Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Az árpa Milyen hatással van a...

Az árpa Milyen hatással van a lovakra? Miben más mint a zab?

Figyelt kérdés
2014. febr. 25. 07:14
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem robban fel tőle a ló. Ad ugyanannyi energiát, mint a zab, csak lassabban, egyenletesebben. Ahogy a régiek mondták: nem szúrja a se..ét, mint a zab. Megy tőle a ló ugyanúgy, csak nem lesz annyira zizi.
2014. febr. 25. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.
2014. febr. 25. 08:20
 3/10 anonim ***** válasza:
Gabka, hogy kell etetni az árpát, csak roppantva? Mennyi ideig áll el?
2014. febr. 25. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

mindenképpen áztatva kell adni az árpát, akár roppantva, akár darálva van, de áztatva legyen, legalább pár órára! (célszerű az esti etetésnél már beáztatni a reggeli adagot és fordítva)


én is árpa párti vagyok, egyet értek gabkával, még annyit tennék hozzá, hogy jobban is hizlal mint a zab, tehát mondjuk egy sovány gángót könnyebb felhizlalni (természetesen jó minőségű szálas takarmány mellett) árpán, mint zabon.

2014. febr. 25. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Az ártalmas a lónak, ha egybe kapja az árpát? Mármint se darálva se roppantva.
2014. febr. 25. 10:26
 6/10 anonim ***** válasza:
Én hizlaláshoz szeretnék árpát adni, de mondják, hogy egy hétnél tovább nem tartható el. Nálatok meddig áll roppantva, etetés előtt?
2014. febr. 25. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

hát ezt nem tudom mire mondják, ugyanúgy eltartható, mint bármilyen más gabona. ha 1 hétnél tovább nem lenne eltartható akkor aratás után 1 hónappal már romlott lenne?


nem lehet, hogy arra gondoltak, hogy beáztatva ne tartsd 1 hétig?


nem kell roppantani, vagy darálni feltétlen (bár akárcsak a zabnál, az árpánál is igaz, hogy többet tud hasznosítani belőle) baja nem lesz az egész árpától se, ha be van áztatva! nagyon sok vizet vesz fel és ha nem ázott elég ideig a gyomorban fog megdagadni, ami könnyen kólikához vezethet.


egyetlen baja, hogy nyáron gyorsan erjed, ha reggel beáztatod és meleg van estére már pimpós szaga tud lenni...

2014. febr. 25. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
annyit még hozzátennék, hogy én még sose láttam, hogy valaki egészben adta nekik az árpát, csak hallottam róla, hogy van, aki úgy eteti, de azért érdemes darálni, vagy roppantani!
2014. febr. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Igen, ez a jó benne, hogy "egyenletesebben" osztja be a ló energiáját. Nem mondanám, hogy nagyon hizlalja, de formásabb lesz tőle a ló, az biztos. Szerintem simán lehet egészben adni, csak áztatni kell bő vízzel.


E.

2014. febr. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én egészben adom, de este beáztatom a reggelit, reggel az estit. Tényleg sok vizet felvesz, nagyon bőségesen áztatom és beszívja etetésre.
2014. febr. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!