Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Póni fogatba tanítás?

Póni fogatba tanítás?

Figyelt kérdés
Olyan problémánk van vele, hogy szépen be lehet fogni meg szépen indul és áll, de viszont a kanyarokba makacskodik és csak azért sem megy arra amerre mi akarjuk, 1-es póniról van szó, sajnos nem engedhetünk meg magunknak még egy pónit, ezért nem tudunk mellé venni, és fizetni sem azért ha elvigyék egy másik mellé. Mit lehet ilyen esetben tenni? az megoldás h minden kanyarnál mellé állok és fordítom a rúddal??

2014. febr. 8. 11:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Próbáld kanyarban megcsípni és a gyeplőt húzni a kívánt irányba. Nekem is volt vele ilyen gond, 2x fordítottam vele majd csipkedtem azután. Nem kellett neki sok és beletanult. A másik hogy én egy szomszéddal jártam egy ideig neki is egyese volt befogtuk a kettőt és azzal is tanul. Nincs valami ismerős vagy szimplán ha írnál valakinek hogy segítsen? Egyébként milyen póni?
2014. febr. 8. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Egy welsh pòni herélt. A csìpkedést h érted??
2014. febr. 8. 14:32
 3/6 anonim ***** válasza:
én a helyedben nem tennék különbséget, hogy póni-e vagy sem.. az is "csak" egy lófajta ami mellesleg elég szívós! én vettem egy hintót tudtam hogy az egyik A szekciós welsh hegyi póni kancám már húzott, tudta a dolgát de szokatlan volt neki.. először csak egyedül húzta és egy másik ember állt a mellette lévő ló helyébe, hogy segítsen neki kormányozni, aztán drága szívem két lábon is akarta húzni aztán szép lassan belejött. szerintem célszerű lenne neki egyes rudat venni, ami ugye két rúd és azok közé beáll könnyebben tud kanyarodni is elméletileg.. de amíg ilyen van addig jó lenne egy 2. ember aki szintén segít neki, mert az én pónim is akivel elkezdtük hogy eszébe-e jut hogy ő már húzott na ő vele se volt gond még vágtázott is volna pedig 20 éves de nagyon strapabíró, aztán folyamatosan segítettünk neki kanyarba és megszokta.. de mi azt is csináltuk hogy + egy nyaklót tettünk rá amit nem csatolunk egybe a hámmal hanem egy szíjjal még plusszba hozzá a rúdhoz!
2014. febr. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi. Most is két rúd közé van fogva a mién. Az a gond h makacskodik és a fejét fordítja de a testét nem.. amin oda állok a rúd mellé pusztán attól h érzi ott vagyok el fordul egyből, hozzá sem kell nyúlni.. Nem tudom miért csinálja lehet h fél még kint és mindig haza akarna menni?
2014. febr. 8. 16:24
 5/6 A kérdező kommentje:
??
2014. febr. 17. 21:05
 6/6 anonim ***** válasza:
igen eleve nekünk is így volt az egyiknél, a fejét fordított, de a testét nem! én javaslom szóutasítást adj neki elvégre akkor is tudja minden estere hogy te vagy.. és persze nyugtatni, meg én utána mindig engedem, hogy kicsit legelésszen egy kicsit vagy valami finomságot adni neki hogy tudja milyen ügyes mert hát ugye egyedül húzni nem kis feladat! :)
2014. febr. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!