Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek milyen ez a vers?...

Szerintetek milyen ez a vers? (közvélemény kutatás) :D TÖBBI LENT!

Figyelt kérdés

MUSZTÁNGLÉLEK



Úgy tör át a pusztán,

Mint egy villámcsapás

Szél belekap, s úgy elrepül,

Mint egy pillantás.


Sörényét úgy forgatja szél,

Mint szépen kéklő habot,

Fénylő tengerparton

Maroknyi homokot.


Átszeli a pusztát,

Minden izma lüktet,

Szőrében a verejték

Megcsillan egy percre.


Fülét hátracsapva,

Szemében félelem,

S olyat nyerít a semmibe,

Hogy hallják földön, égen.


A szabadság, mely édes,

Megadatott nekik,

De elveszi az ember,

Úgy, hogy nem kérdezi.


De titkon titokban,

Valahol még messze,

Ugyanúgy vágtázik

A régi musztánglelke.


2014. febr. 24. 19:10
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Persze a vers nem azokról a lovakról szól, akik emberek között élnek, születnek ..stb, mert azoknak így nagyon jó, hanem azokról a lovakról akik évekig együtt élnek vadlóként és utána választják el őket egymástól!
2014. febr. 24. 19:13
 2/15 anonim ***** válasza:
45%
:O hány éves vagy? Ha én így tudnék írni már rég kiadtam volna 1 kötetet. Hajrá, eszméletlenül jó.
2014. febr. 24. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
59%
Lovak kategóriában biztos lesz aki értékeli, de gyakorolnod kell még az írást bőven.
2014. febr. 24. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

12 éves vagyok!!! Köszönöm! :)

ja és gyakorlom, lesz ez még jobb is, a 2. válaszolónak:)

2014. febr. 24. 19:54
 5/15 anonim ***** válasza:

Nekem nem tetszik, én igénylem a mélyebb irodalmi alkotásokat, ami nem merül ki a puszta tényfeltárásban. Ami után lehet gondolkodni, keresve a mélyebb mondanivalót. Ennek a versnek olyan nincs. A rímet megdicsérhetném, de az is össze vissza, a szótagszámról már nem is beszélve.

Maga a próbálkozás mindenképp dicséretes, és példaértékű a mai fiatalság körében, és remélem megérted, hogy nem leszólni akartalak most. További sok sikert a versfaragásban...

2014. febr. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Hát....köszi? ..elég konkrét! Nem tetszik!...oké, igen csak 12 évesen nins annyi eszem, hogy gyerekként olyat irjak ami egy felnőttet is elgondoltat! De igyekszem, csak az még nem az én terepem! Azt írom amit érzek, és amit a fantáziám enged! De azért köszi a jó kívánságot!:)
2014. febr. 24. 21:50
 7/15 anonim ***** válasza:
59%

Én inkább azt mondanám, hogy van néhány képed, ami szép. Pl. sörényét forgatja a szél, mint a kéklő habot. Ez jó, és a kortársaid többségének ilyen szerintem nem jutna eszébe.


De a szótagszám a versben nem csak dísz ám, és pláne a rím. Ha eszembe jut valami, akkor odateszem, ha nem, akkor nem? Ez mi??

"Átszeli a pusztát,

Minden izma lüktet,

Szőrében a verejték

Megcsillan egy percre." - lüktet, percre mint rím? nekik, kérdezi mint rím? egyáltalán, a többi rím is elég gyengécske. Ezzel kapcsolatban érdemes Kosztolányit olvasni, na, ha valaki tudott iszonyúan pontos rímeket alkotni, az ő volt. Gyakran az egész sor összes magánhangzója összecsengett nála. (Boldog, szomorú dal)

2014. febr. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Igen! Igazad van! Majd figyelek! Megszámolom a következő versembe a szótagokat, és jobban figyelek a rímre! Renélem a következő versem nem lessz ilyen " nem tetszikes" rossz vers! :-( de azért köszi a tanácsokat!!!
2014. febr. 24. 22:30
 9/15 anonim ***** válasza:

Szerintem nem rossz! :)


Nekem ez a versszak tetszik a legjobban!


Sörényét úgy forgatja szél,

Mint szépen kéklő habot,

Fénylő tengerparton

Maroknyi homokot.

2014. febr. 24. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Igen, nekem is. Ez a kép nagyon szép. Utolsó előtti vagyok amúgy.


Amúgy kérdező, ne add fel, te bőven nem a reménytelen kategória vagy :D Csak még van mit csiszolni rajta.

2014. febr. 25. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!