárazással nincs gond. :)

Köszi azért :)

2014. jan. 4. 13:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!