Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit csináljak, ha feljön a...

Mit csináljak, ha feljön a patája széle?

Figyelt kérdés
3 éve patkolva volt a lovam mellső lábaira de mivel most alig dolgozik, nem kell neki és mezítláb van. A körmölés után pár napig nem dolgozott, akkor csak egy kicsi rész repedt fel a patája külső részén amit kézzel leszedtem simán, de most kivittem, kb 20 percet futószáraztam (mondjuk nagyon sokat rohant meg parádézott) és körbe szinte mindenhol felpattogott. Leszedegettem neki, hogy nehogy tovább repedjen, és lemostam és bekentem patazsírral. Ez normális, hogy így feljön a patája széle?
2014. febr. 23. 22:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Attól is függ, milyen volt talaj, de okozhatja vitaminhiány, meg ugye vannak eleve puha patájú lovak, úgyhogy akár normális is lehet :)


Mielőtt patkolva volt, előtte is ennyire tört neki? Mert ha nem, és a talaj is jó, akkor adnék neki vitamint. Ha pedig előtte is tört, és most többet fogsz vele dolgozni, mivel jön a nyár, visszaüttetném a patkót, mert különben gyorsan elkopik.


Esetleg a kovácsodtól is kérhetsz tanácsot, biztos segít.

2014. febr. 24. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ezek a vitaminok amúgy baromi drágák...én szerintem patkolnám, és jósokat legeltetném, ha már lesz zsenge fű. Abban is van vitamin, szerintem egy ló se hal bele, ha nem költesz havi tizen+ ezret táplálékkiegészítőre.


[link]

2014. febr. 24. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ugyan így jártam, egyszerűen megkérdeztem a kovácsot.

Azt mondta, hogy azért van, mert még nem nőtt le az a hely, ahol beleverte a szögeket, így ott könnyebben felpöndörödik.

Rendszeresen körmöltesd, és két hónap alatt lenő, nem lesz ilyen gond. Csak azt meg kell várni.

Nálunk általában akkor jön rendbe, mikor visszatesszük tél végén a patkót.

2014. febr. 24. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Pataerősítőt kaphat, az nem árt, de előbb beszélek azért az állatorvossal, hogy mit ajánl. Most nem kell neki patkó mert lesérült és nem lovagoljuk egyáltalán, de ha megint dolgozni kezd, mindenképp visszapatkoltatom.
2014. febr. 24. 20:32
 5/5 anonim ***** válasza:

Az is segíthet, ha kicsit "gömbölyűbbre" van reszelve a patája. Az én pacimon sem volt patkó, amikor tartósan le volt sérülve, és csak sétált, mégis csúnya volt a patája. Amikor vissza lett patkolva, akkor pedig olyan patája lett, mint kevés lónak. Egyébként minden nap kend be neki pataolajjal vagy zsírral, miután lemostad a patáját. Érdemes ilyen esetben venni egy patareszelőt is. Megkéred a kovácsot, hogy tanítsa meg, hogy kell csak minimálisan(!!) lereszelni a repedéseket.


E.

2014. febr. 25. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!