Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A pónikat hogyan lovagolják be?

A pónikat hogyan lovagolják be?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy rendesen, szakértelemmel. Mert egy felnőtt ahhoz, hogy folyamatosan foglalkozzon vele nyereg alatt, túl nehéz, nem? Vannak olyan tudású gyerekek, akik ezt megcsinálják? Vagy ez hogy működik?

Bocsánat a hülye kérdésért, de felmerült bennem, és nem hagy nyugodni :D



2014. márc. 5. 20:07
 1/3 gergo1998 ***** válasza:
vannak olyan belovaglók (PL nők) akik jóval könnyebbek egy férfi lovasnál, és igy a lónak sem jelent nagy terhet az ők súlya
2014. márc. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

a kérdés egyáltalán nem hülye, teljesen jogos. a nagyobb pónikat ahogy előttem írták általában kisebb, könnyebb nők, fiatal lányok lovagolják be, de a pici pónikról nekik is lelógna a lábuk, ezek a shetlandi méretű pónik többnyire sosem lesznek normálisan belovagolva.

még jó irány, ha jól be vannak kocsizva, így megtanulhatnak normálisan közlekedni, de mindez szinte hiába, ha utána ráültetnek egy 6 évest.

2014. márc. 6. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Még annyit az előttem szólóhoz. hogy miután bekocsizták az ismerősöm kisebb súlyokkal rászoktatta a pónit, hogy azokat is simán elvigye, és két futószárat kapcsolt a 2 zablakarikára, hogy a póni mögött menve irányítsa. így, mikor ráült egy kisgyerek pont olyan volt, mint a gyakorlatozásnál, volt rajta egy súly (a hatéves) meg nagyjából "irányították" a szárakkal, már amennyire ezt egy kisgyerek meg tudja tenni! :)
2014. márc. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!