Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerinted melyik a nyugisabb...

Szerinted melyik a nyugisabb fajta : A furioso A noniusz A lipicai?

Figyelt kérdés
2013. nov. 26. 06:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Lófüggő.
2013. nov. 26. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
nyilván lófüggő, de ha a "szerinted" azokra az egyedekre vonatkozik, amikkel eddig tapasztalatunk volt, akkor úgy raknám sorba, hogy a legnyugodtabb a nóniusz, aztán a furioso és a legkevésbé a lipicai... de természetesen lehet találni nagyon nem nyugodt nóniuszt és nagyon nyugis lippet is, bár én lipicaik között elég sok idegbajossal találkoztam már, bár nem kizárt, hogy mindnek olyan volt az előélete...
2013. nov. 26. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Valletta ***** válasza:
69%
Ez nem fajtafüggő, azon múlik, melyiket hogyan tartották, képezték addig. A lipicai viszont egy aránylag érzékeny fajta, kevésbé tűri a kezdőket.
2013. nov. 26. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem igazán fajtafüggő. Persze azon is múlik de kevés esetbe. Inkább a nevelés. A nóniusszal ha jól bánnak és eleget foglalkoznak vele nagyon jó társ lehet. Ismerek egyet szóra leül,lefekszik.Találkoztam idegbeteggel is .Furiosot igazából annyira nemismerem 1-2 lovat ismerek.Elég nyugisak . A Lipicaiak inkább fogatba valók . Lovaglásba lefárasztás után nyugodt de határozotabb lovas igényel.
2013. nov. 26. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
42%
ne általánosítsuk fajtára
2013. nov. 26. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
az én tapasztalatom szerint a sorrend lipicai furioso és noniusz. Azért teszem előre a lipicait hisz szerintem átlagba véve nyugodtak nyilván ha versenyre megyünk ők is izgulnak hisz ez nem csak mi napunk nehéz fel venni velük a "kapcsolatot" de ha ez sikerül nagyon meg becsülnek téged ha tudsz lovagolni ha nem ők olyan egy gazdás tipusu lovak ja és nagyon tanulékonyak a furioso hát olyan "iskola ló tipus" de figyelni kell náluk isszerintem ez el is mond mindent a noniusz pedig változó náluk meg kell figyelni mindent pl hogy viselkedik az előző gazdályával (nyilván ezt mindnél meg kell figyelni) ők sokszor hangulat ingadozók és ezt eléggé ki mutatják. Nekem az első lovam egy lipicai volt nagyon rossz helyen volt és csak annyi volt nála a lovaglás hogy előre mentek és kész egy kört nem tudott csinálni igazábol nem akartuk meg venni de mikor utoljára le mentünk a fogatba verték szegényt és ahogy fel rántotta a fejét be tört az orr csontja e miatt vettük meg 2 év alatt el jutottam vele odáig hogy versenyezzek vele nehéz volt azt elérni hogy bizzon versenyeken valami fantasztikus volt sokszor voltam vele első dijloviba és ugrásba is látszott rajta hogy hálás amiért meg mentettük mára szegénykém idős de nem adtuk el és nem is szeretnénk boldogan él :))
2016. febr. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egy noniusz az semmi , mar bocs de a sok hulye majmolja de ez egy semleges fajta legalab is nekem ez semmi extra , kezdőknek valo , a furioso eleg jo , pörgős kis lovak de lehet fegyelmezni , a lioicaihoz meg az isten segitsen meg , kényes dög de ha megszeret akkor ragaszkodik hozzad legalabb is ami nekem van ilyen , viszont meg kell nevelni rendesen nem kis feladat
2017. márc. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!