Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ismertek olyan lófajtát ami...

Ismertek olyan lófajtát ami megfelelne az alábbi elvárásoknak? (többi lent)

Figyelt kérdés
Egy családi lovat/pónit/kis lovat szeretnénk, kb. 150 cm körülit,fontos hogy magyarországon beszerezhető legyen. Kiegyensúlyozott,megbízható,könnyen kezelhető,biztoslábú, barátságos. Csak 200.000FT-t tudnánk a megvételére költeni.
2014. jan. 1. 23:01
1 2
 1/14 piriiiiii ***** válasza:

A haflingi jó fajta, bár előfordulhat, hogy picit drágább, mint 200 E, és inkább 140 centi körüli. De sokáig él.

És ha jót fogtok ki,, talán árban is jó.

2014. jan. 1. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget!
2014. jan. 1. 23:27
 3/14 anonim ***** válasza:
a hucul is jó lenne, de egy fajtatiszta jóval drágább. "kisló" és magyar félvér kategóriában keresgélnék, úgy is az egyedtől függ, hogy könnyen kezelhető és barátságos-e, mert bármilyen alapvetően szelíd lófajtát el lehet vadítani rossz bánásmóddal.
2014. jan. 1. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

egyébként hucul jellegűeket lehet találni 200 alatt, de hogy ezek mennyire vannak belovagolva az már más kérdés..


[link]


illetve Tahitótfalun egy egész hucul ménest számolnak fel épp, de nem tudom ott milyen árban mozognak a felnőtt, belovagolt lovak, csikókat nagyon olcsón lehet kapni.

2014. jan. 1. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
És a keveréklófajtákról mit gondoltok ? Mert van egy shetland keverékünk (kb.110cm.) akit úgy kaptunk hogy az előző gazdáját megharapta és nagyon vadnak és szökősnek állították be. Vágóhídra akarták küldeni de mi megvettük tőle igen olcsón (életem legjobb alkuja volt). Amikor hozzánk került bezárkózott volt és senkit nem engedett magához közel most meg a kisgyerek rajta tanul lovagoni :) igen csodás sztori.
2014. jan. 1. 23:52
 6/14 anonim ***** válasza:
Ilyen árban nem fogtok tisztavérű, egészséges, jó természetű lovat kapni. Nagy szerencsével találhattok megfelelőt, de ne fajtára keressetek, hanem inkább ár alapján és ha tetszik a ló, jókat mondanak róla, tessék kipróbálni.
2014. jan. 2. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Valetta, attól még mert 200.000-t szán rá, attól találhat jó természetű és egészséges lovat.

Sőt. Még tisztavérűt is.

Tény, hogy mázli kell hozzá, de én ennyiért vettem. Igaz, papír nélkül, de utólag az is meglett, és kiderült, hogy egy 800.000-es lovam van.

De attól még jó fejű, okos, egészséges és jó természetű volt akkor is, ha csak 200-ért vettük.

Van, akinek nem a pénz a legfontosabb. Barátnőm 100-ért adta el a teljesen jó lovát, mert nem tudta tartani, és az volt a lényeg, hogy jó helyre kerüljön.

2014. jan. 2. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Egészséges, jó természetűt igen, tisztavérűt szinte biztos, hogy nem, főleg nem az ajánlott haflingit, hucult. Te is írtad, hogy papír nélkül vetted a lovad. Telivért lehet ennyiért kapni, de az meg többségében nem kezdő lovasnak való. Én 300 ezerig keresgélek most lovat a fenti feltételekkel, annyi különbséggel, hogy lehet telivér is és hogy legalább sütése legyen, valamint nézzen ki valahogy. Nem egyszerű, ahogy írod, szerencse kell hozzá. De hát akinek nincs pénze, annak legalább ideje legyen kivárni...
2014. jan. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
haflingi,hucul,esetleg a polo pony,de az drágább. :)
2014. jan. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Hát én inkább a haflingira szavazok a huculok nem mindig jó természetűek :D
2014. jan. 2. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!