Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Melyik Lófajtát válasszam?

Melyik Lófajtát válasszam?

Figyelt kérdés
Bértartásba vinném. Szép középmagas barátkozó lóra gondoltam.Nem verseny/póni ló.Már nemsokára tudok vágtázni is ! Sokat mennék hozzá lovagolni.Csődör vagy Kanca ????
2014. jan. 10. 21:36
 1/10 anonim ***** válasza:
csődör,annak nagyobb a kukija
2014. jan. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%

Hányszor kell még elmondani, hogy NEM fajtát választunk. Nézd vissza az előző kérdéseket...Napi 2 ilyen jön. Mivel látszik, hogy még nincs elég tudásod, ne vegyél lovat...Ha mégis, akkor semmiképp se csődört. Különben meg semmi érdemleges támpontot nem adtál meg.

Ezzel a "Sokat mennék hozzá lovagolni." és társai mondattal meg már az őrületbe kergettek.

Ebbe "Szép középmagas barátkozó lóra gondoltam." kb minden harmadik ló beletartozik. :)

Jelen állás szerint a legjobb fajta a hintaló lenne.

Na, hajrá kimer jobban lepontozni?

2014. jan. 10. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Jól van ! Bocsi ha az őrületbe kergetlek de én egy lovat szeretnék.Pont azért kérdezem mert nem tudom hogy milyet. amúgy ha már itt tartunk te pl melyiket mondanád ami szerinted jó ló !? Erre vagyok kíváncsi jól van ha nem fajtát választunk de azon belül is tudok egyéniséget választani nem ?? már bocsi de én segítséget szeretnék kérni ! és amúgy a lovat nem holnapra gondoltam....majd idővel...
2014. jan. 10. 22:16
 4/10 anonim ***** válasza:
LÓTARTÓK! NEHOGY! MÉG VÉLETLENÜL SE adjatok ennek az embernek a kezébe lovat. Csak remélni tudom, hogy ez egy rossz vicc.
2014. jan. 10. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
"Már nemsokára tudok vágtázni is", ez elég kevés ahhoz, hogy valakinek lova legyen. Azt ajánlom neked, hogy egyelőre ne vegyél sajátot, a lovastudásod fejlesztése érdekében. Ugyanis nem mindegy, hogy innentől azon az egy szem lovon lovagolsz-e, vagy néha váltogatod - elképesztően más tud lenni egy másik ló, szerintem ezt még neked meg kéne tanulni. 1-2 év múlva, ha már alaposan beletanultál és sokkal jobban lovagolsz, akkor vegyél magadnak egy szelíd kancát. Neki is jobb lesz, meg te is jobb leszel.
2014. jan. 11. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igazán megköszönni csak az utolsó válaszolónak tudom ! :)
2014. jan. 11. 09:00
 7/10 anonim ***** válasza:

Azért nem írtam/írok fajtát, mert mint említettem, nem fajtát választunk, ezt meg kell érteni. Írhatom én, hogy vegyél egy arab csődört (mert az milyen gyönyörű), lehet, hogy sose fogod tudni megülni (ha egy akaratosabbat fogsz ki).

Nem bántásból írtam, de tényleg lovat keress, ne fajtát. Ha tetszik valamelyik fajta, akkor nézelődj azon belül. Próbálj ki többet és találhatsz megfelelőt.

2014. jan. 11. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Melyiken lovagolnál többet?
2014. jan. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én mindenképp azt mondom, hogy még ne vegyél lovat. Én elég sokáig iskolalovakon tanultam, de már egy ideje csak egy lovat lovagolok, mióta van sajátom, és még így is meg tud lepni, mikor átkerülök egy másikra (megkér bnőm, hogy tegyem rendbe az övé agyát, vagy veszek egy edzést valahol, stb) - biztos vagyok benne, hogy ha nem tanulom meg akkor, hogyan kell bánni egyes típusokkal, akkor most el lennék veszve. A lovaglás lényege, hogy ha akármilyen lóra ülsz, akkor azzal tudj bánni - hidd el, az a Te érdeked, hogy minél több lovon ülj, és tanulj, amíg el nem jutsz egy bizonyos szintre: a leendő lovad is jól jár ezzel, mert egyrészt stabil lesz az ülésed, nem pattogsz a hátán, ezért nem okozol majd neki kellemetlen élményt a legelején rögtön, másrészt sokkal könnyebben tudsz majd hozzá alkalmazkodni, kezelni őt a rosszabb/jobb napjain is.


Mént ne vegyél semmiképp, csődört se. Herélt jó választás első lónak, mert általában nyugodt és kiegyensúlyozott, ráadásul mivel nincs tenyészértéke, ezért az ára is barátibb - kezdő lótartónak pedig a lótenyésztés tabu téma, hidd el. A kanca is jó lehet ettől még.

Ha saját lovad lesz, azt napi szinten kell mozgatni amúgy: mondjuk én heti egy nap pihenőt adok neki, olyankor csak lépésben kimegyek vele terepre, hogy kicsit mozogjon. Illetve van legalább egy napon szintén terep, az lépés-ügetés-vágta, vannak benne idomító szakaszok is.


Fajta tekintetében mindegy, egyedet nézz majd: 8-12 év körüli kancát (semmiképpen se csikót!), egy nyugodt, kiegyensúlyozott, stabil tudású hátast. Olyat válassz, ami betéve ismeri a segítségeket, és megfelelően is reagál, a problémásabb lovak nem a legszerencsésebbek első lónak, mert attól Te akarsz tanulni, és nem pedig Te tanítani Őt. E mellé amelyik nem nyugodt, kiegyensúlyozott, és csak akkor robbanékony, ha a lovas kéri, szintén nem a legszerencsésebb.

Általánosságban az mondható el, hogy első lónak NEM jó a csődör/mén, fajtában pedig a telivérek (angol és arab), vagy ezek félvérei (ide sorolandó az arab félvér, a magasfélvér, versenyfélvér, bábolnai arab félvér [shagya arab], vagy a telivérezett egyedek - majdnem bármely fajtában előfordulhat, hogy apja vagy anyja telivér), vagy éppen az ügető fajtájú lovak - noha ők általában kiegyensúlyozottak és tanulékonyak, ha pályáról jönnek, komoly átlovaglásra szorulnak, és igencsak van azért bennük is menőke, a vágtájuk se az igazi...

2014. jan. 11. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat ! :) Amúgy csak annyit fűznék hozzá hogy ahová én vinném ott mindenki mehetne rajta.Persze kezdő nem! Én sem most akartam megvenni.Majd ha már tényleg mindent profin tudok :) ! Persze egy idősebb lóról lenne szó Csikóra még legvadabb álmaimban sem gondolok ! Nem tudnám és nem is lenne annyi időm hogy belovagoljam !
2014. jan. 12. 19:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!