Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Használtok ápolási szereket...

Használtok ápolási szereket lovatokra?

Figyelt kérdés

Lósampon, bőrápolók, patazsírok, pataolajok, patabalzsamok, sörényfények, stb.

Ha igen, miket?



#ló #lóápolás #lósampon #lóápolási szerek
2014. febr. 14. 19:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Patazsírt használok, a többit feleslegesnek érzem, mert csillog-villog a ló.
2014. febr. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Patazsírt, és ha szaros a ló és nyár van, akkor sampont is, de nem spéci lovas sampont, hanem olyat, amiben csak olyan anyagok vannak, amire nem lehet allergiás a paci, és különben sem használom sokat még nyáron sem. Sörényfényt is szoktam nagyritkán, ha sok időm van, és ha unatkozom. :)
2014. febr. 14. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 x) ***** válasza:
A patazsír az tulajdonképpen kötelező, főleg nyáron. Ha nem használod nagy valószínűséggel szarrá fog repedezni a ló patája. A sampon még elmegy nyaranta egyszer-kétszer ha koszos a ló. A többi olyasmi amire nekem személy szerint nincs időm 8 ló + egy 1 éves kisgyerek mellett, vagy ha mégis, akkor meg fáradt vagyok megcsinálni. :D
2014. febr. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
szerintem a patakezelés az az első, de én nekem ugye egyik lovam albino és neki szoktam bőrápoló dolgokat venni, meg nyáron 1-2x lósampon de amúgy többnyire tiszta vízzel mosom.. én mindent Horze-ba szoktam venni illetve dechatlonba ott is a fouganza termékeket! szerintem verseny előtt befújod valami fénnyel most az ugye nem olyan nagy dolog.. szerintem egy szépen megtisztított ló sokkal szebb és természetbe illőbb :)
2014. febr. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Patazsírt használok, samponnak meg tökéletes a WU2, 1 liter sokáig elég és árban veri az összes lósampont.
2014. febr. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Patazsírt, de azt házilag csinálok (500 gramm sótlan disznózsír felmelegítve + fél liter étolaj összekeverve, visszahűtve, néha kb. 20-25 csepp illóolajjal).

Nyáron kb. havonta egyszer megfürdetem samponnal, ha nagyon ráérek, az WU2, felesleges valami neves lósamponra beruházni. Minden mást feleslegesnek érzek.

2014. febr. 14. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
patazsír nyáron, sampon (nem ló, én babáknak való sampont használok) nyáron, de nem túl gyakran és én használok... hajvég ápoló olajat. a sörényfény rohadt drága de ezzel nagyon szépen ki tudom fésülni a ló farkát, sörényét. ez se olcsó (kb 1000 ft egy kis üveg) de sokáig elég.
2014. febr. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, ment a zöld!

Valaki szerint a patazsír többet árt, mint használ. Erről mi a véleményetek?

2014. febr. 15. 18:25
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
nekem az a véleményem, hogy ha a természetes körülményeket biztosítani tudjuk, akkor nincs szükség patazsírra, de sajnos nagyon kevés ló részesül olyan kegyben, hogy a hajnali harmatos fűben sétálhat, vagy egy patakba térdig állva ihat. ennek hiányában, főleg az istállós lovaknál (bár nekem ridegben vannak) szükség van a patazsírra, hogy a nedvességet bent tartsuk, nekem bevált, nyáron, száraz időben, homokon nagyon sokat a patazsír/pataolaj a repedezett, száraz patán.
2014. febr. 15. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
ja és még annyit, hogy ha nem helyesen használja valaki, akkor valóban többet árt, mint használ, mert nem csak bent tartja a nedvességet, hanem ki is zárja, tehát ha száraz patára rákened a zsírt, akkor akár harmatos fűben is sétálhat a ló, a nedvesség nem fog bejutni. ésszel kell használni, előtte jól lemosni a patákat, tisztára sikálni, szinte beáztatni és ha már mattul, akkor szoktam én lekenni. ha tudom, hogy esni fog, vagy épp esik, nyirkos idő van, akkor nem kenem le, hogy bejuthasson a természetes nedvesség.
2014. febr. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!