Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Fríz első lónak?

Fríz első lónak?

Figyelt kérdés
Szerintetek egy tapasztaltabb fríz,vagy egy magyar félvér,esetleg gidrán,vagy kisbéri lenne jó első lónak?Egypáran mondták már hogy hobbyzni nem éri megvenni a frízt.De a ti véleményeitekre kíváncsi vagyok.

2014. jan. 24. 21:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem sem feltétlen lenne megfelelő hobylónak egy Fríz... Rengeteget kell vele foglalkozni, nagyon kényes fajta. Gidrán se ha engem kérdezel... A magyar félvér az viszont egészen jó ötlet! Nekem egy Lipicai keverék lovam van például. Szóval ha rám hallgatsz akkor inkább magyar félvér :) De hacsak nem versenyezni akarsz, akkor sztem ne feltétlenül nézd hogy fajtiszta legyen: :) Hobbylónak nemmuszály...:)
2014. jan. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi,ment a zöld kéz!Várom a további válaszokat!
2014. jan. 24. 22:08
 3/12 x) ***** válasza:
100%
Én is úgy gondolom, hogy amíg nem vagy elég tapasztalt, nem tudod még, hogy milyen ha az embernek saját lova van, és nem tudod pontosan mikre kell odafigyelni (mert pár együtt töltött év után már a lovad egy pillantásából meg tudod mondani, hogy mit érez), addig nem biztos, hogy jó ötlet egy kényesebb fajtát venni. A frízzel sok baj lehet, igényesebb fajta ami sok törődést igényel, és nem árt ha mellé némi tapasztalat is társul. Úgyhogy én is azt mondanám, hogy egy jól belovagolt magyar félvér tökéletes első lónak. Az én első lovam is magyar félvér, 10 éve van mellettem, imádom és elválaszthatatlanok vagyunk.
2014. jan. 24. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
55%
Nézd, ha neked van cirka kétmilliód csak a ló vételárára, nyugodtan vegyél frízt, ha annyira tetszik. Hobbira tökéletesen megfelel. Ha kevesebbet szeretnél a vételárra költeni, akkor válassz magyar fajtát. Első lónak feltétlenül bombabiztos, kiegyensúlyozott, jól képzett idősebb lovat vegyél, nézd át a kínálatot az adott árkategóiában és ne csak a választott fajtán belül, mert így lehet, hogy lemaradsz egy más fajtájú, de sokkal jobb lóról.
2014. jan. 24. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
88%

A frízzel az a baj, hogy nem a ló tudását, hanem a fajtáját fizeted meg. 1 millió környékén még mindig ott tartunk, hogy felülsz, és karistolgatsz jobbra-balra, de bármi érdemlegeset kérsz a lótól, megáll a tudomány. Ha meg már tudása is van a lónak, akkor az ára máris nem 1 millió, hanem 1,5-2,5 között ingázik. Ehhez képest ez a lófajta nem tud ugrani (amennyire nagyon muszáj, annyira persze, de sem a stílusa nem szép, sem a magasságokban nem remekel, nem is gyors, így összevetésben esélytelen, meg mivel eleve nem túl fordulékony, így élből nem a legjobb választás), és manapság díjlovaglásban sem ezt keresik. Cserébe nagyon macerás az ápolása, ami a bokaszőreit illeti, mert könnyen megfázik róla, folyton fésülgetni kell, különben úgy néz ki, hogy inkább ne is beszéljünk róla. Mellé elég kényes az emésztésük is, hajlamosak a kólikára... Nagyon szép és mutatós ló, szerintem kényelmesek, az viszont kétségtelen, hogy indokolatlanul drágák.

Én biztosan magyar félvért, gidránt vagy kisbérit néznék, talán a gidránt még kevésbé, mint a másik kettőt, az általában nem kezdőknek való, de jó edzővel mondjuk simán lehetséges az is épp.

Összességében mondjuk az én véleményem az, hogy egyedet nézz, mert ha az a kérdéses ló téged megfog, akkor az az igazi, és onnantól édesmindegy lesz, hogy az éppen fríz, vagy würtembergi, vagy "csak" egy magyar félvér (aminek az apja-anyja épp lehet papíros, neves ló). Szóval én mindegyik fajtában nézelődnék, legyenek elképzeléseid, elvárásaid a lóval szemben, tudása, kiállása, külleme... Fríznél főleg, mert ha már költesz rá, ne hozz el egy akármilyen selejtet (ld. xy-nál volt kettő, egymásra tette, jó' lesz az, és társai), csak olyat, ami volt tenyészszemlén, és normális minősítéssel rendelkezik.

2014. jan. 25. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszaitokat!Jó lesz a magyar félvér,vagy egy keverék ló is :)
2014. jan. 25. 07:37
 7/12 gergo1998 ***** válasza:

Szerintem nem a fajta a lényeg, hanem a ló tudása, tulajdonságai, és vérmérséklete, de mindenkpp kancát vagy heréltet ajánlom, utobbival sokkal könnyebb bánni és nem domináns, de ez neveléstöl függ.

Frízt nem ajánlom, azon okokbol amiket már az elöttem kommentelők is leirtak.

Magyar félvérben rengeteg fajta lehet keresztezve.

Gidránnal nincs személyes tapasztalatom, viszont a kisbériekből sk mindent kilehet hozni, de ezért foglalkozni is kell velük.

én anno' hidegvérüeket kaptam, és nagyon könnyü volt velük, mert nem ugrálnak, nyugodtak, és szerintem a megjelenésük is roboszus,és tiszteletet követel :D de ez a Te/Ti döntésetek, és remélem megtalálod a Neked megfeleló lovat! Sok sikert!

ha kérdésed van akkor szívesen segitek ha tudok

2014. jan. 25. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2014. jan. 25. 23:19
 9/12 anonim ***** válasza:
Én első lónak egy quater horse-ot javasolnék. Nyugadtak,jó fejűek, könnyen kezelhetőek, nagyon tanulékonyak, szívósak, nagyon hűségesek, (Pár hónap után úgy követ mint egy kutya, saját tapasztalat)nincs semmi rossz szándékuk,(ez egyedfüggő) sokoldalúak, szinte bármire jók. Én egy quarter heréltet kaptam első lónak, hidd el ennél jobb választás nincsen. (legalábbis az én tapasztalatom szerint) Már közel fél éve vagyok társa a quarteremnek, nagyon jó ugró, terepen kiváló, és még csak 3 éves és úgy viselkedik mint egy 10 éves. A quarterek nem nagy termetűek. 150-160 körüliek. Egy jó quarter általánosságban 800- 1 millió között van. A magyar félvért is javasolnék, nagyon nyugodt, könnyen kezelhető fajta. Igaz nincs sok tapasztalatom velünk..
2014. jan. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A magyar félvérről nem mondható általánosságban semmi, ezért aztán meredek, hogy nyugodt fajta, kezdve azzal, hogy nem fajta, mert nem felel meg a fajta kritériumainak (nincs olyan értékmérő tulajdonsága, ami minden egyedre jellemző, és amit örökítene is). Azért sem, mert magyar félvér szinte bármi lehet; tetszőleges papíros mén és ismeretlen anya adja általában... Az anya lehet itt bármilyen nullás sütésű vagy ismeretlen származású, esetleg csak zugfedezésből származó ló, az apa lehet szó szerint bármilyen fajtájú (én nem mindegy, hogy quarter, arab telivér vagy andalúz volt-e az apa, stb.).

A quarter remek ló tényleg, igaz, rettenet drága, és inkább westernbe való, mint angol stílusú lovaglásra (persze elmegy abban is).

2014. jan. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!