Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lótakaró mosás?

Lótakaró mosás?

Figyelt kérdés
Van egy lótakaróm, kívül vízálló, belül polár, vatta bélése nincs. Télen használtam, ha nagy sárban ment ki a lovam karámba, de nem passzol rá, kicsit nagy neki, meg rájöttem, hogy nem is ilyen kéne nekünk, úgyhogy eladnám. Előtte viszont ki kéne mosni, mert így sárosan-trágyásan ha lefotózom, elég kevesen fognak jelentkezni... Ti hogy szoktátok mosni? Otthon mossátok,vagy kimosatjátok? Budapest-Üröm felé ismertek olyat, aki foglalkozik lótakaró mosással? Elég nagy (155ös méret) szóval a mosógépbe nem hiszem, hogy befér, ráadásul tiszta sár meg lószőr meg trágya.
2014. márc. 6. 23:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A rászáradt lószőrt, trágyát stb. lekeféled, aztán ha kertes házatok van, akkor kinn az udvaron slaggal kimosod amennyire csak tudod (ennek hiányában a loviban a patamosóban is megteheted), majd ha megszáradt, egy régi párnahuzatba rakod és úgy mehet a mosógépbe.
2014. márc. 7. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

[link]

illetve gyökérkefével amit tudsz, leszedsz róla, esetleg ki is porszívózhatod, és vannak olyan mosodák,ahol van nagyon nagy mosógép is, amiben elfér a takaró.

2014. márc. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A trágyát leszeded, és kifordítva, (hogy ne a vízlepergetős része legyen kifelé), berakod a gépbe... mi mindig így csináljuk.. Utána lehet hogy a szűrőt érdemes kitisztitani a gépen, de nem egy nagy meló.
2014. márc. 8. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

[link] ők országosan működnek.


Én magam mostam, van egy kb. 100 literes műanyag edényem, az udvaron, viszek ki 2 vödör meleg vizet, mosószert, és abban kézzel átmosom. Van, hogy kétszer is cserélni kell a vizet, az utolsó körben már nem teszek bele mosószert, csak öblítem. Mosószeres mosás után fel lehet akasztani kötélre, és slaggal öblíteni.

Előtte a nagy koszt én is levakartam, gyökérkeféztem.

2014. márc. 9. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Sajnos hiába próbálkoztam, a koszt nem sikerült leszedni gyökérkefével, a mosógépbe meg nem fér be, de a weboldalt megnéztem, velük fogom kimosatni, köszönöm a válaszokat! Mentek a zöld kezek!
2014. márc. 12. 21:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!