Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan lehet a ló számára a...

Hogyan lehet a ló számára a legmegfelelőbb méretű nyerget venni?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy rá kell próbálni minden nélkül, de ha erre nincs lehetőség? Egyáltalán honnan tudja valaki hány colos kell? Mitől függnek ezek? (angol nyereg)

2014. jan. 12. 13:24
 1/3 anonim ***** válasza:

az, hogy hány colos kell az ülőfelületre vonatkozik, persze nyilván 180 centis lóra nem való 16-os nyereg és arabra se 18-as.

általánosságban azt mondanám, hogy a 16 inkább gyerek méret, 16,5 pici nő, 150 centis, 17-es átlagos nő, 17,5-es nagyobb nő (én pl 170 centi vagyok és nekem a 17,5-es a megfelelő) vagy kisebb férfi, 18-as pedig nagyobb férfiaknak való.

a markamra méret meg a ló marjától függ.


egy jó tipp, hogy hogy tudod nagyjából megnézni lóra próbálás nélkül is, hogy jó lesz-e a lóra a nyereg: egy nagyon puha alumínium lapot rálapogatsz a hátára, marjára és azzal a "mintával" mész el megnézni a nyerget és alá rakod a hátformát.

2014. jan. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Legyen lehetőség próbálni, mert ha vaktában elhozod, és nem jó, akkor aztán kereshetsz újat.


A jó nyereg, ha minden nélkül ráteszed a lóra:

- átlátsz alatta

- a markamra és a mar közé legalább 2-3 ujjad befér (a legmagasabb pontnál, és közvetlen mellette is)

- a nyereg az utolsó bordacsont előtt végetér

- a nyeregpárnák egyformán, a ló hátán szabályosan fekszenek fel

Hogy hány colos, azt a feneked mérete fogja meghatározni elsősorban, amekkora kényelmes neked. Az általános felnőtt méret 17-18" környéke. A markamra méretét külön eszköz méri, de a legtöbb eladónak lövése sincs, mekkora a nyergének a markamrája... Lehet úgy mérni, ahogy az előző írta, de ugye nem csak ennek kell stimmelnie, mindenképp rá kell próbálni a lóra, ugyanis ha nem jó, akkor soha nem is lesz az, és onnantól csak tüneti kezelgetés lehetséges, idő kérdése, hogy kicsinálja a ló hátát...

2014. jan. 12. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Meg kell oldani, hogy legyen lehetőség rápróbálni, akár úgy is, hogy csak olyan eladótól veszel nyerget, aki méretprobléma esetén visszaveszi.

Itt egy jó cikk arról, hogy mit kell nézni a próba során: [link]

2014. jan. 13. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!