Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nem tudom megfogni karámban a...

Nem tudom megfogni karámban a lovam. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Van egy 10 éves kancám, és kb. 4-éve van nálunk. Vannak neki ilyen beütései, hogy sokszor nem lehet megfogni. Meglehet, de ha valami jutalomfalattal megyek hozzá. Meg, ha kinyitom előtte a kaput és meglássa a füvet akkor bejön, vagy, h az összes lovat beengessük akkor ő is megy be, azt tudja. Mióta megvettük, ez a szokása. Gondolom az előző kazdájja, bánthatta, vagy zavarta vagy valami ilyesmi, és ez miatt nem lehet megfogni. Az egész család lovas, de senki sem tudja megfogni. Szeretném, ha odamegyek hozzá a karámban és nem szökik el, hanem oda lehetne menni hozzá, meg, ha ő jönne oda hozzám. De direkt élvezi, ha elszökhet amúgy. Mit lehetne tenni?

2014. jan. 9. 14:55
 1/9 anonim válasza:

ha sikerült elkapnod, akkor dícsérd meg érte, hogy hagyta magát

ezt minden alkalommal megismételni és a dicséreteket ne mulasszátok el

egyszer kétszer adhatsz neki jutalom falatot, de ne nagyon szoktasd hozzá, mert akkor hozzá fog szokni, hogy akármit csinál jutalmat kap, hát ha sikerül :)

2014. jan. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

nekem van egy tuti tippem, ha több ló is van, akkor mindig beválik (legalábbis nálam mindig bevált)!


mikor el szeretnéd fogni, bemész a lovakhoz a kötőfékkel, de rá se nézel a saját lovadra, a többi lóhoz mész oda, azokat simogatod, vakargatod, tőle elfordulsz. 2-3 lovat így megsimogatsz, megvakargatsz, utána odamész a mellette állóhoz, azt is, majd hozzá, és nem rögtön a kötőfékkel kezdesz, hanem először őt is csak kicsit simogatod, mellé állsz és utána már meg is lehet fogni.

ilyenkor amíg a többi lóval foglalkozol látja, hogy nem elkapni akarod, és ezért nem kezd rögtön menekülni.

2014. jan. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Alkalmazhatsz akármilyen trükköt, ha magát a munkát, amit a lóval végeztek, miután megfogtátok, nem szívesen csinálja.
2014. jan. 9. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nálunk szerencsére már elég egy füttyszó is és már a birtok másik végéről is jön.:) Más kérdés, hogy a többi is. :D
2014. jan. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Próbáld ki hogy bemész a karámba amikor ő is ott van.Oda állsz a karám közepére és mindenhova nézelődsz csak rá nem.Ilyenkor légy türelmes.Ha nem megy oda ilyen 10 perc múlva akkor csinálj úgy mintha lenne valami a sebedbe.Ez biztos beválik.Sok sikert. :) ;)

2014. jan. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 x) ***** válasza:
42%

El tudom képzelni azt a nagy hozzáértést... :/

Ha nem tudsz megfogni egy lovat, még komolyabb trükközéssel sem, ott már az alapoknál gondok vannak. A legnagyobb gond, hogy a ló nem szereti azt a munkát (kocsizás, lovaglás, nem tudom mire használjátok), amit végeznie kell. Szóval igazából nem ártana átlovagolni picit a lovat, kicsit az alapoktól újrakezdeni mindent és érdekesebb, változatosabb feladatokat csinálni vele. Ehhez persze nem ártana egy olyan ember, aki tényleg ért a lovakhoz meg a belovagláshoz. Csemegét meg ok nélkül ne nagyon vigyél neki, mert csak elkapatod és csipkedni fog. És szerintem nem kellene (csak) az előző gazdájára fogni, éppen annyira hibás lehetsz benne te is.

2014. jan. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Hát itt abszolútt nem a lovakhoz értéssel van gond!
2014. jan. 14. 10:18
 8/9 anonim válasza:
0%
kedves utolsó válaszoló, az is lehet, hogy a ló akit megakar fogni, szeret játszani ezzel és élvezi hogy kergetik és nem tudják megfogni csak egy jó idő után inkább te nem értesz ehez annyira ha ilyen megjegyzéseid vannak!
2014. jan. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ami azt illeti nagyon élvezi, hogy elszalad tőllünk, meg akkor megzavarja a többi lovat is, és össze-vissza rohangálnak a karámban.
2014. febr. 22. 19:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!