Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit lehet ezzel tenni?

Mit lehet ezzel tenni?

Figyelt kérdés
Szóval a lovardában, ahová járok van egy ló, akinek az állkapcsán van egy csúnya seb. Ha a feje közelébe megyek, akkor a szagát is érezni. Megkérdeztem az oktatómat, hpgy mi az és azt mondta, hogy tályog. Arról is megkérdeztem, hogy a lovarda igazgató hívott-e állatorvost, erre ő azt mondta hogy igen, de mást nem tettek (rosszallóan mondta, tehát valamit biztosan lehetne tenni) A ló 22 éves, barátkozós, a fején kívül egészséges, korához képest jó formában van. Mit lehetne tenni? (tudom, csak lovas vagyok, de akkor legalább elmondanám, hátha valamit tesznek az ügy érdekében)

2014. jan. 26. 12:14
 1/3 anonim ***** válasza:
Hiába mondasz bármit is,ha akarták volna ,megtették volna már a megfelelő lépéseket,azzal ,hogy te elmondod ,nem fog semmi változni. Csak a tulajnak van döntése,beleszólása,sajnos ha nem a tied,semmit nem tehetsz. Meg ha hívtak állatorvost ,akkor az már egy jó pont,kitudja az mit mondott rá..
2014. jan. 26. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
22 éves lovat műteni húzós móka, azt lássuk be, és azt senki sem tudja, hogy az orvos mit mondott... Állatvédőket rájuk hívhatod, de szerintem nem lesz tőle jobb senkinek, talán még a lónak se, hiszen nem tudjuk, hogy helyezkedik el a tályog, mennyire kezelhető, vagy nem kezelhető, mi okozta, és így tovább.
2014. jan. 26. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az állat tulajdonosának, illetve a megbízott gondozónak kötelessége az állatot megfelelően ellátni, ebbe beletartozik az állatorvosi ellátás is.

Ha valakinek nincs erre pénze, akkor ne tartson állatot.

Ha a seb büdös, akkor mély és fertőzőtt, szennyezett, azt ki kell tisztítani, a gyógyulásig pedig fedetten kezelni.


Ha bármilyen okoból nem lehetséges a sebészi ellátás, akkor az állatot el kell altatni.


Ha nem tesznek semmit a régóta fennálló és nyilvánvaló tünetek ellenére, akkor az konkrétan állatkínzás, lehet hívni a rendőröket, állatvédőket stb.

2014. jan. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!