Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit tegyek? A lovam ha rácsapo...

Mit tegyek? A lovam ha rácsapok a pálcával (mert erősiteni szeretném a csizma segitséget) akkor befeszül, sunyuit és lelassit vagy akár meg is áll. Ha tovább akarom hajtani akkor elkezd tolatni . Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Ismerősöktöl vettük ugyhogy nem hiszem hogy bántották volna.

#A lovam #Pálcával rácsapok
2014. jan. 6. 15:30
 1/9 anonim ***** válasza:
8%
Én soha nem csapok pálcával a lóra és mégis engedelmeskedik és hajt.
2014. jan. 6. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
40%
A lóu ellensége a veccő.
2014. jan. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Hová csapsz rá? Mert nagyon nem mindegy. Ha azért kell a pálca, mert anélkül nem elég hatékony a csizmasegítség, akkor hosszú pálcával a csizmád mögött kell noszogatni. Nem nagyot rávágni, csak odapöccinteni első körben, hogy értse, mit vársz tőle.
2014. jan. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%

Ha legközelebb elkezd hátrálni, akkor léptesd hátra vagy fél lovardán keresztül. Egyszer az egyik lovas elrontott lovát kellett utóidomítanom (apuci kicsi lánya, aki 14 évesen kapott egy cuki kis csikócskát, akiből kevésbé cuki csődör lett) Amikor először ráültem, nem reagált semmilyen segítségre, és csak hátrafele volt hajlandó közlekedni, ez amiatt alakult ki nála, hogy ha bármi nem stimmelt a négyszögben, a lovasa leszállt róla, és nem folytatta lovaglást, sőt meg is dícsérte (nem szándékosan, de a fél vödör répa, meg negyed órás simogatás bőven annak számít szerintem, nem is beszélve eleve a leszállásról) Szóval mikor negyed órás küzdés után is csak vagy 20 métert haladtunk hátra, akkor úgy voltam vele, hogy engem nem zavar az se, ha akár órákon keresztül lovagolok hátrafele, elég hamar megunta, és alattam soha többet nem produkált ilyet.

Persze ez a ló legalább nem volt rosszindulatú, nálatok szerintem alapvető dominancia problémák vannak, mintha azt mondaná a ló, hogyha rámütsz, akkor ledoblak, ez nem helyes. És ezzel természetes nem azt jelentem ki, hogy verni kell, de egy jól időzített korrekciós pálcamozdulat nagyon hasznos lehet, és ennyit minden lónak illik eltűrnie. Szerintem egy ideig futószárazd, nézd meg mit reagál ostorra, ott földön vagy, és ha agresszív lesz, vagy akár neked is ugrik, akkor bízd szakemberre a dolgot, mert ekkor eljön a komoly fegyelmezés ideje, légy ott a lovad mellett ilyenkor, fegyelmezni kell a lovat, de nem verhetik, mert az többet árt az amúgy is instabil kapcsolatotoknak, mint használ. Csendesen megjegyzem, hogy volt egy ostorra folyton bakolással reagáló lovam, sokat futószáraztam, kiderült, hogy ő fél az ostortól, pár hétig úgy futott, hogy egyre közelebb vittem hozzá az ostort, végül teljesen a farára volt eresztve, és ez idő alatt nem ostorral hajtottam, hanem rövid kötéllel, amit körben a lábai felé dobtam, hamar megszokta, hogy ha hajtom, akkor mennie kell nincs mese, és ezután már az ostorral sem volt gond.

2014. jan. 6. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.
2014. jan. 6. 19:58
 6/9 A kérdező kommentje:
A farára csapok és egy fél lovarda hátrafelé sétálás után megáll és csinálhatsz vele bármit nem reagál rá.Amugy kössz a választ.
2014. jan. 7. 18:10
 7/9 anonim ***** válasza:
Türelem, ne úgy állj hozzá, hogy van 45 perced lovagolni, és sietni kell, hanem úgy, hogy akár egész nap is ott fogsz ücsörögni a hátán, ha nem csinál semmit. Ez is egy megoldás, mert így előbb-utóbb rájön, hogy hamarabb megússza az egészet, ha rendesen dolgozik. Vigyél fel a hátára valami könyvet addig (én csináltam ilyet, nem is néztem ki normálisnak, de az 5.fejezetnél elindult a ló) Amúgy én még mindig a futószáras viselkedésére lennék kíváncsi. Mit kezd az ostorral? Volt egyáltalán valaha körkarámban, vagy futószáron? Ha futószáron jól megy, akkor ülj fel rá lovardában, úgy, hogy valaki futószáron megy mellettetek. Nem fog figyelmen kívül hagyni egy embert a hátán meg még egyet a földön egyszerre. Esetleg próbálj meg osztályban lovagolni, jobban szoktak menni a lovak, ha a pajtásokon is ülnek.
2014. jan. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi ez jo tipp mindenkép megprobálom az osztályba lovaglást vele.
2014. jan. 7. 20:49
 9/9 A kérdező kommentje:
Ostorral futoszáron nincs probléma vele.
2014. jan. 7. 20:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!