Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lóvételben kérném a segítséget...

Lóvételben kérném a segítségeteket. Persze csak azét, aki jó szándékkal van felém :-) Vajon van ilyen?

Figyelt kérdés
Elidősödött lovam trónörökösét keresem. Tőle nem szeretnék picit, mert megvannak már a saját bajai (a tulajdonomban pedig csak 3 éve van)...nem ugratni, galoppozni akarok, csak kellemes terepezgetésre keresek...sokféle merész ötleteim vannak, bár ezek még csak ötletek, nem konkrétumok...ami biztos, hogy hidegvérűt (melegvérűből max. Fríz) szeretnék...rengeteg lóval foglalkozó embert megkerestem, de én még több alternatív utat akarok, hogy mikor eljön az idő, tudjam a kérdésemre a tökéletes választ: őt veszem meg...

2014. febr. 19. 21:21
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Biztos gyönyörű az arabod, hisz ló :-)

Irigyellek, mert sajna az enyém nem egy nagyevő...3 körbála széna+ 80 kocka lucerna/év, no meg persze nyáron kint van, ilyenkor csak a garzonjában...filigrán alkat a drága, csak én nem :-/...a doki szerint letagadhatna 10 évet...csak nálam a ló 900 kg körül kezdődik, 170cm-es marral...a többi csak gyönyörűségesen imádni való paci.

2014. febr. 19. 23:03
 12/22 A kérdező kommentje:
Van róla képed?...ééés meg is mutatod?
2014. febr. 19. 23:06
 13/22 anonim ***** válasza:

Hűűű nekem ő jön be nagyon : [link]


Egyik ismerősnek vannak sárga belga kancái, gyönyörűek olyanok, mint valami nagyra nőtt haflingi :D

2014. febr. 20. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

A hidegvérűeket én is nézegettem, de lebeszéltek róla. Ugyan nem ültem egyen sem, de állítólag olyan az ügetése, mintha varrógépen ülnél. Nem igazán lehet összeszedni, mert rövid túlizmolt a nyaka. Nekem a shire-ek pedig az örök kedvenceim, egyszer veszek egyet, az biztos. A lábával nem lesz gond egyébként, /egyik hozzászóló írta, hogy a magas lovaknak gyenge a lába/ ezt a lófajtát csatalónak tenyésztették ki 400kg lovas+felszerelés alá. Bírni fogja a gyűrődést. Konkréten ez az Orchidea nem tetszik. De tudok most esetleg egy 7 éves andalúz x arab félvér herélt pacit. Őt vettem volna magamnak, csak alám kicsit karcsúnak találtam (95kg vagyok), de egy könnyebb lovas alá álom lenne az a ló, mert az ügetése varázslatos már-már tölt szerű, olyan, mintha úszna veled.

Tehát véleményem szerint inkább sodrottat, vagy nagyobb melegvérűt vegyél, mert a hidegvérű kényelmetlen lehet...

2014. febr. 20. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
13. író! Köszi, ezt a pacit nem is vettem észre! Fel fogom keresni az eladót!
2014. febr. 20. 07:38
 16/22 A kérdező kommentje:

Jelekh! Köszönöm, de sajnos én is egyre közelebb vagyok a te súlyodhoz...lány létemre...vega létemre:-(...

A mostani pacóm sokszor lépésben olyan, mintha ügetne(miközben folyton-folyvást eltűnik az eleje, elkalandozik/botladozik...vicces teremtés, ezért is adta el a Romániai Állami Ménesgazdaság), így már hozzá vagyok szokva a pattogáshoz ...Shire....oooh...Clydesdale...uuh...csak millió körül indul egy baby...velük kezdtem a keresést...ők is fent vannak a bakancslistámon...a belgák előtt :-)

2014. febr. 20. 07:46
 17/22 A kérdező kommentje:

[link]

Erről az Úriemberről tud valaki valamit? Épp hívtam az egyik eladót (az egyik linket), és nincs róla jó véleménye...

2014. febr. 20. 08:22
 18/22 anonim ***** válasza:
Egyébként a belovaglással hogy állsz? Be tudsz lovagolni egy esetleg nyers, vagy csak kocsizó hidegvérű lovat? Mert hidegvérűből inkább csak ilyeneket találsz. Ha a válaszod igen, tudok egy egész jó Muraközit, nekem legalábbis nagyon tetszett, de csak kocsis. Egyébként, ha csak a súlyod miatt keresel nagy lovat, ne tedd... én is azt gondoltam, de egy egészséges ló súlyának 20%-át viszi el megerőltetés nélkül. Ez azt jelenti, hogy 100kg-os lovast egy 500kg ló... Az én "zugcsikóm" olyan 600 kg körül van, meg se kottyanok neki. Akkor lehet problémás pl az alacsony marmagasságú ló, ha magas vagy hosszúak a lábaid, így a csizmasegítségeket nehezebb adni. Tehát, ha abszolút hidegvérű fan vagy nem akarlak lebeszélni, de ha csak a súly miatt szeretnél azt, inkább keresgélj 165cm+ marmagasságú melegvérű bármit (ugye egyedet nézünk). Pl. Ahonnan az enyémet vettem van még egy remekül belovagolt arab félvér pej, szalaggal 168cm, papírral mindennel, de nem tukmálni akarom. :) Sok szerencsét a kereséshez!
2014. febr. 20. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm, örülök, hogy ilyen segítőkész vagy, de Fríz, sodrott és hidegvérű fan vagyok, és most úgy néz ki, a pénzem is meg lesz rá, de csak jövő tavaszra...időben kezdtem :-D Nemcsak a súlyom (85), de a magasságom (175) is segít abban, hogy teljesítsem majd 30 éve dédelgetett vágyam...

Inkább kanca csikóban gondolkodom, mert az enyém is kanca, de nem kedveli a felnőtt lovakat, a fiatalabbakat jobban elfogadja (szabadon van, nem kikötve, a pici is szabadon lenne)...jövő nyár elejére tervezem a vásárlást, hogy a szabadságom alatt legyen bőven idejük összeszokni...a felneveléséhez és a későbbi belovaglásához nem vagyok egyedül, lesz kihez forduljak, már van is rá jelentkező, aki több lovat belovagolt már, és nagyjából tudja, én milyen vagyok...

2014. febr. 20. 09:05
 20/22 anonim ***** válasza:

Ha jövő nyárra tervezed a vásárlást, akkor egy kicsit korai még nézelődni, mert a most hirdetett lovak már úgysem lesznek eladóak.

Ha hidegvérűt szeretnél, ajánlom a paci.hu fajtás topikját, sokan lovagolnak hidegvérűt vagy sodrottat, akár a vásárlásban is tudnak majd segíteni, mert mindig akad eladó ló és akkor legalább valamennyire ismered az eladót, nem fognak átvágni.

Sérült ló vásárlásába semmiképp ne menj bele - a shire-ről pl. írják, hogy csípőproblémája van, szóval felejtős. Próbálj meg jó helyről vásárolni, lehetőleg olyan lovat, amit már be van lovagolva.

2014. febr. 20. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!