Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lószín és zabla?

Lószín és zabla?

Figyelt kérdés

1. Akkor most milyen lószín nincsen? Almásderes vagy almásszürke, vagy milyen? Mindenki mást mond, ha lehet pontosan írjátok le a "véleményeteket"!

A második: Az egyenes, egyszer sem tört zabla miért erősebb a törtnél? Oké, hogy egyáltalán nem idomul a ló szájához, de akkor nincs is diótörő-hatása, nem?

Előre is köszi! :)



#szürke #zabla #almásderes #diótörő-hatás #almázott #almásszürke #egyenes zabla
2014. febr. 18. 20:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az egyenes szájrészű zabla nem erősebb egy azonos kialkítású, de egyszer tört zablánál, hanem más, hiszen merev, ahogy írod, nincs diótörő hatás, de mondják, szeret az arra hajlamos ló belefeküdni (ezért nem is értem, hogy a rohanós lovú kérdező miért egyenes zablát (gondolom csikózablát) használ. Csikózablaként általában gumisként kapható, sokszor rugalmas, tehát egy puha zabla.

(Ha a kimblewick miatt kérdezed, az azért erősebb, mert az gyenge feszítő hatású a rövidke "karjai" végett.)

2014. febr. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Platypus ***** válasza:
100%

1. Mindkettő létező lószín, csak az almásderes annyira ritka, hogy az átlagember sosem találkozik vele. Gyakran hívják az almásszürkét tévesen almásderesnek, ebből a szempontból hibás, de a szín ettől még létezik.


Almásderes:

[link]

A feje sötét, az almák sötétek, körülöttük világos a ló. Egész életében ilyen marad.


Almásszürke:

[link]

A feje világos, a foltok világosak, az alapszín sötét. A ló fiatalon ilyen, idővel kifehéredik.

2014. febr. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2014. febr. 18. 20:50
 4/4 anonim ***** válasza:
Igazából mindegyik ló szín van, almásderes ritka.. mondjuk én 6 éves lovam is annak vettem 9 éves teljesen szürke, és igen tényleg ritka találkozni vele.. A tört zablára azt szokták mondani valamennyivel finomabbak, én nem tudom 11 lovam közül mindegyiknek ezt (..) a zablát vettem, nem erős, nem feszíti, és igazából military, díjlovaglás, díjugratás szóval melyik lovat épp melyikre használom de mindegyik lónak ez van a szájába edzésnél valamelyiknek versenyen is! ezért én a tört gumis zablára esküszöm hiszen ez bárhogy nézed kényelmetlen nekik.. picit vagy nagyon az sok mindentől függ.. :) egyébként tényleg almaízű :P 2 éve használom kb mindegyik lovamra mondjuk azóta nem kostoltaam :D [link]
2014. febr. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!