Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Létezik fakó színű angol...

Létezik fakó színű angol telivér? Ha igen tudnátok nekem képet linkelni mert én még nem láttam?

Figyelt kérdés
2014. jan. 13. 18:31
 1/5 anonim ***** válasza:
64%

[link]


Még tarka is van, jelenleg is versenyzik - noha az már annyira ritka, hogy a méneskönyvben a tarka megnevezés hivatalosan nem létezik.

2014. jan. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm Szépen!!!!! Azt hittem csak az én képzeletemben létezik fakó angol telivér!! :D Igen a tarkát tudom!!

Köszönöm!! :D

2014. jan. 13. 20:54
 3/5 Platypus ***** válasza:
100%

[link]

"in breeds such as the Arabian horse or the Thoroughbred, where the dun gene is not known to be carried in the gene pool"


Azaz a valódi fakó színt okozó génváltozat hiányzik az angol és az arab telivér génállományából. Léteznek más génkombinációk, amik nagyon hasonló megjelenésű lovat eredményezhetnek, de igazi fakó nem fordul elő a fajtában.


[link]


Ezen az oldalon több fakónak regisztrált telivérről írnak, amik valószínűleg cream gén hordozók voltak, nem valódi fakók. A szöveg alján kifejti részletesen.

2014. jan. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :D
2014. jan. 14. 15:17
 5/5 anonim ***** válasza:
71%

A linkelt fotón szereplő ló nem angol telivér.

Fakót sajnos nem találtam...

2014. jan. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!