Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lovam nem akar elmenni...

A lovam nem akar elmenni tőlem, ha futószárazni akarom. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Akárhogy hesegetem, mondom neki, hogy menjen, suhogtatom felé az ostort, nem használ. Próbálok határozott lenni, de nem igazán érdekli. Ha néha kicsit ki is megy, ha suhintok egy kicsit az ostorral, lesunyja a fülét és nekem akar jönni. Mi lehet a baj? Mit csináljak másképp?

2014. febr. 1. 19:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ne ütögesd az ostorral! Inkább fogd a futószárat,és sétálj a ló mellett kkörbe körbe (vezesd a lovat!) majd egyre jobban engedj a futószáron,ostorral "hesegesd" ki a körbe. Talán ez beválik nálqd is. Nálam bevált.. De semmi féleképpen se csapkodd az ostorral.
2014. febr. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Nem szoktam csapkodni, max hozzáérintem, de látszólag nincs rá hatással. Rendben, megpróbálom. :)
2014. febr. 1. 19:49
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia

Sikerült?

2014. febr. 1. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
vezesd körbe körbe aztán fokozatosan ügessetek és te távolodj tőle:) nálam mind ezt csinálta :)
2014. febr. 2. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ahhoz, hogy a ló elinduljon előre, szabadnak kell lennie az útnak. Indulj el vele, majd fokozatosan kerülj a válla vonalától hátrébb, hogy szabadnak érezze az előremenetelt. Az ostor mutasson a csánkja felé. Rá fog jönni, mit vársz tőle.

Ha nagyon nem partner, kérj meg valakit, hogy párszor vezesse meg, csak amíg elindul. Viszont ha sunyítva megy feléd, csapj oda egy rendeset, meg kell értenie, hogy ez nem opció, a főnök te vagy.

2014. febr. 2. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!