Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Undokoskodó lovastársakkal...

Undokoskodó lovastársakkal mit lehet csinálni?

Figyelt kérdés
A lovardában sokan vannak, akik nyaliznak az oktatónak, mert akkor velük többet foglalkozik. Ajándékokat vesznek neki, flörtölnek vele és hasonlók. A családom nem gazdag nem engedhetjük meg, hogy mindig vigyek valamit és nem fogok tinilányként 40 évesekkel bájologni. Szeretnék fejlődni, de rám se hederít csak körbe-körbe megyünk állandóan. Az oktatóval nem jövök ki jól, de szeretek oda járni mert nyugodtak a lovak. Az ilyen lányok lenéznek de nem bánt annyira az jobban fáj, hogy velem nem foglalkozik az edző és nem fejlődhetek tovább.

2014. febr. 26. 21:36
1 2 3 4
 21/37 A kérdező kommentje:

Tapasztalom én is, hogy az ifik lenézik a nála jóval jobb és idősebb lovasokat is, de a felnőttek is sokszor csúnyán beszélnek egymásról. Néha elmegyek 1-2 közeli versenyre nézőként és sokszor hallom, ahogy a másikat ócsárolják, mert éppen győzött.

Tudom, hogy nem jó így, de ha elmegyek, akkor csak több tíz km-re találok normális lovardát és néha ha van egy szabad délutánom hét közben, akkor is kimegyek és egy jóval messzebbi hellyel ez nem megoldható, mert busszal csak nagyon későn érnék haza.

2014. febr. 27. 22:08
 22/37 anonim ***** válasza:
100%

Ez a 16. számú hozzászólás alaposan levert. Micsoda lélektelen felfogás! Én sok-sok ilyen-olyan lovardában megfordultam az évtizedek alatt (nem vagyok már fiatal), hát nem OKJ-n tanultam lovagolni meg lóval bánni, hanem igazi öreg huszártól egykoron. Meg sok más kedves embertől, szerte az országban. Ha ismered a lovakat, akkor tudod: megjelenik valaki a boxban/állásban... és attól függően, hogy az illető hogy kezd, mit csinál, a dörzsölt régi patás eldönti, hogy hogy is lesz ez így együtt. )) Ha a lovász jön, ő kefél, ő hozza szerszámot, ő rakja fel, akkor a ló tudja, hogy mókamikit fog csinálni a teuton vendégből, ha csak egy módja lesz rá. Ez többféleképpen valósulhat meg. Vagy elviszi oda,, ahová az nem szeretné, vagy önállóan választ jármódot, bárhogy pattog a kis mitugrálsz a magasban. Ha viszont a lovas jön, beköszön, "megbeszéli" a lóval az aznapot némi csutak közben, patkót pucol, simogat, vakargat vagy néha akár keményen meg is taszít, akkor persze másképp is alakulhat a dolog. Jelek. Így kommunikálunk egymással. A jel nem csak szár meg csizma, hanem más is, egészen a farok kifésüléséig.

Emlékszem porcelángatyás nagyképűekre. Autóból ki, mi ketten a cimborámmal, koszos kis gatyában ganajoztunk. Nem mondtuk, hogy kettőnknek több diplománk van, mint négyüknek a füle, de ez nem is volt kérdés. Lovagolni akarnak. Jó. Ott vannak a lovak. Nosza lovászok, ide a lovakat. Igenis uram, pucolunk, nyergelünk, rögtön. Megyünk és kivezetjük önöket a magyar mezőkre! Nem kell! Ők tudnak lovagolni! Legyen! Akkor itt írják alá, hogy saját felelősségre. Társaság peckesen el. Mi kiültünk a karám rúdjára és enyhe mosollyal néztük a zöld tájat. Két perc múlva első ló vágtat befelé, kengyel csattogva veri az oldalát. Egymásra néztünk, és mint a "lájk" a Facebook-on az ujjunkkal, bemondtuk, hogy "Egy!" 20 perc múlva bent volt mind a négy. Vigyáztunk, hogy ne vágtassanak be az istállóba, ne sértsék meg magukat. Újabb fél óra múlva megérkeztek a macsók is. Aztán megbeszéltük a dolgot, és kezdtük az egészet előröl... Így megy ez. ))

2014. febr. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
13%

Mindig jót röhögök, amikor olyan személyek fikázzák a lovastúravezetői tanfolyamot, akik már a felvételi követelményeknek sem felelnek meg. Savanyú a szőlő, mi?

Persze, öreg huszár, peeersze... hány éves volt a bácsi, 130? ;-) Csak mert ezt a fegyvernemet bő hatvan éve megszüntették Magyarországon, úgyhogy még aki fiatal huszár volt akkoriban, az is már 90 körül jár. :-p

A te lovaid talán levonhatnak messzemenő következtetéseket abból, hogy ki puccolja le őket, de az enyimek nem. Direkt nem szoktatom hozzá őket, hogy bármilyen összefüggést is felfedezhessenek. Hadd legyen nekik meglepi, hogy milyen felkészültségű lovas alá kerülnek, ha munka van. És ha nagyon puha a lovas, akkor megmondom neki azt is, hogy hogyan bánjon a büdösgebével ahhoz, hogy pralírozzon neki. A tereplovaglás nem játék, nem kell az nekem, hogy egy idióta ló miatt helikopteres mentést kelljen hívnom az erdő közepére, úgyhogy nálunk a lovaknak gyorsan le van törve a szarva.

Én olyan lóval még sosem találkoztam, amelyiknek ha megpucolod a patkóját, akkor hálából nem genyózik veled. De még csak nem is hallottam ilyenről mostanáig. Lehet, hogy van ilyen is, de biztos, hogy nem általános. A patkópucolás egyértelműen egy antropomorf igény, a lovak magasról tesznek rá, nem is értik, meg egyébként is túl ostobák ezek ahhoz, hogy olyan magas színtű érzelmeik legyenek, mint a hála.

2014. febr. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
57%
A felvételi követelmények nálatok: Maradj fent,tudjál kapaszkodni vágtába,tud jobbra,balra húzni a szárat,megtud állítani a betompított iskolalovat.... Az aztán a lovastudás.... Nektek ez a lovaglás ,ti nagy túrhavezetők....
2014. febr. 28. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:

"Mindig jót röhögök, amikor olyan személyek fikázzák a lovastúravezetői tanfolyamot, akik már a felvételi követelményeknek sem felelnek meg. Savanyú a szőlő, mi? "

Most írhatnám, hogy mindig röhögök azokon, akik nem tudják, hogy vagy másfél évtizede véleményezem az OKJ-s szakmák vizsgakövetelményeit. De te kártyán nyerted a bizonyítványodat érzéketlen bitang, a leírás alapján. Nem vesszük el tőled, mert nem ismerünk. És tenni sem tudok semmit az ellen, hogy ilyen lovakat hülye eszköznek néző tulajdonosok is legyenek. Megveszed és lehasználod őket, mint más egy kanapét. Én meg nem örülök ennek, de inkább abbahagyom ezt az értelmetlen üzengetést.

2014. febr. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
Nem az a baj, hogy itt valaki nem felel meg a felvételi követelményeknek, hanem az, hogy annak, aki elvégezte a tanfolyamot, gőze sincs a lovakról.
2014. febr. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
0%

Zajos tévedés, picim, a túravezető tanfolyamra az érettségi és a rajtengedélyvizsga a beugró, és utána ha végigs*ggelted, akkor még külön vizsgalovagolsz meg -hajtasz, meg húzol ötöt a 120 kifejtős tételből.

Én őszintén szólva leszarom a hülye érzelgős tinip*csák meg a szakképzetlen zuglovagoltatók nyivákolását, mert hozzám bármikor kijöhet szemlézni bármelyik hatság, minden törvényes, szakszerű, tiszta, rendes, nem úgy, mint egyes hűdelóbarát lovardákban, amelyek esztétikai és ápoltsági szintje általában még a teknővályó cigány putriját is alulmúlja.

Lónak nem jó lenni nálam, azt nem tagadom... meg lovásznak sem... de nem érdekel. Nem a lovak és nem a lovászok hozzák a pénzt, hanem az ügyfelek. A lovak meg a lovászok csak viszik a pénzt, ezért hát én úgy gondolom, cserébe elvárhatom tőlük, hogy dolgozzanak a vendégre! Szerintem ez a szolgáltatóipar lényege. Dolgozzon meg a zabjáért! Majd hétfőn kipiheni magát. (Hétfő szünnap.)

Ha a ló nem pralíroz, és a lovász a vendégre tolja a munkáját, ha undorítóan koszos, lepattant minden, akkor a vendég néhány hét vagy egy-két hónap múlva megunja és el fog maradni. Ez tutti. Legfeljebb az marad, aki annyira éhenkórász, hogy inkább a gusztustalan környezetet és gusztustalan bánásmódot is hajlamos elviselni, csak hogy havonta egy-két órával többet lovagolhasson. De a csóringerekből nem lehet megélni. Ahhoz ez a sport túl drága.

2014. febr. 28. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
79%

1.: ők szerintem a régi OKJ túravezető tanfolyamról beszélnek, ami valljuk be, semmi tudást nem ad. Csak arra jó, hogy kivihessen az ember egy terepet anélkül, hogy valami jogtalanságot követne el. Én is elvégeztem. Érettségivel bekerültem, van fél év alatt 5 alkalom konzultáció, abból 1 alkalom gyakorlat. Hűha, durva, mi? A vizsgán pedig agyonnyúzott öreg automata lovakon végigzötykölődünk a pályán. Fogathajtás? Egy kettes fogatot végigviszel olyan lovakkal, amik hajtó nélkül is hibátlan pályát mennek. Nagy kunszt. Úgy átmentem, hogy kétszer hajtottam fogatot életemben: egyszer a gyakorlaton, és egyszer a vizsgán. És megvan a papír. Most jön majd hozzá a tudás megszerzése, mert anélkül a szebbik felemet is kitörölhetem ezzel a papírral, kb. annyi mindent kaptam ettől a tanfolyamtól. De mivel elő van írva törvényileg, le kellett perkálni az összeget a semmiért.


2.: lehet, hogy ezzel a hozzáállással te jó üzletember vagy, és jól megélsz a túravezetésből. De hogy az átlag ember gyomra tripla szaltót vág ettől az undorító, érdekközpontú, hideg, kegyetlen, lelkiismeretet teljesen mellőző és még sorolhatnám milyen felfogástól, az is biztos. És úgy sem érted, miért támad mindenki. Hát azért, mert nagyképűen és arrogánsan adod elő magad, és a romlott gondolkodásmódodat. Oké, te csináld így. De szerintem felesleges bárkit is győzködnöd arról, hogy ez így miért helyes. Mert ez nem helyes. Ez piszkos üzlet, ez undorítóan mocskos, pénzközpontú, a világot rossz irányba terelő hányadék okádék elvetendő gondolkodás.

Tessék, csináld. De ne vesd meg és legfőképpen ne oktasd ki azokat, akik szeretetből és alázattal foglalkoznak a lovakkal és a lovasokkal, mert ha nem lennének ilyen emberek, akkor már rég mindenki megfojtotta volna a másikat egy kanál vízben a pénzért. Te nem lovas vagy. Te egy pénzgyártó gépezet vagy, és nem a legmegfelelőbb helyen próbálod ezt a tulajdonságodat fényezni. Írjál inkább a "pénzügyek" csoportba, ha van ilyen. Még nem kerestem rá, mert gondolom feltűnt, hogy nem a szívügyem a társaságod.


Most, hogy jól egymás után pakoltam az összes (nem közönséges) negatív jelzőt, ami hirtelen eszembe jutott, gyorsan lepontozhatsz, tisztelt Túravezető kolléga...

2014. febr. 28. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
0%

1. Elég szégyen, hogy ilyen tanfolyam IS van. Előírás szerint ez egy 2000 órás tanfolyam lenne! Vagyis kb. egy évig kellene MINDEN NAP járni rá. Gondolom, alá is iratták veled, hogy részt vettél mind a kétezer órán - oszt közben kaptál a pénzedért egy nagy semmit. Ebben a történetben neked a palimadár szerepe jutott. A tanfolyamszervezőnek meg a közokirat hamisítóé.


2. véleményem szerint azoknak romlott a gondolkodásmódja, akik állandóan azon lelkiznek, hogy jajj, mi a jó a lovacskának, mi a nem jó a lovacskának. Éspedig azért, mert a ló bármiféle igénybevétele eleve természetellenes és ezért rossz a számára. Persze, hozzá lehet szoktatni, hogy a hátán üljenek és irányítsák, de igazándiból a lónak egyedül az a jó, ha egy vadvirágos réten nyugton legelészhet, és lehetőleg még csak távolról sem nézik eközben a kétlábúak. Ezt lássuk be!

Ami meg a gyomorszaltókat illeti, hát az én gyomrom meg azoktól a lovasiskoláktól forog, akik betanítják a lovukat hogy menjen oda és bökdösse a kislányokat, meg telebeszélik a fejüket olyan marhaságokkal, hogy "nem is vagy igazi lovas, ha nem pucolod le a lovadat" aztán tessék-lássék 40 percig körbe zötyögtetik őket a homokos karámban, és ezzel le is van tudva a dolog, lehet a kasszához fáradni és viszonlátásra. És ezek még az enyhe esetek, vannak ennél sokkal súlyosabbak is, példul aki "eladja" a lovát a balek ügyfélnek, de úgy ám, hogy mindjárt maradjon nála bértartásban, arra aztán mond 60e Ft-ot, amitől az ügyfél kardjába dől, de a jószívű lovardás elenged belőle egy huszast, "ha ő is használhatja a lovat". A végeredmény pedig az, hogy a ló ugyanúgy iskolaló marad, csak éppen az összes költségét és felelősségét rátolta a balekra, akitől persze továbbra is óradíjat szed, nem a lovaglásért, hanem a "lovasoktatásért" amit nyújt neki. Néha jönnek hozzám ügyfelek ilyen sztorikkal, akkor aztán forr a vérem a dühtől, ha nem volnék gyenge nő, legszívesebben odamennék az ilyen drágalátósokhoz, és bemosnék a képükbe egy jó nagyot.

És akkor még az én hozzáállásom piszkos meg anyagias? Na nehogy már! Lehet, hogy nem ezernyolcért lovagoltatok, de nálam színvonalas szolgáltatás van és nem manipulálom a vendégeket, azt kapják, amire vágynak: egy kellemes kirándulást, és a fennséges teremtmény készséges szolgálatát. Ezért megy el a lovardába a vendég, nem pedig azért, hogy a vedlő szőrt vakarja, meg a süket dumát halgassa, aztán ha végre nagy nehezen nyeregbe kerül, kapjon egy iskolazombit, vagy valami nehezen kezelhetősége miatt a galoppról leselejtezett hisztigépet.

Én vagyok a pénzgyártó gépezet? Látszik, hogy fogalmad sincs a lóiparról... ami pénzt én ebből gyártok, azt kb mind fel is éljük a télen. Én, a lovak és a lovászok. Annyi viszont kell. És én ezt nem a vendég becsapásával és kihasználásával keresem meg, mint egyesek, hanem a kiszolgálásával. Akkor is, ha a vendég netán egy pökhendi kis fruska, akkor is, ha esetleg az átlagosnál gyengébb képességű lovas.

2014. márc. 1. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
Úristen 54%-os, te nő vagy?:D Egyébként vannak ilyenek, mint te, akik nem tudnak bánni a lovakkal, és ezért folyamatosan meg kell mutatniuk, hogy ki itt az atyaúristen, mert ha a ló megmozdul összef*ssák magukat. Aztán
2014. márc. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!