Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Melyik az olcsóbb?

Melyik az olcsóbb?

Figyelt kérdés
a bértartás (55 ezer/hónap) Vagy otthoni tartás?
2014. febr. 15. 16:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha lenne lehetőségem otthon tartani, még akkor is otthon tartanám, ha drágább lenne. Egyébként olcsóbb, mert egy csomó munkát, amit megfizetsz a bértartásban neked kell elvégezni...
2014. febr. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ha az otthoni tartás egyben azt is jelenti, hogy magad gondozod a lovat, akkor nyilván olcsóbb lesz. Viszont ne tartsd egyedül. Igaz, otthoni körülmények között havi 55 ezerből két lovat is eltartasz.

Egyébként csak akkor tarts otthon lovat, ha meg tudod oldani a karámozását, mozgatását stb. Ha ahhoz, hogy mozogjon feltétlenül ki kell lovagolnod valahová, az nem túl jó. Bármikor lehet nagyon pocsék időjárás, lehetsz beteg stb. amikor nem esik túl jól lóra ülni és ha nem tudod otthon megmozgatni tisztességgel a pacit, abból neki származik kára.

Én kényszerűségből egy ideig tartottam otthon lovat, nem volt egyszerű. Aztán kiköltöztünk tanyára és nyilván így már az otthoni tartás egész más kategória. :-)

2014. febr. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Bocsánat az offért, de hadd kérdezzem meg: a havi 55 ezerbe mi van benne? Milyen helyen van a ló, milyen az infrastruktúra, illetve helyileg (elég a megye) hol van? Csak kíváncsi vagyok, örülnék a válasznak, köszi. :-)
2014. febr. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

azért ne csak az árát nézd! egyébként ennél jóval olcsóbb bértartásokat is lehet találni.


ha otthon tartod kell mellé másik ló és rengeteg munka, idegeskedés, szervezés, csalódás, sikerélmény, saját bőrön tapasztalás. általános tendencia, hogy ha otthon tartod a lovad sokkal kevesebbet tudsz lovagolni, mert a szabad idődben a trágyát tilitolizod, etetsz, itatsz, karámot javítasz, stb.

viszont sokkal szorosabb kapcsolat alakulhat ki a lóval, amilyen bértartásban nem.


egy időben én tartottam nem otthon, hanem egy külső tanyán magam a lovaimat, 3 hónapig bírtam, mert iszonyú meló volt és mikor beteg voltam lázasan is ki kellett mennem villázni, stb.


én úgy vagyok vele, hogy amíg otthon nem tudok olyan körülményeket teremteni a lónak, mint bértartásban, akkor az ő érdekében bértartásban lesz (nagy legelőre gondolok, több lóra, stb.)


és azért azt se felejtsd el, hogy bértartásban olyasmi is lehet, amit otthon nehéz előteremteni, pl. lovagló pálya akadályokkal, esetleg fedeles, nagy legelő, stb.


ezzel csak azt akartam mondani, hogy általában olcsóbb otthon tartani a lovat, de sokszor jobb dolga van a lónak bértartásban, mint otthon.


mondjuk az is igaz, hogy 100%-ig elégedett és nyugodt csak akkor lehet az ember, ha maga tartja a lovat, mert akkor tudja, hogy mikor mit és mennyit evet, mozgott, stb.

2014. febr. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

55ezer a bértartás? Vaúúúúúúú

én 35ért tartom bérben a lovam, de abban 0-24 felügyelet, napi kétszeri abrak, répa, takarmány, nyalósó és 5 hektár legelő van.

2014. febr. 15. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
én semmiért nem tartatnám.. a lovazás nem csak arról szól, hogy nyerget rá vagy szerszámot és mehetünk.. bértartásnál kialmolnak helyetted etetik is itatják.. és ha én csak 2x itatom, hogy várhatom el tőle hogy engem teljes erőbedobással szolgáljon..
2014. febr. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Utolsó te miről beszélsz? A ló nem azért dolgozik neked, mert te almozol ki alóla és te eteted, itatod. :)
2014. febr. 16. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
igen, de itt nyilván a szövegértéssel vannak gondok.. én nem is ezt mondtam hogy a lovam egy lépést sem fog menni se előre se hátra ha nem látja élőbe vagy kamerán vagy ablakon keresztül, hogy ki almol ki nála ki eteti, ki teszi be neki a vizes vödröt... én ezzel azt akartam mondani hogy ha én ezeket nem teszem meg, már pedig ez is a lovazás része, akkor én hogy várjak el tőle akármit is..
2014. febr. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Hú, 5. Válaszoló, ez melyik lovarda? Tobbieknek. Koszi a valaszokat!
2014. febr. 16. 13:45
 10/11 anonim ***** válasza:

Át kell gondolnod, hogy neked mi fér bele, időbe és lehetőségeidhez mérten.

Ha otthon tartod, akkor kell neki legelő nem is kicsi, mert egy kertnyi kifutó nem elég. Aztán meg kell oldanod a takarmány beszerzését, tárolását. PL. hiába veszed meg a 10 körbála szénát, azt valahogy el is kell hozni/hozatni, ha neked nincs erre autód vagy ismerősöd, akkor bizony ez plusz költség, na meg olyan helyet kell neki biztosítani, ahol sem alulról, sem felülről/oldalról nem ázik meg.

Nem tudom milyen lehetőségeid vannak, de lovaglásra/futószárazásra is jó, ha van helyed, amúgy meg szinte csak terepre tudsz járni A másik, hogy ha lebetegesz vagy elmennél nyaralni, akkor nincs ki ellása.


Egy lovardában a takarmány beszerzéssel nem kell törődni, van lovagló karám és legelő is. Ha elmész nyaralni akkor sincs gond, mert ellátják a lovad.

2014. febr. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!