Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért van az, hogy a kutyát...

Amaia kérdése:

Miért van az, hogy a kutyát és a macskát mondják nagy általánosságban a kedvenc állatnak az emberek, pedig a magyarok iszonyatosan sok idő töltöttek lóháton? A magyarokra mondták, hogy "lóháton laknak"! Akkor hogy van most ez? :D

Figyelt kérdés

2014. jan. 8. 17:19
 1/9 anonim ***** válasza:
Változott a világ.
2014. jan. 8. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%
Vigyél fel panelba lovat.
2014. jan. 8. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
a maiak többsége nem tud lovagolni, vagy fél is tőlük. Én sem tudok, pedig vidéken élek, faluban. Nem is sokaknak van lovuk (azért va negy pár). Leszoktunk róluk. A kutya meg a macska egyszerűbb tartásmódot igényel :) Városban is lehet tartani (nem mintha lovat nem lehetne, de a legtöbb helyen macerásabb :))Nincs már annyira szükség lóra, van motor, autó, traktor stb.
2014. jan. 8. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ott van a mondatodban a válasz. Mondták. :) Az első VH után szinte teljesen elvesztette a jelentőségét. Már vidéken sincsenek annyira sokan.

Akik meg csak felülnek zötyögni...arról ne is beszéljünk. :D

Persze, vannak még olyan ország részek, ahol nagyobb mennyiségű ló/lovas van.

2014. jan. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
96%

Talán régen így volt, mert a magyar lovas nemzet volt, de mostanában hány lovat látsz a városokban? Még vidéken is alig találkozni lovasokkal.

Még a nagyapám idejében minden portán legalább egy igáslovat találhattál, ma viszont már nincs szükség se munka lovakra, se kocsilovakra. Aki meg akar tanulni lovagolni, annak most fizetnie kell az oktatásért, de mire viszed ezzel? Lehetsz hobbylótartó ha van elég pénzed-időd-energiád, ami azt jelenti hogy a ló mellett dolgoznod kell. A lóversenyzésből, lovassportokból pedig nem lehet megélni, hacsak nem vagy különösen tehetséges, szerencsés és gazdag (mindezt egyszerre!).

A magyarok akkor voltak lovas nemzet, amikor feltalálták a kengyelt, a kocsit, a katonák huszárok, a csikósok pedig csikósok és nem lovas bemutatózók/előadók voltak. Azóta viszont semmit sem tettünk le az asztalra a lovas tudásunkból (kivéve egynéhány bajnokunk). A mai magyarok többsége a saját lófajtáinkat sem tudná felsorolni.

2014. jan. 8. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mert egy macskát egyszerűbb tartani,mint egy lovat. És sajnos sokan tévesen ítélik meg a lovas dolgokat,csak a büdöst,koszt meg a ganéhordást látják benne,pedig vannak ennél sokkal szebb részei is ,amit kívülálló nem vesz észre. ezentúl egy kutya vagy macska elvan,csak etetni kell,ló nagyobb súlyú állat, több hozzáértést igényel.
2014. jan. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én szeretek lovagolni, de nincs saját lovam.

Ellenben egy cicával lakom kettesben, úgyhogy én értelemszerűen macskás vagyok.

2014. jan. 8. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat, kivancsi voltam :)) En nagy lovas vagyok. Imadom oket es neha elgondolkozom, mi lenne, ha meg mindig loval jarnanak az emberek :)) ^^
2014. jan. 9. 16:10
 9/9 anonim ***** válasza:
Talán lenne egy pár város, ami elbírná a fiákerezést, mint pl. Bécsben. A lovakat nyugaton terápiás célra is használják (fogyatékos illetve autista gyerekek számára), de a ló ott is drága mulatság. A jobb módúak vesznek lovat, megbíznak egy telepet a ló tartásával, ápolásával, ők csak szabadidejükben látogatják meg, hogy meglovagolják, letisztítsák, stb. Mindez sok pénzbe kerül. Lóháton laktak a magyarok, mert egész európát bejárták azon a zsákmányszerzésekkor, csak úgy látták őket a népek. A magyar nem volt egy otthon ülős, földművelő, állattenyésztő fajta akkoriban (csak később lett az). Meg persze az akkori népek is csak lóra ültek, ha harcolni mentek.
2014. jan. 13. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!