Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeparációs szorongás ellen...

Szeparációs szorongás ellen mit kell tenni? Ezer féle verziót olvastam ezzel kapcsolatban, de melyik a jó?

Figyelt kérdés

Ne köszönjek el tőle,ha elmegyek?Ne is üdvözöljem ha hazajövök?mennyi idő míg megtanulja,hogy nem kell félnie itthon egyedül?

Mi a jó megoldás?Szeretnék tapasztalatokat hallani!


2012. ápr. 3. 13:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Az én kutyám soha nem szenvedett ettől, de én mindig azt csinálom (az első naptól kezdve), hogy amikor elindulok munkába, indulás előtt 20 perccel már nem is nagyon foglalkozok vele.

Készülök, öltözök, ő pedig a kedvenc pihenő helyéről figyel. Illetve nagyon érdekes, de olyankor már rám se néz, egy idő után háttal fordul. Nem köszönök el tőle, felöltözök és elmegyek otthonról.

Amikor hazaérek, akkor sem az az első, hogy neki köszönök, hanem lepakolok, levetkőzök, és köszönök a szüleimnek. Persze olyankor nagyon boldog, és bökdös, és ugrál, ha nagyon nem bír magával, akkor egyszer megsimítom, és folytatom a dolgom.


Miért kérded, baj van a kutyáddal?

2012. ápr. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Hát igen sajnos.Ha elmegyek itthonról addíg ugat nyűszít kaparja az ajtót,míg haza nem érek.

Már több alkalommal úgy mentem el itthonról,hogy nem vettem róla tudomást,és haza érve sem őt üdvözöltem elsőnek,de még ugyan az a helyzet vele.Mennyi idő míg meg változik ez?

Az is a gond,hogy ha már látja,hogy cipőt veszek már akkor örül mert azt hiszi ő is jön.

Mondjuk most már nem mindíg követ a lakásban,most is más helyiségben van.Ez javulásnak mondható?

Mondták azt is,hogy próbáljam bezárni egy helyiségbe,egyre hosszabb-hosszabb ideig(előbb két perc,majd öt stb),amíg nem sír.És jutalmazzam meg,ha nem sír.Ezzel az a gond,hogy amint bezáromm ő sír.Esélyt sem ad arra,hogy megjutalmazhassam azért,ha egyedül van és nem sír.

2012. ápr. 3. 15:15
 3/3 anonim ***** válasza:

Csináld azt, hogy elkezdesz készülődni, és amikor veszed a cipődet, utána ahelyett, hogy elmennél otthonról, elkezdesz valami egész mást csinálni. Pl. kajálni, olvasni, számítógépezni. Utána vedd fel a kabátodat is, és megint ne menj el otthonról:)

Aztán menj ki szó nélkül, és pár másodperc múlva vissza, ha nem sírt, akkor dícsérd meg. Ha mégis sírna, akkor inkább tegyél le neki valami játékot is, hogy az lefoglalja.

2012. ápr. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!