Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Eladnátok úgy egy lakást,...

Eladnátok úgy egy lakást, hogy 3-4 hónapot kellene várnotok a pénzre?

Figyelt kérdés

4 részletben jön a pénz.

1, 5 m

1, 5 m

2000 €

1,7 m


Az 1, 5 m megjön a napokban, a többi viszont csak 3, legföljebb 4 hó múlva. Eladnátok így? Szerződésben hogyan írnátok le? Komoly érdeklődőkről van szó.


2013. okt. 26. 07:00
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ha nincs más komoly érdeklődő.

DE az első részletet foglalóként kérném, a második és harmadik részletet előlegként. A tulajdonjog pedig a teljes összeg beérkezéséig az enyém marad, az utolsó részlet kifizetésekor lesz az övéké.


Ez azért jó, mert a foglalót nem kell visszafizetned, ha utána meggondolják magukat. Ha viszont te gondolod meg magad, akkor duplán, nyilván ez akkor játszik, ha közben jelentkezik valaki, aki több mint 1.5 m-val többet kínál a lakásért.

A tulajdonjog pedig fontos, hogy nálad maradjon az üzlet végéig, mert miután hozzájuk került, ha nem fizetnek, nem nagyon tudsz mit lépni.

2013. okt. 26. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Napkiraly ***** válasza:
persze, de a tulajdonjogot csak a teljes összeg megérkezésekkor ruháznám át
2013. okt. 26. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mi úgy vettük meg januárban a lakásunkat, hogy 8,2 m-ból leraktunk 4,9 m-t. Ez volt az önerőnk, amit a két eladó (két tulajos lakás volt) leigazolt nekünk a bank felé.

Mi úgy állapodtunk meg, hogy 2-2 millát utalásban kapnak meg, a 900e-t pedig kp-ban adtuk oda nekik. Nyilván 50-50 %-ban.

Erről írtunk egy adás-vételi előszerződést januárban, majd január 19-én átvettük a lakás kulcsait.

Április közepén újra találkoztunk, aláírtuk a végleges szerződést. Ekkor aláírták az ügyvédi letétben lévő papírokat a tulajdonjogról való lemondáshoz, stb.

Én 1 hét alatt elintéztem a papírokat, ami a bankhoz kellett. Persze, ami nem határidős volt, azokat már hamarabb elkezdtem intézni.

Beadtuk a hitelkérelmet a bankhoz és a hónap végén a kért hitel összeget pedig elutalta a bank a két félnek 50-50%-ban. Persze, előtte mentünk aláírni a papírokat, stb.


A közüzemi számlákat nyilván mi fizettük, de még az eladók nevére jöttek a csekkek.

A végleges adás-vételivel (beleírtuk az akkori aktuális állásokat) mentem intézni az átíratásokat.

Amikor a teljes összeg ki lett nekik fizetve, a bank intézte a tulajdonjog átírását, nekünk (se a tulajoknak) nem kellett ezzel foglalkoznunk.


Egyébként nekünk semmibe nem került a hitel felvétel kezelése. Elsőnek mindent ki kellett fizetnünk (értékbecslő, stb), de ezt vissza is utalták utána. Ugyanis abban a hónapban adtuk be a hitelkérelmet, amikor ingyenes volt a hitelfelvétel.


Ha normálisan le vannak fektetve az dolgok és ezt ügyvéd előtt írásba tudjátok, akkor nem lehet gond.

Arra pedig valóban figyelj, hogy előleg és a foglalót hogy kéred!

2013. okt. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!