Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek a nóniusz jó...

Szerintetek a nóniusz jó lenne első lonak?

Figyelt kérdés

2013. okt. 20. 21:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Attól függ, mire használnád.
2013. okt. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
leginkább hobbira de kisebb ugró versenyekre is talán szeretném de inkább csak HOBBI
2013. okt. 20. 21:31
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Hobbira, háziversenyekre jó lehet. Nehezebb, nagytermetű lovasnak való inkább, mint pálcika 30kilós kislányoknak a mérete miatt. Sok rosszat hallani róla, de én egy nóniusz félvértől tanultam díjlovagolni, úgyhogy vannak belőlük jobb darabok. Nyugodt, kedves, segítőkész, hosszabb, rossz terepre is alkalmas, nem túl igényes, szívós állat. De vannak köztük is jó és rossz egyedek, itt is érvényes, hogy az egyed a fontos, nem a fajta.
2013. okt. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
69%
Hobbira rendben lehet, bár én szkeptikus vagyok nóniusz ügyben, annyira nem jók a tapasztalataim, ráadásul nekem nem is tetszik a fajta, no de ízlések és pofonok, ugye. Egyedet nézz, ne fajtát, persze ha nóniusz a szíved vágya, akkor keresgélhetsz elsősorban ezen a fajtán belül. Biztos, hogy van közöttük olyan, amelyik nagyon alkalmas első lónak. Ha lehet, a választáshoz kérj egy tapasztalt lovastól, edzőtől véleményt, segítséget! Sok sikert!
2013. okt. 21. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
72%
A nóniusz a legjobb mindenes ló, amit csak választhatsz. De nagyon munkás fajta, minden nap dolgoztatni kell, mert elkanászodik! (Ezért cseréltem lipicaira az enyémet.) De mivel első, ezért még lelkes vagy, sokat fogsz vele foglalkozni, arra figyelj, hogy nyugodt legyen a vérmérséklete. Én úgy szoktam ismeretlen lovat tesztelni, hogy első találkozásnál figyelem, nem fél e tőlem, kb 5 perc simi után megsimogatom, megpaskolom a bordakosár alját a hasa elülső részénél. (ahol neked a gyomrod van) Ezt rosszul tűrik, odakaphat, rúghat, úgyhogy óvatosan. Ha odakap, hagyd a fenébe. Ha eltűri, megveheted, nem fog neked esni egy-egy ELKERÜLHETETLEN rossz mozdulatnál.
2013. okt. 21. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem igen.én is egy nóniuszon tanulok,mondjuk lova válogatja, de nagyon nyugodtak,és megbízhatóak.ráadásul nem negyon igényesek,sokoldalú a használhatóságuk.
2013. okt. 21. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A nóniuszt szekérhúzásra tenyésztették! Szándékosan írtam szekeret és nem fogatot! Nem egy jófejű,(sőt) barátságos lófajta! Megfelelő keménységgel kell bánni vele, mert hajlamos az elszemteledésre, ennek elkerülése nem egy kezdőlovas szintjét jelenti! Nem azt állítom,hogy a nyerget nem viseli el,terepen nem lehet vele ellötyögni, de nem sportló. (a sportló alatt nem a nagydíjat értem)Több évtizedes tapasztataim alapján merem mondani,én még nem láttam nóniuszt megbízhatóan ugrani 80 cm-en se!Találkoztam néhány lóval, náhány fajtával, de a nóniusz okozta a legkellemetlenebb meglepetést! Én lebeszélnélek a noniuszról, még terepen sétálgató hobbylóként is. A nóniusz az az univerzális lófajta ami szekérhúzáson kívűl egyaránt nem jó semmire.
2013. nov. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!