Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Melyik fajta lovat válasszam?

Melyik fajta lovat válasszam?

Figyelt kérdés
Most még inkább hobbi szinten lovagolok, mert kicsit költséges egy sport, de szeretném tudni, hogy ha lovat veszünk, akkor melyik fajtában gondolkodjak. Inkább díjlovaglással szeretnék foglalkozni, de a terep se áll tőlem messze. Szóval olyan lovat szeretnék majd, aki ezekben jó. Én a magyar sportlóban gondolkozom eddig, de a véleményekre is kíváncsi vagyok. Köszönöm a segítségeteket!
2013. szept. 22. 13:36
 1/5 anonim ***** válasza:
jó a magyar sportló,de legfőbbképpen egyedet kell nézni.sportlóba is van,ami nem felel meg.
2013. szept. 22. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem. És nem tudsz mondani olyan egyedet példának, ami megfelel az elvárásoknak ? :)
2013. szept. 22. 16:25
 3/5 anonim ***** válasza:

[link]


[link]


[link]


Az elsőnél és a 3.-nál említik is, hogy nyugodt terepen, ami nagyon fontos. A második pedig nagyon jó vérvonalú.


Ez bár nem magyar sportló, de ezt is tudom ajánlani. Láttam már versenyen és nagyon szépen, eredményesen versenyzik, terepen szintén nyugodt:

[link]

2013. szept. 22. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Bármelyik európai sportlófajta jó lehet, így a magyar sportló is. Idomítani amúgy bármelyik lovat lehet, és amelyik normálisan van idomítva, az onnantól terepen is el fog tudni menni - ha heti 2-3× kimész vele, és ott is idomítod is (!), nem csak megy, bele a vakvilágba, akkor gyorsan megszokja ezt a rendszert. Amelyik ló csak ünnepnapokon jut ki terepre, az ott éli ki magát, rohan, ugrál, ijedezik, bakol, stb.


Fajtára amúgy ezek alapján bármi megfelelhet, de én mondjuk gidrán, furioso, kisbéri, magyar félvér (de ekkor nagyon meg kell nézni azt az egyedet, hiszen hiába fed. engedélyes az apja, ha az anyja totál ismeretlen), magyar sportló fajtában nézelődnék elsősorban, esetleg angol telivér, de azt csak akkor, ha van melletted egy szakképzett edző, aki tud segíteni vele, mert a telivér az nem az a nyugodt, békeszerető hátas sokszor - de türelemmel és szakértelemmel azzá lehet tenni. Telivért csak úgy hozz el, ha még nem volt pályán, pályáról jövő állat lehet, hogy olcsó, és át lehet lovagoltatni, persze, de ha sokat futott, vagy csak évekig volt tréningben, a lábai nem biztos, hogy jó állapotban vannak.

Arab fajtákat én nem néznék meg igazán, de tereplónak remek választás lehet egy shagya esetleg, de mint a telivér, úgy ez is nagyon igényli a tudatos lovast.

2013. szept. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az utolsó előtti válaszolónak, de nem most szeretnék lovat venni, hanem csak pár év múlva, csupán csak szeretnék előre gondolkodni, hogy milyen fajta lenne a legalkalmasabb :)

Nekem elég a megadott infók, de továbbra is várom a véleményeket :))

2013. szept. 24. 16:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!