Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az adóügyi ellenőrök miért...

Az adóügyi ellenőrök miért nem büntetik meg a kutyát szaporító egyéneket?

Figyelt kérdés
Ha megbüntetnék akkor elvennék tőlük a kutyákat? Legalább nem mernének annyian szaporítani.
2014. febr. 10. 05:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
20%

es a macsa, tyukok v egyeb szaporitokat?

mit is tett a torveny ellen?

ha rajtad mulna csak faj kutyak lennenek, 200 ert luxus cikknek.

azert ne essunk att a lo tuloldalara.

mast nem hallani itt komolyan rohadtul unom, meg h csak a tobb szazezres kutya a kutya, a nem tk s nem kutya rajtatok mulna 1 se lenne, keverek meg foleg nem.

nekem a legaranyosabb kutyam keverek volt...

azert ez amit irtal lassan ugy jon le, mintha istent jatszanatok, akkor fogjuk be a tobbi allatot is es abbol is csak a legjobb genut...

nem termeszet ellenes ez?

talan azokat kene buntetni akik kidobjak a kutyakat, meg lehetne papirozni rendesen ha vki kutyat vesz, h kotelezettseget is irjon ala!

2014. febr. 10. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Az, hogy idegbeteg vagy nem az én hibám. Én nem mondtam, hogy húúú most csak luxuscikk legyen a kutya. Hanem, hogy van-e olyan eset amikor megbüntették őket. Mert pl a testvéremet igen amikor próbált eladni 6 saját maga álltal készített fonott kosárt és ezért kérdeztem, hogy a kutyásokkal nem teszik? Mert abból is rengeteg van.
2014. febr. 10. 06:19
 3/12 anonim ***** válasza:
76%

Hidd el megbüntetik.

Számlát kell adni róla ugyanúgy, ahogy a kosarakról.

Szerinted miért kellene elvenni tőlük a kutyákat? Semmi nem tiltja, hogy annyi kutyája legyen, amennyit tisztességesen el tud látni. Más kérdés, hogy ténylegesen mit és hogyan árulnak.

Amit írtál, az két különböző dolog.

És igazat adok az előttem szólónak, a gazdik dobálják ki a megunt kutyáikat. Legalábbis többnyire. Tehát a hazavitt keverék vagy fajtatiszta kutyáért a felelősség őket is terheli.

2014. febr. 10. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Csak mert úgy hallottam, hogy egy telken max 8 kutya lehet és némelyiknek 40 is van.
2014. febr. 10. 07:05
 5/12 anonim ***** válasza:

Szerintem z telken max 8 kutya hülyeség.

És akkor a tenyésztők, akinek van otthon 15 kutyája?

És nem szaporítóra gondolok, mert itt is rendszeresen ír egy tenyésztő, és pont valamelyik nap írta, hogy a 15 kutya ott pihizik a lábánál.

Ha csak nem élt túlzásokkal, amit nem hiszek

2014. febr. 10. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Platypus ***** válasza:
89%
Szerintem a NAV több szaporítót meszelt el eddig, mint amennyit állatvédelmi indokból sikerült. Az utóbbi években azért több eszközük van az állatvédőknek, de még mindig az adócsalás a legkönnyebben bebizonyítható kihágás, és gyorsan nagy összegű büntetéseket szórnak érte.
2014. febr. 10. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
89%
Az a gond, hogy itt is előbb szív a normális tenyésztő, mert ők vannak regisztrálva, nekik van bejelentett vállalkozásuk stb. Aztán meg rájuk szállnak, hogy hogyan lehet, hogy évek óta veszteséges a vállalkozása... Az a baj, hogy annyira impotens az állatvédelmi törvény, hogy max a számla elmulasztása miatt lehet őket büntetni, de a kutyák maradnak ahol vannak. Mivel elképesztően sok szaporító van, ha a komplett NAV csak őket ellenőrizgetné, akkor is hónapokig tartani felszámolni az összeset, ha egyáltalán lenne haszna.
2014. febr. 10. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
85%

A NAV szinte csak azokat találja meg, akik valahol regisztrálva vannak. Őket nem kell keresni. Akik pincében, ólban, padláson gyártják a kutyákat, azok láthatatlanok, mert nem is hirdetnek. Kitalicskázzák a kiskutyákat a teherautóhoz, megkapják értük a pénzüket és csókolom.

És ők a szaporítók, ellenük kellene elsősorban fellépni. Akkor talán előrébb jutnánk valamennyire.

2014. febr. 10. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
70%

Első, nagyon tévedsz, soha senki nem kelt ki a keverékek ellen, sőt szerintem legtöbbünknek menhelyi keverék kutyája van. A baj nem ezzel van, van kétmillió gazdátlan kutya az országban, a többségük keverék. Mindannyian nagyon támogatjuk azt, hogy ők gazdához kerüljenek. A baj azzal van, hogy emellé a két millió már élő mellé születnek teljesen felesleges almok, amiknek minden egyes egyede egy már élő egyedtől veszi el a lehetőséget az életre.


A baj azzal van, hogy amíg mindenkinek olcsó, fajtatiszta kölyök kell, de azonnal, addig lesznek, akik kiszolgálják ezeket az igényeket, és sorozatgyártják a beltenyésztett, oltatlan kölyköket. Pedig nem kellene kutyát vennie annak sem, akinek van egy kedvenc fajtája. Csak hogy hiába van a fajtamentéseknél átlagosan 40-50 kutya, amíg lehet venni oltatlan 6 hetes szaporított kölyköt de azonnal 25 ezerért, addig senkinek nem kell az ugyanolyan, csak már felnőtt kutya.

Szóval mi nem a luxuscikkeket védjük (bár tény, hogy kutyát tartani luxus, és egy szapis kutya állatorvosi költségei az évek során sokszor jóval magasabbak lesznek, mint egy luxuskutya vételára lett volna).


Kérdező, én nagyon remélem, hogy egyszer csak erre is rámennek úgy, ahoyg pár éve a reklámszakmára, meg a vendéglátósokra, mert itt is kaszálhatna nagyokat az apeh, és őszintén szólva, én is ezt az egy esélyt látom a jelenség visszaszorítására. Csak persze itt is az lesz, hogy aki egy világvégi tanyára, ahol nagyüzemben megy a kutyagyár, nem fognak odatalálni, ellenben a tenyésztőket, meg az egy almos, jószándékú szaporítót elmeszelik majd.

2014. febr. 10. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Adózzanak,tartsák megfelelően a kutyáikat.É is megkereshetném az éves jövedelmem,ami nem túl sok,ha beállnék kutyát gyártani és nem több műszakban rohadnék.De több okból sem teszem.Az pedig nem kérdés,hogy adóznék utána,ha korrekt módon,törzskönnyvvel és szaktudással tenném is ezt.Ami ma kutya ügyben folyhat kis hazánkban,az katasztrófa.
2014. febr. 10. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!