Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lovam nem hajlandó csatlakoz...

A lovam nem hajlandó csatlakozni. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Sokszor próbáltam a csatlakozást de nem jön oda hozzám.

Mi lehet az oka? És ha nem csatlakozik akkor megint kezdjem hajtani?



2014. febr. 2. 01:15
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
ezt nem is értem h a csatlakozás alatt mit értesz
2014. febr. 2. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
40%
Wifi vagy mobilnet?
2014. febr. 2. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
6%
nézd meg, hogy a router megfelelően van-e beállítva. ha azzal minden oké, akkor szerintem hívd fel a szolgáltatót, hogy valami baj van.
2014. febr. 2. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
63%
Igen, baromi nagy baj van. Neked ugyanis nem a prériről befogott vadlovad van, hanem emberek mellett, istállókörülmények között felnevelt pacid, aki szegény legkevésbé se érti, mi a bánatos jófrancot bolondult meg a gazdája, hogy körbe-körbe zavarássza céltalanul.... Könyörgöm, etesd, itasd, ápold, szeresd, lovagolj és el fog téged ismerni maga fölött, s még a szeretetét is megkapod. De ezeket az ál-parellis baromságokat felejtsd el egy életre!
2014. febr. 2. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
20%

volt régebben egy lovam, igen rossz helyről vettem, sovány volt, de verték is, a hólapátot szabályosan felismerte. egy rettegő, sunyi ló volt. néha, ha nagyon siettem, vagy szemerkélt az eső, szóval ha nem volt lehetőségem felülni rá, akkor betettem a pályára és ott egy kicsit kergettem ostorral (oké, ma már nem csinálok ilyet, a ló ridegben volt, teljesen felesleges volt, de akkor azt hittem szüksége van a mozgatásra) és magától csatlakozott, én azt se tudtam mi az és teljesen odáig voltam, hogy akár merre mentem, a ló jött utánam.


most egy nagyon jól szocializált lovam van, jó helyről, jó körülmények közül, nem fél, nem retteg, nem idegbajos és mégsem hajlandó csatlakozni (na nem erőltetem, csak volt már vele is azért, hogy pályán hajtottam és utána kíváncsi voltam, hogy odajön-e, hát rohadtul nem). ez azért számomra elgondolkodtató, hogy az a ló, ami fél az embertől, bizonytalan, az csatlakozik, egy kiegyensúlyozott, normális ló meg nem.


szóval Gabkával teljes egyetértésben, ne kérj tőle ilyet, mert egyszerűen nem érti mi lelt, hogy üldözöd és mégis mit vársz tőle, lehet jó kapcsolatotok anélkül is, hogy a földet csapkodva állsz mellette napi 5 órát...

2014. febr. 2. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
28%
Próbáld meg vele a Máv, Hatvani Volán csatlakozást.
2014. febr. 2. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 x) ***** válasza:
Igen, itt egyértelműen a lóval van baj, amiért nem csatlakozik, te nyilván mindent tökéletesen csinálsz. (Érezd az iróniát...) Kezdjük ott, hogy megfelelő szakértő segítség meg tapasztalat nélkül még csak gondolni se kéne ilyesmire. (Mert abból, amit leírtál nagyon úgy néz ki, hogy fogalmad sincs mit csinálsz.) Legalább annak utánanézhetnél, hogy mire is jó a csatlakozás meg milyen lovaknál szokás használni. Szomorú, hogy manapság már csak azért csinálják, mert milyen "trendi". Hagyd békén szegény lovat és próbálj meg vele normális úton kapcsolatot kialakítani mert ez így többet árt mint használ.
2014. febr. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hívjál hozzá valakit, aki 30-40-50 ezerért megmutatja, hogyan kell. Úgy tudom, nagyon kell figyelni a testbeszédre és jól kell időzíteni.


De hogy mi érteme van a csatlakozásnak, a mai napig nem értem. Miért kell egy mesterséges elküldöm-odaengedem foglalkozást tartani a lónak, amikor a napi munka során ugyan ezt gyakorolod amikor vezeted valahová, amikor ellépteted a boxban, amikor lovagolod, futószárazod, stb. Én soha nem hajkurásztam a lovam, mégis követ már az első naptól kezdve (ami nem teljesen az én érdemem, mert galopplóként is jól volt tartva, szereti az embereket).

2014. febr. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
23%

Nem feltétlen kell csatlakoznia ahhoz, hogy jó ló legyen. Az enyém sem csinálta soha, mintha nem értené, pedig én "szakértőt" hívattam, akinek szintén nem csatlakozott, de ő állította, hogy sikerült, na jah, annyi történt, hogy megtanítottam rá a lovat, hogy ha balkézzel intek, odajön hozzám, és erre a "szakértő" kb 5 perc alatt rájött. Visszatérve a problémához, én nem igazán tartanám annak, az összes többi játékot megcsinálja, egy szál kötőfékkel lovagolom szőrén terepen egyedül, és nem hencegni akarok, de szerintem sok megsuttogott ló nem alkalmas erre. Kicsit tele van a tököm ezzel a suttogós trenddel, szép, meg jó, de a lovat elsősorban nevelni kell, és suttogás közben is, nem véletlenül van az ő kezükben is kötél, meg ostor. Mellesleg láttam pár olyan suttogót, akinek a bemutatókon a lova a világ legjámborabb, beidomított lova volt, nem hülye állattal bemutatóznak azok se, pontosan tudják, hogy az első 5 percben hogy kell viselkedni, és az azt követő húszban, ugyanúgy viselkednének egy 11 éves kis laikussal is, mint a suttogóval az arénában. (Ismertem egy olyan díjlovat, aki még kezdő alatt is végigmente a nagydíjas pályát, mert álmából felköltve is tudott ugrásváltani, meg piaffozni, és ilyenkor örültek a kislovasok, hogy milyen remekül lovagolnak.) Ugyanez a suttogó a mező széli tanyán már igencsak megszenvedett egy pályáról lehozott telivérrel. Persze itt nem azt mondom, hogy ne ismerjük el mondjuk Parellit, és Monty Robertset, de az ő munkájuk összehasonlíthatatlan a mutyilovardák 17 éves kislánykáihoz képest, akik mennek pár kört a körkarámban a lóval, és már elismerésre méltó suttogónak tartják magukat, ezt tanulni kell, ez munka, nem pedig hobbi, és ha nem vagy szakértő, akkor hagyni kell a fenébe.

A routeres poén meg nagyon erőltetett, a harmadik után már azt hittem csak idiótákat vonzott a kérdés, pláne, hogy azt sem tudjátok miről van szó, én sem pofázok bele tudatlanul a kvantumfizikába, mondván olyanokat, hogy Schrödinger macskája állatkínzás áldozata lett, meg ilyesmi...

2014. febr. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!