Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Aki otthon tartja lovát/lovait...

Aki otthon tartja lovát/lovait hogyan terveznétek/terveztétek meg az istállót?

Figyelt kérdés

2014. jan. 9. 12:54
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Talaja föld, nem azért megy be,hogy kaparjon unalmában.

Oldala ugye osb, nincs bezárva,hogy rúgjon szerencsétlen.

Legyen neki karám,legelő ! Ne csak istálló.

2014. jan. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

11-es, nagyon jól néz ki :D

Én olyanban gondolkozom, hogy egy istállóban lenne 2 box a lovaknak, valami ilyesmit képzeltem el, csak az anyagokat nem tudom még hogy kéne meg miből :/

karám is lesz természetesen

[link]

2014. jan. 10. 14:47
 13/15 x) ***** válasza:

Földet normális ember nem használ valamire való istállóba talajnak. A beton is jó megoldás elvezető csatornával, illetve oldalára fordított tégla (a ló patájának talán ez a legjobb). Az OSB lap megint olyan, amit még életemben nem láttam istállóban, és nem is tudom elképzelni, mert egyszer nekidől a ló, vagy rárúg egyet miközben lefekszik/feláll és darabokra hullik az egész. Emellett persze télen semmi szigetelést nem ad, stb. Nem hiszem, hogy egy istálló építésénél azt kéne nézni, hogy hogy jövök ki 200 forinttal kevesebből. A ló épsége és biztonsága szerintem fontosabb, mint hogy fillérekből megússzuk a dolgot.

Beszélj egy normális építésszel vagy legalább kőművessel és ő tudni fogja, hogy mit hogyan lehet megoldani és mennyiből. (Mellesleg remélem, hogy elég nagy a hátsó kertetek 2 lónak + széna, szalma,abrak, trágya tárolására...)

2014. jan. 10. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

11-es vagyok

Köszi kérdező :)

Rendes boxos istállónak szerintem sem a legjobb sem a deszka sem az osb lap,főleg ha nem szeret benn lenni a ló (de muszáj) és rúgja az oldalát.Plusz ugye mozogni sem tud,hogy fűtse magát,jobb a téglaistálló.

Beállónak jó az osb,deszka, meleg van benn,pont annyira amennyire a lovak jól érzik magukat. Szabadon mehet kibe nem alakul ki rossz szokás, nem is lesz benn figyeld meg sokat, nálam is csak enni járnak be. De ha nem szívesen hagyod kinn őket,és be akarod zárni a lovakat szerintem valami erősebb anyagban gondolkozz !

2014. jan. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
semmiképpen nem akartam OSB-lapokat, se deszkát :) a box ajtó reggeltől estig nyitva lesz szabadon járhatnak, csak éjjelre lesznek bezárva :)
2014. jan. 11. 15:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!