Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Van olyan ló, amelyik egyáltal...

Van olyan ló, amelyik egyáltalán nincs besütve? (tehát nullás sütése sincs) Büntetik ilyenért a tulajt?

Figyelt kérdés
2014. febr. 17. 21:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Igen van, nem is egy. Sajnos nekem is az egyik lovam nincs lesütve, se bechippelve. Amikor elhívtam a területi felügyelőt, hogy le akarom süttetni, annyit mondott, keressem meg az apját(az anyja nálam van). Hát kössz... Így azóta sincs sütése.
2014. febr. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%
[link] :) (ha ez miatt a link miatt kérdezed bocsi :D )
2014. febr. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
46%
egyébként én vagyok az utolsó és nekem is van zuglovam, nem is egy sajnos.. De nem tudok velük mit csinálni én hobbiból tartom és ha nem muszáj nem is szeretném, hogy besüssék stb.. nem anyagi okokból!
2014. febr. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
62%
Nem értem ezeket a "sajnos"-okat...miért nem süttetitek le őket nullásra?
2014. febr. 17. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
51%

már nem kötelező a sütés, elég bechipeltetni, csak néhány fajta ragaszkodik a sütéshez, az se mind. nullásra már nem is sütnek lovat, chipelik.


nem büntetik a tulajt, mivel nem tudják, hogy van neki, mivel nincs bejegyezve. ha lenne valamiféle "ellenőrzés", hogy bemennek lófelügyelők egy-egy tanyára, lovardába és be kell mutatni az összes ló útlevelét, akkor kiderülnének ezek, de ilyet szerencsére nem csinálnak, mert sokan koppannának.

2014. febr. 18. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
68%
A sütés alatt jelölést értettem, a lényeg, hogy legyenek a lónak papírjai. Mert se az apja nem lesz meg és ha nem is anyagi okai vannak, akkor miért?
2014. febr. 18. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
51%
Az ismeretlen származású csikókat is le lehet "süttetni" nullásra (ma más chippelnek). Nem kell felmenőket igazolni, mert akkor már nem is nullás, ha az apja ismert. Lóútlevél miatt mindenképp célszerű. Chip + beazonosítás 15000 Ft ismeretlen származású csikónál, plusz a felügyelő kiszállása. Ha egyedileg jön 9000 HUF...
2014. febr. 18. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
76%

azért, hogy legyen egy hivatalos papírja, amiben benne vannak az adatai, a születési dátuma, a tulajdonos neve, hogy később ne verj vele át senkit, hogy fele annyi idős, vagy hogy xy az apja, vagy ha ellopnák tőled, akkor visszakaphasd, most ugyanis ha valaki ellopná és gyorsan bechipeltetné és saját nevére íratná te magyarázkodhatnál, hogy a tiéd...

hogy legyen egy hivatalos papírja, amiben vezetik az oltásait.

azért drágább amúgy, mint egy ismert származású lónak kikérni a papírjait, hogy elvegyék a kedvét az embereknek a zugcsikóktól, mert lám, 50.000-ért már az a hivatalos fedmén is fedezhette volna, végül mégis többe van (vagy ugyanannyiba) mire meglesznek a papírja és tök ismeretlen származás.


ezekért mind.

2014. febr. 18. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
nekem is csippelve vannak!
2014. febr. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Miért jó mindenkit lepontozni a fas2ba? Nyomorult...
2014. febr. 18. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!