Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovaglásra jó lehet a hidegvér...

Lovaglásra jó lehet a hidegvérű fajta? Illetve azt olvastam, hogy azokat ajánlják teltebbeknek.

Figyelt kérdés
Kiskorom óta lovak között nőttem fel, de nem lovagoltam, így első saját lónak egy belga hidegvérűre gondoltam csak simán sétálásra, nem akarok sem ugratni, sem versenyezni vele.

2014. jan. 9. 21:52
 1/2 anonim ***** válasza:
A nagy hidegvérű fajtákat (pl. shire lovat) a középkori páncélos lovagok alá tenyésztették csatalónak. Egy melegvérű nem bírta volna el azt az őrületes súlyt (főként, hogy sokszor maga a ló is kapott páncélt). Rajtuk minden további nélkül lovagoltak, akkor most, páncél nélkül miért is ne? Első lónak én is hidegvérűt szeretnék, aki nyugodt, jóindulatú, tolerálja a tapasztalatlanságomat. Nem a sebesség a lényeg ilyenkor.
2014. jan. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Az hogy csak simán sétálásra, az nem így működik. A ló nem egy közlekedési eszköz és nem várhatod el tőle hogy egy biztonságos autómata gép legyen, mert nem az és még egy hidegvérű sem érdemel ilyet.

Ahhoz hogy lovat akarj, először tanulj meg lovagolni. Ez nem azt jelenti hogy métereket kell ugratnod és versenyekre járnod, de igenis legyen meg az alap minimum tudásod. Vagyis mindhárom jármódban (lépés, ügetés, vágta) finom segítségekkel tudd irányítani. Szerintem kutya kötelessége minden lótartónak felelősséget vállalni a lováért, és ehhez hozzá tartozik hogy nem cigánymódra "oldalbarúg-indulj, meghúz a szár-állj" lovagolunk.

A másik nagyon fontos dolog: AZ EGYEDET NÉZZÜK ÉS NE A FAJTÁT - ha lovak között nőttél fel, ezt illene tudni. Az igaz hogy a hidegvérűek általában nyugisak és nem pörgősek. Azonban mit csinálsz ha a lovad engedetlenségből nem indul el már lépésbe se? Vagy mi lesz akkor ha sosem mozoghat eleget, felgyülemlik az energiája és a maga egy tonnájával ki akarja tépni magát a kezedből?

Ha mégis ragaszkodsz a hidegvérűhöz, én inkább a sodrottat (igás- és hátasló kereszetezése) ajánlanám, mert mégiscsak lovagolhatóbb mint egy igásló és a bokaszőrzetük, patájuk is ápolhatóbb.

2014. jan. 10. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!