Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit gondoltok a lipicai...

Mit gondoltok a lipicai lovakról? Milyen belső tulasdonságaik vannak? Stb.

Figyelt kérdés

2014. febr. 20. 21:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha fajtát mondasz inkább külső tulajdonságra kéne gondolnod! nem egyszer volt már ezen az oldalon is olyan kérdés, hogy ez a fajta meg az a fajta milyen viselkedésű stb. ezt neked kell megtapasztalnod, kipróbálnod ha lovat szeretnél venni (stb)
2014. febr. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

többen írták már itt, hogy ilyen szelíd, olyan cuki, de én ahány lipicait ismertem mind nagyon kemény lovak voltak (nem 1 és nem is 2 lóról van szó), okosak, de bizony nem csak jóra használják az eszüket. nagy munkakedvük van, szeretnek is dolgozni, de ha nem tudod nekik a rendszeres munkát (és nem csak karámban lötyögést) biztosítani, akkor könnyen a fejedre nőnek. fegyelmezett lovak erős marokban, nem csillámpónik! nagyon nem!


én lovaglásra biztos nem vennék, viszont fogatlónak a legjobbak (a megfizethető kategórián belül).

2014. febr. 21. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Igazából, ezért lehet megköveznek, de a lipicai egy letűnt kor lova:) A fogathatjtók is inkább presztízsből hajtanak lipicaiakat. Mondjuk fogatban nem rosszak egyáltalán, ahol az én lovam tartom csak lipicaik vannak, de a tulaj fia is mondta (fogathajtó versenyző), hogy egyre elterjedtebbek fogathajtásra a lipp x ügető félvérek, mert jobbak. Lovaglásra egyede válogatja. Én lipicaikon tanultam lovagolni, nagyon változó. Ez a tényleg egyedet kell nézni kategória. Az egyik egy agyas szemét dög, a másiknak fát lehetne vágni a hátán... Viszont a munkakedvük tényleg nagy. A lovardában mikor nincs versenyszezon járógépeznek, mert ha teli van a seggük eléggé meg kell küzdeni velük. Küllemre nekem nagyon tetszenek, bejön a burkolt fej.

Tenyésztésileg pedig univerzális lónak szánták, így elvileg mindenre ugyanolyan jó.

2014. febr. 21. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem a szilvásváradi csődörös mondta, hogy rettentő intelligens, büszke lovak, ahogy ő fogalmazott, meg kell érni hozzájuk.
2014. febr. 21. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Olyan helyen lovagolok, ahol csak lipicai lovak vannak. Én egy 13 éves heréltet lovagolok, aki egyébként fogatban versenyez, de azt a lovat meg lehetne zabálni, komolyan! :D rendkívül nyugodt, barátságos, egyáltalán nem agyas, nagyon ritkán hisztizik, ha nincs kedve dolgozni, de igazából nincs vele semmi probléma. Nagyon jó kis ló, nem tartozik a kedvenc lófajtáim közé a lipicai, de őt nagyon szeretem. A barátnőm lipje is elég normális, könnyen lovagolható, ő is egyre barátságosabb lett, mióta kijárunk hozzájuk és van velük komolyabban foglalkozva. Viszont van egy másik lip, na ő aztán megy mint az atom. Rettentő nagy a mozgásigénye, lélekben ő inkább egy angol telivér :D imád karámozni, futószáron menni, fogatba kevésbe, de ő félénkebb, valószínűleg az előző tulajdonosa nem megfelelően bánt vele, mert ha be is megyek hozzá a boxba, inkább elfele megy, nemhogy odajönne. Pedig látszik rajta, hogy igényli a szeretetet, csak hát el lett rontva szegény :S


Én meg vagyok elégedve a lipicai lovakkal, de tény, hogy minden egyed más és más, van amelyik könnyen kezelhető, de van amelyik nem.

2014. febr. 24. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.:D
2014. febr. 25. 06:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!