Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mire kell figyelnem amikor...

Mire kell figyelnem amikor megveszem az első lovam?

Figyelt kérdés
És ha megérkezik a lovardába, akkor mit csináljak, mit vegyek meg? És első lónak milyen fajta legyen? Én a huculra, magyar félvérre és a fjordra gondoltam..
2014. febr. 6. 18:28
 1/6 anonim ***** válasza:
90%

Ne huculra meg stb-re gondoljál, hanem először is számold össze, mennyi pénzed van, amit a lóra tudsz szánni. Vonj ki belőle cirka 100 ezret felszerelésekre, szállításra és még legalább százezret vésztartaléknak. Most nézd meg a végösszeget és a lovasok.hu kínálatát az adott árkategóriában. Az igénytelen hirdetéseket messziről kerüld el, putrifalváról a legritkább esetben kapsz egészséges és kezdőnek megfelelő lovat. Ha a kínálatot még fajtára is leszűkíted, drasztikusan csökkented annak a esélyét, hogy megfelelő lovat találj. A jó ló kezdőnek megfelelő vérmérsékletét, képzettségét meg kell fizetni, ezenkívül a tartási költségek mellé kalkuláld be annak az oktatónak a munkadíját is, aki a kezdetekben a segítségedre lesz. Hiába van a ló pikk-pakk odakészítve, hipp-hopp elkanászodik a kezdő alatt.


Hazaérkezés után a lovat ki lehet engedni egyedül karámba, vagy boxba tenni, szénát elé tenni és békén hagyni. Egy-két hét után lehet összeengedni a többi lóval, de a könnyű munkát akár már másnap elkezdheted.


Amit előre meg kell venned, az egy kötőfék, bár általában adnak a lóval, vezetőszárak és a szállításhoz olyan opcionális dolgok, mint a takaró (ha már tudod a ló méretét) vagy a lábvédők. Elsősegélykészlet, futószár, ostor, plusz felszerelések neked. Kantár, zabla, nyereg és a többi felszerelés mind a ló méretéhez igazodóan.

2014. febr. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
első nagyon jól kifejtette, nem csak úgy van hogy megveszed.. kell felszerelés kaja egyebek.. és persze a milliomodik kérdés ahol fajtára akarnak általánosítani nem egyedre!
2014. febr. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
36%
Hát mert kezdők szegények és ezek a kis lovacskák nagyon édesek a bozontos kis sörényükkel - de ez nem garancia arra, hogy akkor is édesek lesznek, mikor felülnek rájuk... :)
2014. febr. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszi a választ, de ki mondta, hogy kezdő vagyok??10 éve lovagolok...
2014. febr. 7. 15:16
 5/6 anonim ***** válasza:
22%
...és mégsem tudod, milyen fajta elégítené ki az igényeidet vagy hogy milyen felszerelésekre lesz szükséged.
2014. febr. 7. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
tudom, de tanácsokat és tapasztalatokat vártam. Az meg, hogy nem tudtamm, hogy a hucul jó-e első lónak vagy se, az is egy krdés, hátha vkinek olyana van és elmondja a tapasztalatait..
2014. febr. 9. 12:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!