Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Undokoskodó lovastársakkal...

Undokoskodó lovastársakkal mit lehet csinálni?

Figyelt kérdés
A lovardában sokan vannak, akik nyaliznak az oktatónak, mert akkor velük többet foglalkozik. Ajándékokat vesznek neki, flörtölnek vele és hasonlók. A családom nem gazdag nem engedhetjük meg, hogy mindig vigyek valamit és nem fogok tinilányként 40 évesekkel bájologni. Szeretnék fejlődni, de rám se hederít csak körbe-körbe megyünk állandóan. Az oktatóval nem jövök ki jól, de szeretek oda járni mert nyugodtak a lovak. Az ilyen lányok lenéznek de nem bánt annyira az jobban fáj, hogy velem nem foglalkozik az edző és nem fejlődhetek tovább.

2014. febr. 26. 21:36
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
az a baj,hogy mindenhol ez van,akárhova mész a többség nem a saját fejlődésével , szórakozásával van elfoglalva,hanem csak majomkodnak,olyanokat szólnak meg néhány éve lovagló kis taknyosok,akik százszor többet tudnak náluk. Nyalnak,mert tehetségük nincs,igy próbálnak érvényesülni.. Ezek azok ,akik csinálják magukról az előnyös, valóságot nem tükröző fényképeket,fészbukon nagy lovasok,aztán közben a lóra nem tudnak egyedül felszállni.. Tartsd magadtól távol őket,de ezek az a baj már mindenhol ott vannak. Ez a napközis lovardai tiniQurva.. Nem kell szóba állni sem velük,én már csak legyintek ezekre a dolgokra..
2014. febr. 27. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
46%
Aha, tehát aki bérlovardában lovagol az még véletlenül se nézzen rá a lóra, csak amikor csilivilin, felszerelve kivezették neki az istállóból. Amikor meg saját lova lesz, akkor meg majd azt se tudja, hogyan rakja rá a zablát a kantárra meg hogy mi az a patakaparó.
2014. febr. 27. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
87%

Kedves hatos!

Én mint lovas oktató, nem engedem a lóra felülni azt a lovast, akinek a lova csak nyereghelyen, ill. hevederhelyen tiszta, de a nyaka, tompora, hasa, farka csupa sár. Nem azért, mert én lusta vagyok tisztán tartani az egyébként ridegtartásban tartott lovakat, és így a lovasaimmal végeztetem el a piszkos munkát, hanem azért, mert etikátlan, és lovashoz nem méltó retkes lovon ülni.

Lehet jönni azzal, hogy a ló természetes tisztálkodási módja a hempergés, melynek során saras lesz, és az neki jó. Tegye, legyen saras és egészséges - a karámban/legelőn. A lovat tény, nyereg alatt sem zavarja, ha koszos a tompora, az azonban már baj, ha a lovast sem. Ez egy alapvető lovas elvárás, amiből én személy szerint nem engedek.

Az etikán kívül pedig természetesen annak, hogy a lovat elejétől a végéig átvakarod-keféled, rendkívül nagy kapcsolatépítő szerepe van. Megismerkedik egymással a ló és a lovas még földről, és ha a lovas már földön is érvényesíti az akaratát (add a lábad, állj arrébb, maradj nyugton, hajtsd le a fejed a kantárhoz, állj nyugodtan nyergelésnél-hevederhúzásnál stb.), akkor a hátán is magabiztosabban fog boldogulni. Arról már nem is beszélve, hogy ha megfelelően csináljuk, akkor az a lónak is jó érzés, serkenti a vérkeringést, felkészíti a munkára. Ugye, milyen összetett szerepe van, egy egyszerű pucolásnak? Legközelebb mielőtt büszkén kijelented, fizető vendégként neked mihez van jogod, és mit nem vagy köteles elvégezni, némi alázattal gondold át, hogy az oktatóid mire szeretnének tanítani! Feltéve persze, ha valóban lovas szeretnél lenni, nem pedig csupán - akár profi szinten - lovagolni tudó ember.


Elnézést, de ez most kijött. A többihez: ha a lovas szeretne besegíteni az almolásba, szénázásba, egyéb, kisebb-nagyobb feladatokban, azt természetesen minden helyen szeretik, de sok helyen kihasználhatják. Tényleg vigyázz ezzel, kedves kérdező. Nehéz megtalálni azt az egyensúlyt, amikor még szívesen segédkezel, meg is teszel egy-két szépen megejtett kérést, és mégsem hagyod magadat ugráltatni/kihasználni. Ehhez már alapvető emberi intelligencia kell a te részedről, a lovarda dolgozóinak részéről is. Ha valamelyikőtöknél ez hiányzik, annak a vége vagy az lesz, hogy kihasználnak, vagy az, hogy megsértődnek rád, amiért nem végzed el a kért munkát. (legyen az egy ló gyors elővezetése a legelőről, amiért mindjárt jön a következő lovas, de az oktató még egy gyereket futószáraz 10 percig, és nem tud elszakadni, vagy egy komplett boxsor kiganézása, mert a lovász szeretne elugrani a sarki kocsmába - érzed a különbséget, ugye? )


Fontos, hogy tudd: Az istállómunka végzésére, más lovas alá a ló lepucolására, nem vagy köteles. Arra vannak a lovászok és az istállófiúk. Ha azonban van affinitásod a segítségre, az piros pont, és neked is jót tesz, hiszen tovább tanulsz általa. A többi már rajtad áll. Egy olyan helyen azonban, ahol a puncsolást várják el, ezt a segítőkészségedet soha nem fogják értékelni, és ebben igaza van a hatosnak: máris a lovász "lealacsonyító" szerepébe soroltak. Keress más helyet!

2014. febr. 27. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
ha nincsen rendesen lepucolva,akkor fel is töri a felszerelés..
2014. febr. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:

Nagyon sok helyen a lovat KÖTELEZŐ rendesen leápolni, megfelelően felnyergelni magadnak, természetesen abban az esetben ha ezt már megtanították neked, és fizikailag is képes vagy rá. (utána leellenőrzik többnyire, de akkor is a lovas feladata) Ez nem külön munka, egész egyszerűen hozzá tartozik a lovagláshoz.

Egyéb munkákba, ha van kedved, időd,segíts be, többnyire jó szemmel szokták nézni ezeket is. Arra azért figyelj, hogy ne ugráltathassanak.

Ajándékot és soha, egyik edzőmnek se vettem, max ünnepekre, ha olyan volt a kapcsolat. Szerintem nem is egészséges, ha ez elvárás. (sör végképp nem, hiába nem nagy az alkoholtartalma, nem etikus ilyen felelősségteljes munkakör gyakorlása közben inni...)


Szerintem állj tovább, ennek a körbe-körbének nincs értelme, inkább járj másik (akár drágább, akár távolabbi helyre), ha nem tudjátok megfizetni, akkor drágábban, mert fejlődni ettől nem fogsz, úgy tűnik nem is élvezed,így meg teljesen értelmetlen.

2014. febr. 27. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
24%

Szemlélet kérdése, én, mint lovastúravezető, etikátlannak tartom a fizető vendégre rávakkantani, hogy "ott egy kötőfék a szögön, eridj, keresd meg csűdig kesely pejkót a réten, vezesd be és pucold ragyogó tisztára!" Az én üzleti koncepicióm szerint a lovardához méltatlan ganyés lovat kiadni a fizető vendégnek.

Az meg, hogy a lovas lovaglás előtt vizes szivaccsal mosogassa a ló péráját, egy nettó hülyeség, ami az ő kapcsolatukra csak káros lehet. Fölérendelt nem tesz ilyet az alárendeltjével, ha mégis, akkor az eleve handicappal indul lovagolni, és ha nem nagyon határozott és magabiztos lovas, tuti, hogy a fél túra rangsorvitákkal meg fegyelmezési gyakorlatokkal fog eltelni, és még jó, ha csupán ennyi kellemetlenség adódik. Éppen ezért nálunk a pucolás a személyzet dolga, nem a lovasé. Ha a vendégek netán mégis legyőzhetetlen vágyat éreznének pucolni, akkor egymás lovát lepucolhatják, a sajátjukat nem.

És a lovakat nasiztatni tilos. Úgysem fogja egy fikarcnyival sem jobban szeretni őt amiatt, csak azt érik el vele, hogy aztán este, túlórában nekem kell a pofájukat verni, hogy elmenjen a kedvük attól, hogy minden arra járó zsebiben almát keresgéljenek... hát kell ez nekem?

A lóval szigorúan de igazságosan kell bánni, nem véletlenül foglalkoztak ezzel évsázadokon át a katonák. Az érzelgős kiscsajok soha semmire sem fognak menni a lóval, max rázathassák a seggüket a karámban, amíg meg nem unják.

2014. febr. 27. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
55%
Jaj lovastúravezető.... Mind hülye... Olyan emberek,akik 2 szer láttak már lovat,annyira nem tudnak lovagolni,hogy az edzőit megcsinálják,inkább leteszik ezt a bohócvizsgát és büszkén lengetik,amit igazából nem is tudnak :D
2014. febr. 27. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
57%
Tehát azzal, hogy leápoljuk a lovat, máris alá rendeljük magunkat? Te hol élsz?? Vagy neked erre van külön személyzeted, aki alád teszi a csillogó lovat, nehogy azt gondolja a ló, szívességet teszel neki azzal, hogy vakargatod? :D
2014. febr. 27. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
57%
Most látom, hogy túravezető vagy. Ha valaki kérdezi, megéri-e megcsinálni a képzést, majd belinkeljük a hozzászólásodat. :))
2014. febr. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
100%

Kedves "Lovastúra vezető"

Elméleted szerint, az hogy egy lovat leápolunk, jelzés neki, hogy ő a főnök -.-

Az ápolás alakít ki köteléket talán a legjobban ló és lovas között, ha eddig nem tapasztaltad volna.

Az én lovam, és azok a lovak, akikkel foglalkozom, minden jól teljesített edzés után kapnak jutalmat további ápolásokkal, legeltetéssel és nasikkal. Milyen furcsa, mindegyik kiegyensúlyozott, érdeklődő, figyelmes. Igen, előfordul, hogy megszaglásszák a kezemet, hogy kapnak-e valamit. Nekem pont ez az IDEÁLIS, hogy egy ló nem a veréstől fél és meg sem moccan, hanem az, hogy bízik bennem, mégis tisztel és a főnökének tekint. A ló nem robot, hogy sorba üljenek rá az idegenek és ha egy érdeklődő cselekedetük van, akkor verést kapnak...

Szeretném letenni az összes lósporttal kapcsolatos vizsgát, de csak szépen sorban. Ha döntenem kéne, hogy meglegyen-e minden papírom, de egy kis tiszteletem se lenne a lovak iránt, vagy pedig, hogy ne legyen semmilyen papírom, de tisztelettel bánnék a lovakkal, inkább az utóbbit választanám. Nem azt mondom, hogy kiscica, de egy érző állat, aki nekünk dolgozik.


E.

2014. febr. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!