Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mihez kezdjek? Ti eladnátok...

Mihez kezdjek? Ti eladnátok vagy "küzdenétek"?

Figyelt kérdés
2 lovam van, az egyik 3, a másik 10 éves. Sajnos nincs elég időm-és egyre kevesebb lesz majd az iskolák miatt-dönteni szeretnék, hogy mi legyen velük. Eladni nincs szívem-nem találnék olyan helyet nekik és olyan gazdát....-, de azt látni hogy nincsenek megmozgatva még rosszabb. Őszintén megvallva gondjaim is van az idősebbik lóval, mert csak nyáron tud "szépen viselkedni" (ami egy határig érthető) de az hogy néha fölényeskedik, bakol és nem figyel rám, egy kicsit szomorú vagyok tőle, amit anyukám észre vesz, azt akarja adjam el mert csak a gondom van vele, de ő nem érti hogy én szeretem és erről igazából nem ők tehetnek, néha még is azt érzem csak én és a lovak a hibás...Segítsetek,nagyon magam alatt vagyok.
2014. jan. 24. 16:27
 1/5 anonim ***** válasza:

Sajnos, ha nem is jó ezt hallani, de nem a lovak, csakis te vagy a hibás a viselkedésükért. Te kell, hogy az alfa legyél. Az, hogy nyáron tud csak szépen menni, meg tényleg "röhejes". Keress egy szakértőt, aki a segítségeddel helyre rakja, viszont végül ezt kettőtöknek kell lejátszani.

Hány éves vagy? Mármint hova mész iskolába (osztály)?

Ha nem is a legjobb, de ha nem jársz nagyon messzire/messziről, akkor azért délutánonként lehet az egyik lóval foglalkozni, másnap pedig a másikkal. :)

Ne menjen a tanulás rovására, de ha igazán szereted, meglehet oldani egy pontig. Hajrá! :)

2014. jan. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
végzős vagyok, igen igazad lehet, volt már itt szakértő és edző is de akkor semmi baj nem is volt vele, csak szeptember óta nem merek vele elmenni terepre mert isten ments hogy így lenne de érzem hogy nem szeret, pedig egyszer nem vertem meg, csak nem tudom hogyan csinálhatnám vissza.Emlékszem tavaly is hasonlóan viselkedett, csak most még ez plusz érzés, ez az ami elgondolkodtatott.
2014. jan. 24. 16:55
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem el kéne adnod őket. Ha végzős vagy, jövőre még kevésbé fogsz tudni velük foglalkozni. Ez az az eset, ami miatt gyereknek szerintem hiba lovat venni. Nagyon gyorsan változik az időbeosztás ilyenkor még... És annak a problémás lónak folyamatos foglalkozás kéne, veled. Ez így nem fog menni.

Ha végeztél már, munkahelyed van, megállapodtál, akkor vegyél megint lovat, addig meg a lovaidnak is és neked is jobb lesz, ha lovardában "közös" lovakon lovagolsz inkább.

2014. jan. 24. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ne keseredj el, van olyan, hogy nem passzoltok, én is lovagoltam olyat, amivel bár nem volt gond, de sehogy sem tudtam megszeretni. A problémásat eladnám, a másikra meg talán jut majd időd.
2014. jan. 24. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
szia én is lovagolok van is lovam nagyon szeretem sokat foglalkozok vele,de ha neked nincs rájuk időd add el őket ha nem foglalkozol velük belebetegszenek!!!az a baja az idős lónak hogy hianyzol neki!!!remélem jol dontesz
2014. jan. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!